Kaliteli Kaplama Sitesi : texturefun.com

dikişsiz-doku

Bugün ücretsiz kaplama sitesimiz olan https://texturefun.com/ dan bahsedeceğim.
Kaplama kısmı kaliteli görselleştirmenin en önemli adımlarından oluşur, textureler de (kaplamalarda) kullandığınız kanallar 3d görselleştirmenin temellerini oluşturmaktadır.


Görselleştirmede kaplamanın seçimini bu makalede sizlere anlatmıştık. Bu kısımdan kaplamanın ve doku önemini okuyabilirsiniz.

Kaliteli Kaplamanın önemi (Free Texture)

Kaliteli kaplama , modellerin üzerindeki etkiyi göstermenin en iyi yoludur. Bu durum 3D Tasarım konusunda çok önemlidir.
Çok farklı durumlarda bile çok kalitesiz bir modeli , kullandığınız kaliteli kaplama dokusu ile çok farklı ambianslara taşıyabilirsiniz.


Kaplamayı hazırlarken, kaplamanın detaylarını göstermek ve kanalların tümünde gerekli etkiyi göstermek için genelde Photoshop programı kullanılır.
Photshop programı artık bu kullanımın yavaşlığından dolayı artık çok az tercih edilen programlar arasında.Bu işi hızlandırmak için çok farklı programlar kullanılıyor.
pixplant , crayz bump gibi programlar vasıtasıyla önceden seamless texture (dikişsiz kaplama) olarak hazırlanmış dokuların kanallarını çıkarabilirsiniz.

Tabi bunların hepsini yapmak bizim için ekstra zaman demektir, bu durum ise proje işinin daha fazla zaman almasına neden olmaktadır.
İşte bu
aşamada https://texturefun.com/  sitesi devreye giriyor.
Hazırlamış olduğumuz 1000 ücretsiz pbr seamless texture ile sizlerin hiç uğraşmadan kaliteli kaplama indirmesine izin vermektedir.
Çok kolay olarak sosyal medya hesabınız ile siteye hızlıca giriş yapıp 1K – 2K – 4K olarak kaliteli kaplamaları kanalları ile birlikte indirebilirsiniz.

Ambient OCC
Reflection
Normal Map
Height Map
Roughness gibi önemli Kanalların hepsini sizlere textureFUN.com olarak ücretsiz sunuyoruz. Bu kanalların toplamı PBR Dokular olarak adlandırılır.
Aşağıda kaplama kanallarını görebilirsiniz.

seamless-texture


Kaliteli Kaplama Sitesinin özellikleri

texturefun.com un en önemli özelliklerinden biri. İstediğiniz gibi kaplama seçimi yaptıktan sonra gelen kısımdan kaplamaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda her konu için, 1K , 2K ve 4K kaliteli kaplama seçenekleri sizleri bekliyor.

Bu özellik, kaliteli kaplama sitesi için en önemli kriterlerden oluşur. 4K (4096×4096) bir kaplamayı herkes indirmek istemeyebilir.
(kaplama boyutu, ram kullanımının fazla olması, programların çalışma sahnesinde çok kasılması gibi)


Aşağıda kaliteli kaplama seçimi için tercih edebileceğiniz çözünürlük türleri bulunmaktadır.

1K (1024×1024 çözünürlük) Performans için tercih edilir. (laptop kullananlar)
2K (2048×2048 çözünürlük)  İdeal çözünürlük.
4K (4096×4096 çözünürlük) Yüksek kalite tercih edilir.

 

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Ücretsiz Twinmotion Kaplama Koleksiyonu
0 Shares:
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3D eğitim
Devamını Görüntüle

Sketchup Model 3Dmax Render Eğitimi

Merhaba Arkadaşlar , yeni bir 3D eğitim setiyle karşınızdayım.Genelde 3D eğitim setlerini hazırlarken farklı şeyler yaparak, kullanıcının setlerden…
Devamını Görüntüle

Ücretsiz 3D Cafe Modeli

Bu modelimiz ekibimiz tarafından hazırlanmış olan bir Sketchup Cafe Modelidir, modeli indirip render denemeleriniz ve testleriniz için kullanabilirsiniz.…
Devamını Görüntüle

Sketchup Rehberi

Sketchup Rehberi ;3d modelleme yapılırken çeşitli programlar kullanılmaktadır. Bu programlardan bir tanesi de Sketchup programıdır. Sketchup programını öğrenmeye…
en cok karsilasilan sketchup hatalari
Devamını Görüntüle

En çok Karşılaşılan Sketchup Hataları

En çok Karşılaşılan Sketchup Hataları konusunda, özellikle yeni başlayan kullanıcıların sıklıkla karşılaştıkları konulara değineceğiz.Özellikle ilk başlayanların karşılaştığı sorunlar,…
sketchup
Devamını Görüntüle

Sketchup Vray Eğitim

Sketchup Türkiye bünyesin de barındırmış olduğu 450 den fazla Sketchup eğitim videosu ve Vray Eğitim gibi çeşitli render…