3D Görselleştirme

Gerçek Zamanlı Render Motorları

Yüksek Kaliteli Dokular

Gerçek Zamanlı RenderGerçek Zamanlı Render Motorları ve Tasarım gelişiyor. Teknolojinin hızla değişmesiyle birlikte, render olanakları daha fazla gelişerek bizlere daha heyecanlı zamanlar oluşturuyor. Gerçek zamanlı motorlar, yeni bir deneyim çağının yolunu açmaya devam ettikçe, tasarımcılar daha fazla esneklik kazanarak işlerini daha fazla zenginleştiriyor.

Dünya üzerinde Mimari, mühendislik, otomotiv ve ürün tasarımı için görselleştirme büyük bir yer kaplamaktadır. Düşünce hızında tasarlamak, bugünün dijital sanatçıları için artık çok uzak değil, artık Unreal Studio gibi güçlü yeni araçlar, verileri özel CAD araçlarıyla beraber, tüm engelleri aşarak eşsiz bir deneyim sunuyor.

Gerçek Zamanlı Render Hızlı işleyen bu sektörde, 
tasarımcıların ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyum sağlamasına ve tasarım ve gözden geçirme sürecini önemli ölçüde hızlandırabilir ve  daha etkili bir karar almasına olanak tanır.

Gerçek Zamanlı Render Motorlarının Etkileri

Geçtiğimiz 2018 mimari görselleştirme anketinde, katılımcıların yüzde 73’ü, gerçek zamanlı renderlemenin iş akışları için önemli olduğunu belirterek, gerçek zamanlı motorlara yönelik büyük bir kaymanın,  iyi bir şekilde devam ettiğini gösteriyor. Unreal Engine, tasarım ve gerçek zamanlı render kısmında, en popüler gerçek zamanlı motor olarak gösterildi.

Gerçek Zamanlı Render Motorlarının avantajları ;

* Müşteri geri bildirimlerine hızlıca yanıt vermek
* Sürekli değişen üretim taleplerini  karşılamak
* Özelleştirilebilir bir deneyim oluşturma becerisine sahip olmak
İşte bunların hepsini gerçek zamanlı render motorları vermektedir.

Gerçek Zamanlı Render Motorları ile görselleştirmede yeni dönemler

Unreal Engine tarafından desteklenen VR, AR, live-rendering ve diğer yeni ortaya çıkan tekniklerin yenilikçi kullanımı sayesinde, ileriye dönük düşünen şirketler, deneyime dayalı tasarımı, yeni ve heyecan verici şekillerde sunmaktadır.

Fiziksel dünyada henüz bulunmayan inanılmaz yapıların ve sahnelerin fotogerçekçi görselleştirmeleri oluşturmak, mimari tasarım firmalarının kilit rollerinden biridir.

Bununla birlikte, gerçek zamanlı teknoloji, tasarımcıların bu sahneleri harekete geçirerek, onları gerçekçi karakter simülasyonları ile doldurur. Kullanıcıların çevre ile etkileşime geçmesine ve hatta manzaraya ve ışıkta dramatik görsel değişiklikler yapmasına olanak sağlayarak, bir sonraki seviyeye taşımalarını mümkün kılar.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ufuk bey sektöre başlamadan sizin makalelerinizi çok okudum ve önümüze çıkacak tüm sorunlarla ilgili on bilgiye sahip oldum.. sonradan süreç ilerledikçe bütün bu sizden duyduklarımı sırasıyla deneyimledim. Ilk zamanlar anlamadigim birçok terim vardı ama şimdi hepsini anlıyorum . Artık mimariden de sıyrılıp karakter animasyonlarına doğru evriliyorum. Hakkımızda hayırlısı bakalim

  2. Ufuk abi öncelikle öğrencilik sürecim boyunca sketchup ile ilgili yayınladığın ücretsiz tüm eğitim videolarını izleyerek kendimi epey ilerlettim daha sonra unreal engine yayınlanınca ona sahip olmadan duramadım.Seti satın aldım ve çok güzel anlatımlarınız sayesinde kısa sürede programı kavradım.Sıkı takipçiniz olarak emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını temenni ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????