3D Görselleştirme

Kaliteli Kaplama Sitesi : texturefun.com

Yüksek Kaliteli Dokular
dikişsiz-doku

Bugün ücretsiz kaplama sitesimiz olan https://texturefun.com/ dan bahsedeceğim.
Kaplama kısmı kaliteli görselleştirmenin en önemli adımlarından oluşur, textureler de (kaplamalarda) kullandığınız kanallar 3d görselleştirmenin temellerini oluşturmaktadır.


Görselleştirmede kaplamanın seçimini bu makalede sizlere anlatmıştık. Bu kısımdan kaplamanın ve doku önemini okuyabilirsiniz.

Kaliteli Kaplamanın önemi (Free Texture)

Kaliteli kaplama , modellerin üzerindeki etkiyi göstermenin en iyi yoludur. Bu durum 3D Tasarım konusunda çok önemlidir.
Çok farklı durumlarda bile çok kalitesiz bir modeli , kullandığınız kaliteli kaplama dokusu ile çok farklı ambianslara taşıyabilirsiniz.


Kaplamayı hazırlarken, kaplamanın detaylarını göstermek ve kanalların tümünde gerekli etkiyi göstermek için genelde Photoshop programı kullanılır.
Photshop programı artık bu kullanımın yavaşlığından dolayı artık çok az tercih edilen programlar arasında.Bu işi hızlandırmak için çok farklı programlar kullanılıyor.
pixplant , crayz bump gibi programlar vasıtasıyla önceden seamless texture (dikişsiz kaplama) olarak hazırlanmış dokuların kanallarını çıkarabilirsiniz.

Tabi bunların hepsini yapmak bizim için ekstra zaman demektir, bu durum ise proje işinin daha fazla zaman almasına neden olmaktadır.
İşte bu
aşamada https://texturefun.com/  sitesi devreye giriyor.
Hazırlamış olduğumuz 1000 ücretsiz pbr seamless texture ile sizlerin hiç uğraşmadan kaliteli kaplama indirmesine izin vermektedir.
Çok kolay olarak sosyal medya hesabınız ile siteye hızlıca giriş yapıp 1K – 2K – 4K olarak kaliteli kaplamaları kanalları ile birlikte indirebilirsiniz.

Ambient OCC
Reflection
Normal Map
Height Map
Roughness gibi önemli Kanalların hepsini sizlere textureFUN.com olarak ücretsiz sunuyoruz. Bu kanalların toplamı PBR Dokular olarak adlandırılır.
Aşağıda kaplama kanallarını görebilirsiniz.

seamless-texture


Kaliteli Kaplama Sitesinin özellikleri

texturefun.com un en önemli özelliklerinden biri. İstediğiniz gibi kaplama seçimi yaptıktan sonra gelen kısımdan kaplamaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda her konu için, 1K , 2K ve 4K kaliteli kaplama seçenekleri sizleri bekliyor.

Bu özellik, kaliteli kaplama sitesi için en önemli kriterlerden oluşur. 4K (4096×4096) bir kaplamayı herkes indirmek istemeyebilir.
(kaplama boyutu, ram kullanımının fazla olması, programların çalışma sahnesinde çok kasılması gibi)


Aşağıda kaliteli kaplama seçimi için tercih edebileceğiniz çözünürlük türleri bulunmaktadır.

1K (1024×1024 çözünürlük) Performans için tercih edilir. (laptop kullananlar)
2K (2048×2048 çözünürlük)  İdeal çözünürlük.
4K (4096×4096 çözünürlük) Yüksek kalite tercih edilir.

 

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????