3D Görselleştirme

3D’ci ve 3D Görselleştirme uzmanı arasındaki Farklar

Yüksek Kaliteli Dokular
3D Görselleştirme uzmanı, Kendi işi olan  3 Boyutlu görselleştirmeyi sürekli geliştirmeye ve ilerletmeye çalışan, her yıl kendisini bir üst kademeye taşıyan kişilere denir.

3D GörselleştirmeAşağıdaki makaleye devam etmeden önce bizimle 3D alanında çalışmak isterseniz [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.

Her iş sahasında olduğu gibi bu iş içerisinde de, çin malı olarak tabir edilen bu işi layıkıyla yapamayan kişiler mevcuttur.

Korsan Taksicilik, korsan serviscilik gibi korsan 3D’ci olarak adlandırdığımzı kişiler, bu 3 Boyutlu mimari görselleştirme mesleğindeki kaliteyi düşürmektedirler.

 

3D’ci ve 3D Görselleştirme uzmanı arasındaki Farkları görelim

Untumayın Sözümüz meclisten dışarı, bu tipteki kişiler zaten bizim anlayışımızın, hayat tarzımızın ve çalışma kalitemizin herzaman dışındadırlar.


* 3D’ci araştırmaz , bir programı en az 5 yıl boyunca kullanır.Tek programa bağlı yaşar.
* 3D Görselleştirme uzmanı , sürekli araştırma ve geliştirme üzerine programlanmıştır. Yaşam şekli bu sisteme göredir.Kendisini sürekli geliştirir.


* 3D’ci Düşük fiyat verir, piyasada hangi iş bulursa atlar, 100TL’ye kat planı renderı aldım der,heryer de reklam yapar,(hatta onun reklamını da yaparlar) en sonunda verdiği fiyata aldığı iş kurtarmaz, bahanelerle ortadan kaybolur.İşi bitiremez.

* 3D Görselleştirme uzmanı , kalitesine göre iş alır ve bu kaliteye göre fiyat verir. 1 ay çalışır ama o parayı sonuna kadar hakeder.
Çıkan çalışmayı, işveren kendi pörtföyüne büyük memnuniyetle ekler, kendi kalitesini artırır, müşteri sahasını genişletir.


* 3D’ci kullandığı yarım yamalak programı, babasının malı gibi sahiplenir, hatta babasından daha fazla , programı satan oluşturan kişilerden daha fazla sahiplenir.
Heryer de bu sebepten tartışmaya girer.

* 3D Görselleştirme uzmanı , her program onun için bir araç niteliğindedir, çözüme gitmek için her programın olanaklarından sonuna kadar faydalanır.


* 3D’ci sabahtan akşama kadar insanların açık yönlerini arayarak facebook grupların da zaman öldürür. Bir açık bulursa direk etrafında kendi gibi olanlarla paylaşır.

Kendi Fesatlık (arkadaşlık) ağını büyütür.

* 3D Görselleştirme uzmanı , kendini geliştirmek için arkadaşlık ağında kendinden daha iyileri ile beraber olur, sürekli araştırır.
Kendini geliştirirken çevresindekilerini de geliştirmeye çalışır.


3D’ci 3D’yi sadece para kazanma amacı olarak görür, bu şekilde hareket eder, düşünce tarzı bu şekilde olduğu için kendini geliştiremez.

* 3D Görselleştirme uzmanı , yaptığı işten keyif alır , çıkan sonuç ve renderı beklemek onun için farklı bir hazdır.Bir proje bittiği zaman diğer projeye heyecanla başlar.
Herzaman sonucu hayal eder ve herzaman en önemli müşterisine (kendisine) en iyi ürünü vermek için çaba gösterir.


3D’ci Müşterinin kendisini sürekli manipüle etmesine izin verir, fiyat ve diğer konularda sesini çıkarmaz, aldığı işi hangi fiyata alacağını bilemez, bilemediği gibi araştırmaz.
En sonunda lanet okumalarla işi bitirmeye çalışır. (genelde işi bitiremez)

3D Görselleştirme uzmanı, her iş için ortalama bir fiyatı vardır.Hangi işi ne fiyat vereceğini az çok bilir, eğer arada kaldığı durum olursa bu iş içinde uzun süre çalışmış olanlardan yardım alır.
Müşterisi ile ilişkisi sağlamdır ve tadilat ve diğer konuları işin başında konuşarak kesinleştirir.

Farkların Oluşmasındaki sebepler ?

Bu tip maddesel bilgilendirmeyi, bu iş içerisinde olan ve bu işi kendisine meslek edinen kişilerin bilinçlenmesine katkı sağlamak için yazılmıştır.

Bu saye de hem işverenler, hemde işi yapanlar doğru kişi ile çalışıp , 3D Görselleştirme konusunda kaliteli bir iş ortamı sağlamış olacaklardır.

Her iş sahasında olduğu gibi bu iş sahasında da hızlı para kazanmayı ilke edinmiş kişilerin ayıklanması her zaman kaliteli sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Ayrıca bu konuyla bağlantılı olan 3D proje fiyatları konusunu buradan okuyabilirsiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????