3D ProgramlarSketchup

En iyi ücretsiz 5 Sketchup Plugini: Modellemeni Basitleştir

Yüksek Kaliteli Dokular

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizler için, işinizi kolaylaştıracak , en kolay modelleme yapmanızı sağlayacak En iyi ücretsiz 5 Sketchup Plugini vereceğim.
Pluginlerin kullanım açıklamaları ardından indirmek linki ile kolayca indirme yaparak pluginleri hemen kullanmaya başlayacaksınız.

En iyi ücretsiz Sketchup Plugini 

Sektör içerisinde bir çok Sketchup Plugini bulunmakta ve bunlardan çok etkili iş yapanların çoğu paralı ve dolar bazında oldukları için satın alma gücünden dolayı bunları alamayabilirsiniz.
Aynı zamanda çoğunda pay pal ödeme sistemi olduğu için, satın almaya kalktığınızda bu paypal durumunun ülkemizde satışı gerçekleşmiyor.
Bu yüzden  yine sketchup eklentisini satın alamıyorsunuz.

Ama üzülmeyin paralı olanlar kadar, ücretsiz eklentilerin ve bizim işlerimizi kolaylaştıran eklentilerin En iyi ücretsiz 5 Sketchup Plugini sizler için derledik ve aşağıdaki indirme bağlantısında sizlere sunduk.

En iyi ücretsiz 5 Sketchup Plugini sıralaması 

İlk Pluginimiz Sketchy FFD isimli plugindir.
Bu plugin bir grup veya component objesine tel çerçeve içerisinde noktasal kısımlar ekleyerek , organik formlar oluşturmanıza olanak tanır.
Çok kullanışlı bir yapısı vardır. Aşağıdan kullanım özetini görebilirsiniz.
sketchup Plugin-1İkinci Pluginimiz by Adam Billyard tarafından yazılan Memory Copy Eklentisidir.
Bu eklenti hafızaya alınan en son kopyalamayı sizin istediğiniz doğrultuda yaparak işlerinizi en hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar.
Eklentinin kullanımı ile ilgili aşağıdaki kısa video özetine bakmanız yeterlidir.

memory Plugin-2

En iyi 5 Sketchup Plugini sıralamasında, Üçüncü diğer ücretsiz ve popüler eklentimiz ise JHS Power Bar by CadFather tarafından yazılmıştır.
Eklenti kendi içerisinde bir çok özelliği barındırmaktadır.Bu son derece kullanışlı eklenti, bir yol boyunca bir dizi oluşturmanıza olanak tanır.
Aşağıda gösterilen gibi korkuluklar için mükemmel olan bir dizilim gerçekleştirebilir. Önceden tanımlanmış bir çizgiye hızlıca dizilim yapabilirsiniz.
jhsplugin-3

Dördüncü diğer Sketchup Pluginimiz ise Follow Me and Rotate, by Wikii tarafından yazılmıştır.Bu plugin diğer standart olarak kullandığımız Follow Me den ayrı olarak aynı zamanda döndürme işleminide beraberinde yapmaktadır.Aşağıda bir halat modelinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.Referans olarak alınan obje,karmaşık bir doğrultuda hem takip ettirilip aynı zamanda döndürme işlemi yapılmaktadır.
fallowmeEn iyi 5 Sketchup Plugini sıralamasında, Beşinci diğer plugin Multiple Offsets  ile by Sam D Mitch yapımcısı tarafından yazılmıştır.
Bir objenin bir çok yüzünü bölümlere ayırmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir.Aşağıda bir küre objesinin yüzeyleri kendi içerisinde bölümlere ayrılmıştır.
multi offset Plugin-4
Yukarıda verdiğiniz En iyi ücretsiz 5 Sketchup Plugini listesini farklı pluginler ile birleştirerek, kendiniz için farklı teknikler geliştirebilirsiniz.
Buna örnek olarak en son gösterdiğimiz Multiple Offsets plugninde, bölümleme yapıltıktan sonra , Joint Push Pull ile yüzey kalınlığı verilerek objeye bir derinlik verilmiştir.

Birden fazla plugin harmanlaması yaparak , kendi işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Sketchup için ücretsiz pluginleri indirmek için buraya tıklamanız yeterlidir.

Bir diğer konumuzda sizlere farklı sketchup eklentilerini tanıtarak daha iyi modelleme yapmanızı sağlayacak sketchup pluginleri tanıtacağız.
Sizinde kullandığınız ve kendinize göre en iyi sketchup eklentisi bu dediğiniz , pluginleri aşağıdaki yorum kısmında bizimle paylaşın lütfen.

Sketchup Pluginlerinde İhtiyaçlarımızı belirleme ?

Sizler için hazırladığımız diğer Ücretsiz Sketchup Plugin konularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Peyzaj Mimarları için En iyi Sketchup Pluginleri
Herkes için En iyi 20 Sketchup Plugini
Sketchup Plugin ihtiyaçları ve nasıl belirlenir
En Popüler Sketchup 2017 Pluginleri

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

MERHABA ????