Epic Games:Twinmotion render motorunu satın aldı

Twinmotion 2019

Twinmotion kullanımı en kolay render motorları sıralamasında üstlerde yer alan bir render motorudur. Bir çok dosyayı desteklemesi ve bir çok popüler 3D yazılımla uyumlu çalışması Twinmotion’un en önemli özelliklerinden biridir.

Bir diğer yazımız olan En kolay render motorları sıralamasına bakabilirsiniz.

Twinmotion kendi içerisine eklemiş olduğu bir çok özellikle beraber 2019 versiyonuna kadar bir çok versiyon çıkardı.

En yakın rakibi olan Lumion ile kıyaslama da, bir çok yenilikler eklemesine rağmen yinede Lumion’un önüne geçememişti.

Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi olan Epic Games, dün itibariyle Twinmotion’u satın aldı.

Epic Games’in satın alması Twinmotionu nasıl geliştirecek ?

Twinmotion son sürümlerinde Epic games’den bir takım yardımlar alarak, kendini geliştirmeye çalışmıştı.

Unreal engine içinde kullanılan bazı özelliklerin Twinmotion üzerine eklenmesi ile son sürümlerde hem ışık, kaplama, kamera özellikleri ile en son sürümlerde Twinmotion kullanımı ve görsel kalitesi artırılmıştı.

Bu satın alımdan sonra, Twinmotion özellikle Mimari görselleştirme alanında, rakipleri ile daha sağlam bir mücadele içerisine gireceğini düşünüyoruz.

Unreal Engine (Epic Games) hem kendi geliştirmiş olduğu oyun motoru, hemde bir çok yazılım firmasına verdiği destek ile, adını çokça söz ettiren bir firmadır.

Bünyesinde barındırdığı uzman yazılım ekibi ile, bir çok firma ile işbirliğinde olması ve yılların verdiği tecrübe ile , Twinmotion’ın Mimari görselleştirme sektöründe daha iyi bir konumda olacağını düşünüyoruz.

Bu satın alımdan sonra Twinmotion 2019 Full sürümü Kasım ayına kadar ücretsiz kullanıma sunulmuştur, aşağıda programın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Twinmotion 2019 Full sürümü buradan indiriniz. Nasıl indireceğinizle ilgili video için, aşağıdaki hazırlamış olduğumuz videoyu izleyiniz.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Lumion 8 Gerçekçi Render ?
https://youtu.be/fJSJGegQIqQ

Twinmotionun özellikleri nelerdir ?

https://youtu.be/UOt12V2QFuM

Twinmotion ilk sürümlerinden beri, kullanımı basit hızlı ve kolay arayüzü olan render motorları içerisindedir.

Özellikle Sketchup ile uyumu ve hatasız dosya içe aktarımı sayesinde bir çok dosya formatı ile sorunsuz çalışmaktadır.

FBX, SKP, C4D, ve OBJ formatlarını sorunsuz olarak içeri alarak, mimari görselleştirme alanında çalışmanızı kolaylaştırıyor.

Son sürümlerinde BIM yazılımlarından olan Revit ve ARCHICAD programlarına tam destek vermiştir.

Twinmotion’un öğrenmesini ve kullanmasını oldukça kolaydır. Işıkları, malzemeleri ve aksesuarları sürükleyip bırakın; sadece bir sürgüyü sürükleyerek mevsim veya hava durumunu değiştirebilirsiniz.

Kaliteli görselleştirmenin ana unsurlarından olan, kaliteli kaplama (pbr) ile , bünyesinde 600’den fazla hazır kaliteli kaplama bulundurmaktadır.

Twinmotion sahnesinde, sürükleyici 360 ° videolar ve saniyeler içerisinde kendiliğinden çalıştırılabilen BIMmotion dosyaları oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca, VR desteği gözlükler sayesinde 3D mimari yapılarınız da, rahatlıkla dolaşabilir, müşterilerinize sunum yapabilirsiniz.

Bu satın alım Mimari görselleştirmede, kullanıcıyı nasıl etkiler ?

Unreal Engine, Mimari görselleştirme sektöründeki paydan kendine dilim almak için unreal engine studio ismiyle, sadece mimari görselleştirmeye yönelik bir sürüm çıkarmıştı.

Bu sürüm dışarıdan aktarılan dosyalarda özellikle, mimari alanda en çok kullanılan Sketchup programı için sorun oluşturuyordu. Bir çok dosya uzantısınında , içeri import edilmesi konusunda problemler çıkarmaktaydı.

Epic Games Twinmotion’u alarak, bize göre çok sağlam bir adım atmış oldu.3D mimari görselleştirme alanında, bu pastadan kendine pay alarak bu sektörde, kendi ağırlığını göstermek istiyor.

Aşağıdaki grafik şemasında 2019 yılında en çok yükselişe geçen render motorlarını göreceksiniz.

Listede unreal engine her ne kadar sıralamada güzel bir yerde yer alsa da, dosya aktarımı ve dosya formatları ile uyum sorunu, Epic games’in Twinmotionu satın alarak kullanıcıya daha randımanlı görselleştirme yapabilmesini sağlayacaktır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Gran Fondo Ankara
Türkçe Twinmotion Dersleri

Sketchup Türkiye ana sayfamızda hazırlamış olduğumuz Türkçe dersler ile, Twinmotion’a giriş yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak dersleri izleyiniz.

https://www.sketchupturkiye.com/twinmotion-egitim-seti.html

2 Shares:
0 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3D eğitim
Devamını Görüntüle

Sketchup Model 3Dmax Render Eğitimi

Merhaba Arkadaşlar , yeni bir 3D eğitim setiyle karşınızdayım.Genelde 3D eğitim setlerini hazırlarken farklı şeyler yaparak, kullanıcının setlerden…
Project-Lavina
Devamını Görüntüle

Project Lavina Nedir ?

Project Lavina nedir? Lavina Projesi,% 100 ışın izli bir ortamda V-Ray sahnelerini gerçek zamanlı olarak araştıran ve işleyen…
3ds Max ve Sketchup
Devamını Görüntüle

3ds Max ve Sketchup Arasındaki Farklar

Bu makalemizde sizlere 3ds Max ve Sketchup arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Piyasada, 3D ve grafik tasarım için bir sürü yazılım bulabilirsiniz. Ancak hem…