Kaliteli Kaplama Sitesi : texturefun.com

dikişsiz-doku

Bugün ücretsiz kaplama sitesimiz olan https://texturefun.com/ dan bahsedeceğim.
Kaplama kısmı kaliteli görselleştirmenin en önemli adımlarından oluşur, textureler de (kaplamalarda) kullandığınız kanallar 3d görselleştirmenin temellerini oluşturmaktadır.


Görselleştirmede kaplamanın seçimini bu makalede sizlere anlatmıştık. Bu kısımdan kaplamanın ve doku önemini okuyabilirsiniz.

Kaliteli Kaplamanın önemi (Free Texture)

Kaliteli kaplama , modellerin üzerindeki etkiyi göstermenin en iyi yoludur. Bu durum 3D Tasarım konusunda çok önemlidir.
Çok farklı durumlarda bile çok kalitesiz bir modeli , kullandığınız kaliteli kaplama dokusu ile çok farklı ambianslara taşıyabilirsiniz.


Kaplamayı hazırlarken, kaplamanın detaylarını göstermek ve kanalların tümünde gerekli etkiyi göstermek için genelde Photoshop programı kullanılır.
Photshop programı artık bu kullanımın yavaşlığından dolayı artık çok az tercih edilen programlar arasında.Bu işi hızlandırmak için çok farklı programlar kullanılıyor.
pixplant , crayz bump gibi programlar vasıtasıyla önceden seamless texture (dikişsiz kaplama) olarak hazırlanmış dokuların kanallarını çıkarabilirsiniz.

Tabi bunların hepsini yapmak bizim için ekstra zaman demektir, bu durum ise proje işinin daha fazla zaman almasına neden olmaktadır.
İşte bu
aşamada https://texturefun.com/  sitesi devreye giriyor.
Hazırlamış olduğumuz 1000 ücretsiz pbr seamless texture ile sizlerin hiç uğraşmadan kaliteli kaplama indirmesine izin vermektedir.
Çok kolay olarak sosyal medya hesabınız ile siteye hızlıca giriş yapıp 1K – 2K – 4K olarak kaliteli kaplamaları kanalları ile birlikte indirebilirsiniz.

Ambient OCC
Reflection
Normal Map
Height Map
Roughness gibi önemli Kanalların hepsini sizlere textureFUN.com olarak ücretsiz sunuyoruz. Bu kanalların toplamı PBR Dokular olarak adlandırılır.
Aşağıda kaplama kanallarını görebilirsiniz.

seamless-texture


Kaliteli Kaplama Sitesinin özellikleri

texturefun.com un en önemli özelliklerinden biri. İstediğiniz gibi kaplama seçimi yaptıktan sonra gelen kısımdan kaplamaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda her konu için, 1K , 2K ve 4K kaliteli kaplama seçenekleri sizleri bekliyor.

Bu özellik, kaliteli kaplama sitesi için en önemli kriterlerden oluşur. 4K (4096×4096) bir kaplamayı herkes indirmek istemeyebilir.
(kaplama boyutu, ram kullanımının fazla olması, programların çalışma sahnesinde çok kasılması gibi)


Aşağıda kaliteli kaplama seçimi için tercih edebileceğiniz çözünürlük türleri bulunmaktadır.

1K (1024×1024 çözünürlük) Performans için tercih edilir. (laptop kullananlar)
2K (2048×2048 çözünürlük)  İdeal çözünürlük.
4K (4096×4096 çözünürlük) Yüksek kalite tercih edilir.

 

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup Render Alma
0 Shares:
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3D
Devamını Görüntüle

İnşaport ile yaptığımız 3D röportaj

Merhaba Arkadaşlar, 3D Konusunda zaman zaman sektörel bazda iletişim halinde olduğumuz internet sayfalarının editörlerinden röportaj teklifleri geliyor. Bende…
Unreal Engine Eğitim Seti
Devamını Görüntüle

Unreal Engine Eğitim Seti

Türkiyede ilk ve Tek olan Unreal Engine Eğitim setini sizlere sunuyoruz arkadaşlar , bu Unreal Engine Eğitim Seti‘nin…
karagöl
Devamını Görüntüle

Karagöl Jeositi

Jeositin anlamı isminden de anlaşılacağı gibi sit anlamını taşımamaktadır.”jeolojik bir özelliği temsil eden, bu özelliği görmek, öğrenmek isteyenlerin…
corona render
Devamını Görüntüle

Corona Render Nedir ?

Corona Render Motoru özellikle 2016 yılında popüler olmaya başlayan render motorları sıralamasında yukarı doğru bir çıkış gösteriyor. Sistemi…