GenelYaşam

Başlamak Yeterlidir !

Sadece Başla

Yüksek Kaliteli Dokular

Herşey için başlamak yeterlidir.Hayat hepimiz için adil değil biliyorum, zaman zaman dibe gittiğimiz zamanlar ,zaman zaman zirveye çıktığımız anlar olacaktır.

Önemli olan bizim çevremizdeki insanlarla olan ilişkilerimiz ve kimlerle beraber olduğumuzdur.

Etrafımızdaki insanların atalet durumları bize sürekli yansır, onlardan aldığımız negatif telkinler bizi etkileyebilir.Bu etkiler bizim ilerlememiz konusunda bizi olumsuz etkileyebilir.

Ben yapamadım sende yapamazsın gibi..

Onların yapamadıkları, bizim yapamadıklarımız olmamalı !

Onların yapamadıkları bizim yapamadıklarımız olmamalı, onların sizin için bunu yapamazsın söylemlerine kulak asmadan devam etmeniz , sizin için ilk kurallardan biri olmalı, herkesin etrafında sürekli negatif düşünen bu şekilde sürekli olumsuz hareket eden kişiler olacaktır.

Bu kişilerden kendimizi yalıtıp, yolumuza devam etmeliyiz.

Biri ve birileriyle sürekli yarış içersinde olmayın, bu sizin kısıtlı günlük enerjinizi boş yere harcamanıza neden olur, tek yarışacağınız kişi sizin dünkü haliniz olsun.

Birde yanlış motivasyon algınızı düzeltmeniz gerekiyor , kimse size dışarıdan bir motivasyon vermez, esas motivasyon sizin kendi içinizde kendinize verdiğiniz “bu işi ne olursa olsun” yapmalıyım sözleriyle başlar ve bu şekilde devam eder.

Bir işi yapmak istemiyorum, ve canım istemiyor değilde , hergün eşit parçalara bölerek devam etmek en iyi çalışma şekildir.

Özetle başarmak için motivasyon a ihtiyaç yoktur, başlamak yeterlidir.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Başlamak önemlidir, fakat başarıya ulaşmak için aynı zamanda devam etmek de gereklidir. Sadece başlamakla yetinmemek gerektiğini düşünüyorum. Sizin de bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????