Render MotorlarıTwinmotion

Twinmotion 2020 Çıktı !

Yüksek Kaliteli Dokular

Twinmotion 2020 dün firmanın yapmış olduğu açıklama ile ilk yenilikleri ile beraber sunuldu. Fiyat olarak diğer rakiplerine göre çok iyi bir fiyatla çıkan Twinmotion , gelecek vaad eden render motorları arasında yerini almaktadır.Fiyat konusunda ilk çıkış etiketi olarak %50 indirimle 1500TL gibi bir fiyatla sunuldu. (almak için acele edin, daimi lisans veriliyor bu fiyata).

Alt kısmında Twinmotion Fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.Konunun alt kısmında Twinmotion  2020 Türkçe Videolarını izleyebilirsiniz.
twinmotion-indir

Epic Firmasının satın almasından sonra , program üzerine yapılan geliştirmeler sonucunda , ortaya hızlı kullanımı kolay ve sonuç olarak beklentilerin üzerinde bir real time render motoru çıktı.

Twinmotion Real Time motorunu nerden nasıl indireceğinize dair konuyu bu kısımdan okuyabilirsiniz.

Twinmotion Geniş özelliklerin tamamı için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Twinmotion Gelişmiş aydınlatma ve renderleme

Dolaylı aydınlatma için yeni bir ekran alanı küresel aydınlatma (SSGI) yöntemi ve tamamen daha iyi temel ayarlar içeren tamamen yeniden işlenmiş bir aydınlatma ve gölgeleme sistemi sayesinde sahnelerinize daha kaliteli bir görünüm fark edeceksiniz. Bu durum Fiziksel ışıklarla yakından eşleşme gösterir

Dış sahneler için, farklı günleri, mevsimleri ve günün günlerini güzel gün batımları da dahil olmak üzere doğru bir şekilde yansıtan daha gerçekçi gökyüzü sunan, fiziksel olarak yeni bir atmosferik güneş ve gökyüzü bulunuyor.

Yeni alan ve hacimsel aydınlatma

Tavan panelleri veya pencereler gibi geniş yüzeylerden aydınlatmayı simüle etmenizi ve sis, sis, toz veya dumanla ortamınıza atmosfer katmanızı sağlar. Ve alan derinliği özelliği şimdi sinematik efektler için gerçek bir kameranın özelliklerini yakından taklit ediyor. Ayrıca, iç mekanlardan dış mekanlara veya daha tersi yönde daha iyi bir izleme deneyimi sağlamak için yeni bir otomatik pozlama seçeneği de eklendi.

Geliştirilmiş bitki örtüsü sistemi

Sadece kalite artışı sağlayan aydınlatma değil. Twinmotion’un bitki örtüsü sistemi, prosedürel organik 3D modeller Xfrog’dan yeni bir yüksek çözünürlüklü ağaç varlıkları seti ile başlayarak bazı önemli yükseltmeler alıyor . Önceki varlıklardan daha fazla çokgen büyüklüğüne sahip olan her ağaç, üç farklı yaş ve dört mevsimli gelir. Gerçekçiliği daha da arttırmak için, malzemelerin doku çözünürlüğü artırıldı, yapraklardan ışık filtrelemenin etkisini tasvir eden yeni bir iki taraflı yeşillik gölgelendirici var ve rüzgarın etkileri yaprak seviyesinde simüle ediliyor.

Tüm çalılar da dahil olmak üzere diğer bitki örtüsü varlıklarının yerini yüksek kaliteli Quixel Megascans varlıkları ve kaplamaları ile alınmıştır.

twinmotion

Yeni dikimlerin zamanla nasıl gelişeceğini görselleştirmek, birçok mimari ve peyzaj tasarımı projesi için kritik öneme sahiptir ve bazı durumlarda – devlet tarafından finanse edilen belirli proje teklifleri gibi – bazı durumlarda zorunludur. Twinmotion 2020’nin sağlanan üç ağaç çağını harmanlayan ve ölçeklendiren yeni Büyüme kaydırıcısıyla, bir projenin birkaç yıl sonra teslimata nasıl bakacağını ve son olarak her şey tam olgunluğa ulaştığında kolayca gösterilebilir.

Peyzaj mimarları için bu alandaki diğer yeni özellikler, seçilen geometri üzerine bitki örtüsü uygulamak için yeni bir saçılma aracı, çim için daha fazla özelleştirme seçeneği ve boyama sisteminde iyileştirmeler içerir.

Twinmotion Yüksek Kaliteli insanlar

Twinmotion’in yerleşik 3D insan karakterleri kütüphanesi, sahnenizin güvenilirliğini ve ambiyansını artıran yeni yüksek kaliteli fotoğraf taranmış varlıklarla değiştirildi. Her birinde beş giysi değişikliği olan 62 mocap animasyonlu karakter ve 82 hazır pozlu karakter var, bu yüzden çok çeşitlilik var. Tüm karakterler archviz için 3D insan sağlama konusunda uzmanlaşmış AXYZ tasarımından alınmıştır.

twinmotion2020

Twinmotion 2020.1 şu anda kalıcı lisans için 249 $ USD (bölgesel fiyatlandırma değişebilir) % 50 indirimli fiyattan satılmaktadır.
Bu tanıtım fiyatı, Aralık 2021’in sonuna kadar sonraki tüm yükseltme sürümlerini içerir.

Twinmotion 2020 Türkçe Dersleri aşağıdan izleyiniz. Yeni dersleri ekliyoruz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Merhaba,
  Twinmotion 2020 ve Sketchup kullanıyorum ve uzun çalışma sonrası layerleri yeniden adlandırıken Türkçe karakter kullandım ve kategorilere oluşturup taşıdım kaydettim ve bir daha açtığımda açılırken çökme oldu gitti bir daha o dosyayı açamıyorum.

  Yeniden çalışma oluşturdum en son ağaçlandırma falan yapayım dedim Context=>Vegatation Paint alanına ağaç ve bitkileri alıyorum ve fırça ile araziye dokunduğumda çökme oluyor ancak tek tek ağaç veya bitki yerleştirme oluyor

 2. ufuk bey merhaba.twınmotıonda uzun suredir yaptıgım projemde birden hata mesajı aldım ve calsımalarımı kaybettim .bunu biryere kayıt edıyor mu?yoksa siliniyor mu?.
  sketcupda olduğu zaman otomatın save edıyor ve kayıp yasamıyorum.
  2019 ücretsiz olarak kullanıyorum.2020 ıcınde ücretsiz diye okudum.makalelerde
  dogrumu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????