3D Görselleştirme

Ücretsiz Programlarla Render almak

Yüksek Kaliteli Dokular
Render almak
Render almak

Render almak, hemde bu iş için ücretsiz bir takım programları bulmak zahmetli bir iştir. Çünkü ticari anlamda render işleri için kullanılan programların bir çoğu ücretlidir.

Özellikle kullanıcıların bütçelerini zorlayan render motorları , 3d modelleme yazılımları kullanıcının daha farklı arayışlara yönelmesine neden olmaktadır.

Piyasada popüler olan 3d modelleme ve 3d görselleştirme yazılımlarına baktığımızda, özellikle bu işi hoby ve kendini geliştirmek için yapan kullanıcılar için fiyatların yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda Ticari olarak çalışan küçük işletmeler ve tasarım ofisleri içinde, fiyatlar yüksek olabiliyor.

Render almak için hangi render motoru kullanılmalı ?

Yakın zamanda Unreal Engine’nin yapımcısı Epic Games, Twinmotion programını satın alarak, 2019 versiyonunu kasım ayına kadar ücretsiz yapmıştı. Bu kısımda haberin detaylarını okuyabilir ve Twinmotion kullanımı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Render almak için , ücretsiz olarak Twinmotion render motorunu kullabiliriz. Bu sürüm 2019 Kasım ayına kadar ücretsiz olmasına karşın, firmanın bu sürümü ücretsiz olarak devam ettireceğine yönelik tartışmalar devam etmektedir.

Twinmotion indirmek için bu kısıma tıklayıp detaylı açıklamayı okuyabilirsiniz.

ücretsiz render motorları kısmında çok çeşitlilik olmasa da , bu alandaki popüler yazılımlarla her türlü işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Render için hangi modelleme yazılımı kullanılmalı ?

Şu an için piyasada bulunan en iyi ücretsiz modelleme yazılımı Blender yazılımıdır. Blender ve Sketchup karşılaştırması konusunda bu programların artı ve eksilerine değinerek özelliklerinden bahsetmiştik.

Blender programı en son sürümü ile kullanıcıların en çok takıldıkları arayüz kullanımı konusunda geliştirmeler yaparak, daha kullanışlı bir arayüz sunmuştur.

Blenderın kendi içerisinde 2 adet render motoru bulunmaktadır.Bu render motorlarını görselleştirme içinde kullanabilirsiniz.

Blender yazılımında render motoru varken, neden Twinmotion kullanalım ? sorusu gelebilir.

Twinmotion’u önermemizin nedeni kolay görselleştirme ve hızlıca animasyon yapabilmesidir. Özellikle Epic games, Twinmotion’a ileride ekleyeceği özellikler ile çok daha iyi bir sürüm çıkarmaya hazırlanmaktadır.

Mimari görselleştirme için en kolay render motorları kısmından diğer render motorlarına bakabilirsiniz.

Makale ile ilgili sıkça sorulan sorular

Render ne demek ? Render motorları ile, modellenmiş olan yapıların veya herhangi bir modelin, matematiksel hesaplar yapılarak Resim formatına çevrilmiş halidir.

Render Programı ? Piyasada bir çok render motorları vardır. En popüler olanlar Vray, Corona , Unreal Engine, Twinmotion , Enscape ve Lumion olarak sıralayabiliriz.

after effect render almak ? 3 boyutlu programlarda olduğu gibi, after effects programında da render alınmaktadır.Biraz daha farklı bir mantık kullanılmaktadır.

Render almak zor mu ? Render almak zor değildir, render almak için ilk önce modelleme ve bir çok faktörü öğrenmek gerekmektedir.

Hızlı Render Almak ? Hızlı render almak için , bilgisayar sistemlerinizin güçlü olması ile beraber, program konusunda kendinizi geliştirip doğru programı seçmelisiniz. Bu konuda sitemizde bir çok bilgiyi sizlerle paylaştık.

Düzgün ve Kaliteli 3D görselleştirme hizmetleri için bizimle çalışabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konularda , profesyonel bir şekilde bizimle çalışmak isterseniz eğer projelerinizi [email protected] adresine yollayabilir ve anında geri dönüş alabilirsiniz.

3D görselleştirme3D mimari proje ve 3D mimari konularında bizimle yüksek kalite görseller için çalışma içerisinde olabilirsiniz. Projelerinin kaliteli görsel halinde sizlere sunuyoruz.Tek yapmanız gereken üst kısımdaki mail adresinize projelerinizi göndermeniz yeterlidir.

İnstagramdan takip etmek için Tıklayınız

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????