Yaşam

Gran Fondo Ankara

Yüksek Kaliteli Dokular

Gran fondo ankara
Gran Fondo Ankara

GÜNCELLEME 04.05.2017  : BAŞKENT GRAN FONDO İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR.

ÖNEMLİ NOT: Unutmayınız burası kişisel bir blog sitesidir, bu blogda yayınlanan bilgiler resmi siteden farklı olabilir.Aşağıda verdiğim  Resmi siteden hem kayıt hemde detaylı bilgileri alacaksınız.Bu uyarıyı yapmamın nedeni, bazı arkadaşlarımızın kişisel blog sitesi ile resmi siteyi birbirine karıştırmalarından dolayıdır.Keyifli okumalar.Hafta sonu yapacağım antrenmanda,  yapılacak etapla ilgili bir videoyu bu konu içerisinde yayınlayacağım.

Gran fondo resmi sitesi — > http://turkiyegranfondo.com/

Evet yanlış okumadınız uzun zamandır Ankaralı bisikletseverlerin beklediği Gran Fondo Ankara, 19 mayıs’da bizlere yine güzel bir heyecan ve adrenalin dolu anlar yaşatacak.Uzun zamandır Ankarada bir Gran Fondo için çaba gösteren , Salih YALIZAT (Athletic Coach and Nutration specialist , UCi level 3 coach, Fitness Specialist , Sports Constultant and Organization Director.) ve Esra KÜRKÇÜ (Başkent Üniversitesi sporcusu ve başkent Üniversitesi bisikleti spor kordinatorü) ye Teşekkürlerimizi sunuyoruz..Aynı zamanda organizasyonu düzenleyen Başkent Üniversitesini buradan tebrik ediyoruz.Spora ve sporcuya verdiği destek sayesinde, bisikleti birçok kişiye sevdirip , yeni hayallere ortak olmanın sevincini gelecek nesillerle paylaşacaklar.Bana göre Ankara gerçekten başkent olmasının avantajlarını kullanan bir şehir değil açıkcası, bu tür organizasyonların Ankarada yılda bir değil, birden fazla olması gerektiğini düşünüyorum.Ancak bu sayede bisiklet sporunun esas kalitesini yansıtmış oluruz.

Gran Fondo Organizasyonunun sporculara daha önceki yazılarımda içerik olarak nasıl bir heyecan kattığını yazmıştım.Bu ve bu yazılarımdan Gran Fondo hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Her bisiklet severin bu organizasyona katılıp o havayı yaşamasında ve duyurması büyük önem arzetmektedir.Özellikle bu tür organizasyonların ve bu organizasyonları düzenleyen kişi ve kurumların artması bisiklet sporunun ülkemizde hakettiği yere geleceğinin bir kanıtı olacaktır.Bizlerin ise tek yapacağımız bisikletlerimizi alıp bu organizasyona katılmak olacaktır.

Gran Fondo Ankara hangi etap ?

Gran Fondo Ankara için Ankara / Tulumtaş merkezli bir etap düşünülmüş. Tulumtaş, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Eski adı “Doluntaş”, “Toluntaş” olan yerleşme, Ankara ve Gölbaşı ovalarının arasındaki, 2500 metre yükseklikteki plato düzlüğünde, 1300 metre rakımlı Kartal Tepe yakınındadır. Tulumtaş Ankara merkeze 40km’lik bir mesafede bulunmaktadır.Özellikle Ankara Otobüs Terminali (Aştiye) mesafesi 30km’dir.

Gran Fondo Ankara eabında Uzun parkur 105 km , kısa parkur ise 25 km para ödüllü bir içerik belirlenmiş.Performansınız belirli bir düzeyin üstündeyse eğer uzun parkur tam size göre, eğer eğlence sürüşü istiyorum diyorsanız 25 km lik etabı seçebilirsiniz. Bu sayede tüm kullanıcıları hedef alan bir organizasyon olmuş.Özellikle yarış öncesi ve sonrası bu heyecana ortak olmak istiyorsanız bu eğlenceli ve bir o kadarda çekişmeli yarışı kaçırmayın derim.. 🙂

Özellikle Ankaralı bisikletçiler olarak bu etaplar da antrenman yaptığımızı göz önünde bulunudarak, yarışın bir hayli zevkli ve sert geçeceğini söylemek isterim.Rakım olarak deniz seviyesine 1000-1200 rakımından başlayan bir yükseklikte yapılacak olan yarışta , nabızlar bir hayli yüksek olacaktır diye düşünüyorum. 😈

Beni stravadan takip etmek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz. https://www.strava.com/athletes/3110783

Gran Fondo Ankara Aşağıdaki güzergahta yapılacaktır. ➡  Gran Fondo ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmında dile getirebilirsiniz.

ankara gran fondo etabı

 

Gran Fondoya Katılmak İçin Neler gerekli ?

Sadece Ankara Gran Fondo değil, tüm diğer Gran Fondolara katılmak için lisans alma zorunluluğunuz yoktur.Sadece Doktordan “spor yapmasına sakınca yoktur” raporu ile başvuru yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bunlar harici ferdi lisans çıkartarak katılabilirsiniz.Ferdi lisansları bulunduğunuz ilde ki , gençlik spor il müdürlüklerinden bir sağlık raporu vererek çok kısa bir sürede alabiliyorsunuz.Aşağıdaki kendinizle ilgili dökümanları ilgili merkeze verdiğinizde 10dk’lık bir süreç içerisinde lisansınızı alabiliyorsunuz.

İlk defa Ferdi Lisans çıkartacakların dikkat edecekleri birkaç husus bulunmaktadır bunlar ;

a) sağlık raporu
b) 3 adet vesikalık fotoğraf
c) Nüfus cüzdanınızla beraber bulunduğunuz ildeki gençlik spor il müdürlüklerine başvuru yapmalısınız.

Bu işlemlerin ardından geri kalan kısımlar için Gran fondo resmi sitesi üzerinden yapıyorsunuz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. bayıldım parkura kesın katılacagım cunku her gun antreman yaptığm rota bu cok sert guzel trmanışlar var …bu arada emeğine azına sağlık ufukcm guzel acıklamışsın 🙂 fujıkech 😉

  2. Organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımızdan aldığım bilgilere dayanarak , Pro continental ve continental takımlar katilamıyor , beslenme alanları için 2 feed zone noktası varmış bunlarda Gran fondo için federasyonun sayfasından açıklanacakmış.Yaş kategorisine göre kürsü olcak , ve takım klasmanında olcak, bir kategori de 3 takım olduğu takdirde o takım klasmanında oluşacak eğer yoksa oluşmayacak. Bilgisini aldım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!