Gerçek Zamanlı Render Motorlarının Görselleştirmeye ve Tasarıma Etkileri

Gerçek Zamanlı RenderGerçek Zamanlı Render ve Tasarım gelişiyor. Teknolojinin hızla değişmesiyle birlikte, render olanakları daha fazla gelişerek bizlere daha heyecanlı zamanlar oluşturuyor. Gerçek zamanlı motorlar, yeni bir deneyim çağının yolunu açmaya devam ettikçe, tasarımcılar daha fazla esneklik kazanarak işlerini daha fazla zenginleştiriyor.

Dünya üzerinde Mimari, mühendislik, otomotiv ve ürün tasarımı için görselleştirme büyük bir yer kaplamaktadır. Düşünce hızında tasarlamak, bugünün dijital sanatçıları için artık çok uzak değil, artık Unreal Studio gibi güçlü yeni araçlar, verileri özel CAD araçlarıyla beraber, tüm engelleri aşarak eşsiz bir deneyim sunuyor.

Gerçek Zamanlı Render Hızlı işleyen bu sektörde, 
tasarımcıların ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyum sağlamasına ve tasarım ve gözden geçirme sürecini önemli ölçüde hızlandırabilir ve  daha etkili bir karar almasına olanak tanır.

Gerçek Zamanlı Render Motorlarının Etkileri

Geçtiğimiz 2018 mimari görselleştirme anketinde, katılımcıların yüzde 73’ü, gerçek zamanlı renderlemenin iş akışları için önemli olduğunu belirterek, gerçek zamanlı motorlara yönelik büyük bir kaymanın,  iyi bir şekilde devam ettiğini gösteriyor. Unreal Engine, tasarım ve gerçek zamanlı render kısmında, en popüler gerçek zamanlı motor olarak gösterildi.

Gerçek Zamanlı Render Motorlarının avantajları ;

* Müşteri geri bildirimlerine hızlıca yanıt vermek
* Sürekli değişen üretim taleplerini  karşılamak
* Özelleştirilebilir bir deneyim oluşturma becerisine sahip olmak
İşte bunların hepsini gerçek zamanlı render motorları vermektedir.

Gerçek Zamanlı Render Motorları ile görselleştirmede yeni dönemler

Unreal Engine tarafından desteklenen VR, AR, live-rendering ve diğer yeni ortaya çıkan tekniklerin yenilikçi kullanımı sayesinde, ileriye dönük düşünen şirketler, deneyime dayalı tasarımı, yeni ve heyecan verici şekillerde sunmaktadır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Görselleştirmecinin El Çantası

Fiziksel dünyada henüz bulunmayan inanılmaz yapıların ve sahnelerin fotogerçekçi görselleştirmeleri oluşturmak, mimari tasarım firmalarının kilit rollerinden biridir.

Bununla birlikte, gerçek zamanlı teknoloji, tasarımcıların bu sahneleri harekete geçirerek, onları gerçekçi karakter simülasyonları ile doldurur. Kullanıcıların çevre ile etkileşime geçmesine ve hatta manzaraya ve ışıkta dramatik görsel değişiklikler yapmasına olanak sağlayarak, bir sonraki seviyeye taşımalarını mümkün kılar.

2 Comments

  1. Arif ergin 20 Nisan 2019
  2. Kadir KANDEMİR 21 Nisan 2019

Aşağıdan Soru sorup, cevap alabilirsiniz...