Kaliteli Kaplama Sitesi : sharetextures

Bugün sizlere benimde sıklıkla kullandığım, kaplama sitesi olan sharetextures.com dan bahsedeceğim. Kaplama kısmı kaliteli görselleştirmenin en önemli adımlarından biridir, kullanacağınız kaplamanın diğer sitelerde kullanılan kaplamalardan farklı olması sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Görselleştirmede kaplama kısmını <— şu kısımdan sizlere detaylı olarak anlatmıştık, kaplamanın önemini okuyabilir ve projelerinizde uygulayabilirsiniz.

Kaliteli Kaplamanın önemi

Kaliteli kaplama, modelinizi en iyi şekilde sunum yapmanızı sağlayacak önemli parametrelerden biridir.

Kaplamayı hazırlarken, kaplamanın detaylarına inmek ve kaplama kanallarını oluşturmak kullanıcı için her zaman kolay olmayabilir.

Kaplama kanallarını tek tek oluşturmak için sizin photoshop programını iyi kullanmanız gerekmektedir. Veya kaplamayı detaylandıran programları bilmeniz gerekiyor.

Bunların hepsini yapmak bizim için extra zaman demektir, bu durum proje süresini uzatmaktadır.

Bu aşamada sharetextures.com sitesi devreye giriyor, sizin için hazırlamış oldukları detaylı kaplamalar ile kaplamaların tüm detaylarını indirip 3d projenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda tüm kaplamalar seamless textures olarak indirebiliyorsunuz, buda extra bir avantaj kullanıcı için.
Çünkü kaplama kanalları olan ;

Reflection
Glossiness
Bump
Normal Map

Displacement
Ambient Occ
gibi önemli parametreleri oluşturmak için Photoshop ve kaplamayı detaylandıran ve bu kanalları oluşturan programları öğrenmek gerekmektedir.

Bu kanalların hepsine pbr textures denmektedir.

Sharetextures ekibi bu kanalları size hazırlamış ve rahatlıkla ücretsiz bir şekilde kaplamaları indirebilirsiniz.

Siteye bu kısımdan ulaşabilirsiniz. —> https://www.sharetextures.com 🙂

Aşağıdaki videoda sitenin kullanımı hakkında hazırlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

Kaliteli Kaplama Sitesinin özellikleri

sharetextures.com un en önemli özelliklerinden biri sol kısımda rahatlıkla ulaşabileceğiniz, kaplama menüsüdür. İstediğiniz türde kaplama seçimi yaptıktan sonra gelen kısımdan kaplamaları indirebilirsiniz.

Kaplama kısımlarında hem kaplamanın özelliklerini hemde kaplama kanallarını görebilirsiniz. Download kısmına bastığınız da ise, 1K , 2K ve 4K kaliteli kaplama seçenekleri sizleri bekliyor.

Bu özellik, kaliteli kaplama sitesi için en önemli kriterlerden biridir. 4K (4096×4096) bir kaplamayı herkes indirmek istemeyebilir. (kaplama boyutu, ram kullanımının fazla olması, bazı programların çalışma sahnesinde çok kasılması gibi)

Bu yüzden diğer kalite seçeneklerine yönelebilirsiniz.

1K (1024×1024 çözünürlük) Performans açısından tercih edilir
2K (2048×2048 çözünürlük) Kalite ve performans açısından tercih edilir
4K (4096×4096 çözünürlük) Yüksek kalite açısından tercih edilir.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup Vray Next Ücretsiz Türkçe Dersleri

Düzgün ve Kaliteli 3D görselleştirme hizmetleri için bizimle çalışabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konularda , profesyonel bir şekilde bizimle çalışmak isterseniz eğer projelerinizi vraydvd@gmail.com adresine yollayabilir ve anında geri dönüş alabilirsiniz.

3D görselleştirme3D mimari proje ve 3D mimari konularında bizimle yüksek kalite görseller için çalışma içerisinde olabilirsiniz. Projelerinin kaliteli görsel halinde sizlere sunuyoruz.Tek yapmanız gereken üst kısımdaki mail adresinize projelerinizi göndermeniz yeterlidir.

İnstagramdan takip etmek için Tıklayınız

2 Comments

  1. Efşan 20 Temmuz 2019

Add Comment