3D Görselleştirme

3D Proje Konusuna Yeni Başlayanlar

Yüksek Kaliteli Dokular

3d proje3D Proje Konusuna Yeni Başlayanlar ve hafif hafif bu işlerde pişenler ,artık bu işte para kazanma yolları arayacaklardır.

Tabi ondan önce kaliteli görsel oluşturma adımları için kendilerini sürekli geliştirecekleri bir sürece girmek zorundalar.

Çünkü hiç bir işveren, sizin kaliteli olmayan çalışmalarınıza ,sizin istediğiniz rakamı vermeyecektir.

Bu sürekli değişen platform, kişiler için sürekli gelişim ve öğrenme içerisinde olacakları bir durum oluşturacaktır.Kimileri bu platform içerisinde kalacak, kimileride zamanla farklı meslek dallarına yönelecektir.

İlk defa iş yapacak olanların veya piyasada bir çok kötü tecrübesi olan kişilerin, 3D proje konusunda aşağıda bazı dikkat etmesi gerekli kriterler vardır.

3D Proje Fiyatları konsunda Görselleştirme işine yeni başlayanlar nasıl bir yol izlemeli ?

Bu işe yeni başlamış kişilerin yaptıkları en büyük hata kısa sürede para kazanma hırsına yenik düşmeleri ve buna bağlı olarak piyasada merdiven altı olarak tabir ettiğimiz kabaca “dandik” işlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu konuda en yakın örneği birkaç gün önce, giriş lobisinde berbat bir render alınması ve bu işin karşılığında ise hakedilmeyen yüksek bir meblağ ile gördüm, hakedeceğiniz para içi çalışın ve aşağıdaki kriterleri uygulayın.

(2 koltuk ve yanlardan camlarla destekli ufak bir mekan).Merdiven altı camiasına katılmak istemiyorsanız size vereceğim birkaç tavsiye ile bölüm atlayarak sizlerde piyasada yerinizi alabilirsiniz. (büyük bir sabır ve zaman harcayarak)

Yeni Başlayanların 3D proje konusunda dikkat etmesi gerekenler ;

* Kullandıkları programı çok iyi öğrenmeleri bu konuda eğitim almaları ve kendilerini çok iyi geliştirmeleri.(Eğitime yatırım yapın, dönüşü mutlaka oluyor) Özellikle sizler için hazırladığım bu eğitim setleri ile kaliteli görsel oluşturabilirsiniz.

* Referans görsellerle çalışıp, iç mekan renderları, dış mekan görselleri , tek objelerin render edilmesi , peyzaj görselleri konusunda çalışma çıkartıp, bu konuda yeterli düzeye gelmeleri.

Düşünsenize, görselleştirme işi alıyorsunuz ama kat planı renderı çıkartamıyorsunuz ? bu sizin yeterli olmadığınızı gösterir.

Veya işveren animasyon istedi ? Animasyon alamıyorum diyemezsiniz.

Çok çalışın yeterli düzeye gelin.

* Yeterlilik düzeyi göreceli kavramdır, her insanın öğrenme ve gidişat yöntemi farklı olacağı için, bu konudaki ilerlemeside farklı olacaktır. (sağlam kaynakları takip edin)

* Kendi çalışmalarından oluşan bir çalışma galerisi oluşturmalısınız.

Neden ? Çünkü deneyimli bir işveren herzaman referans çalışmalar ister, kendinizi beğendirin.

Referans galerisi olmayan bir kişi, bana göre kendisini kanıtlamaya yetecek gerekli kanıtlara sahip değildir.Muhetemelen işverende aynısını düşünecektir.

* Aynı zamanda bu işte ücretli olarak eğitim aldığınız da, eğitim alacağınız kişilerin referans çalışmalarını isteyin.

Piyasada bu konuda bir çok kendini yeterli eğitim düzeyine getirmemiş kişilerin, youtube ve benzeri adreslerden videoları izleyerek kullanıcılara aktardıklarını duyduk.Bu konuda ince eleyip sık dokuyun ve eğitim alacağınız kişiyi iyi araştırınız.

* Önemli olarak Mimari projeleri okuma konusunda kendinizi geliştirip eğitim alınız, bir mimar arkadaştan dwg projesi aldığınızda saatlerce etrafa soru sorup, arkadaşlarınıza “teamwiverdan bağlanın bir bakarmısın” yakarışlarına girmeyin, hem işi zamanında teslim edemezsiniz , hemde işverenin güvenini kaybedersiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: 3D Proje Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????