Başarının Sırrı Nedir ?

başarı nedir.

İnsanlar her zaman sorar ? Başarının sırrı nedir diye ? Cevap ise her zaman kendine güvenmek ve çok çalışmak olarak cevaplamak gerekir.Çünkü Kendine güvenmek ve yapabilceklerinizin üstünde çalışmalar çıkarmak her zaman kendinize güvenmenin ilk şartıdır.

Kendinize sormalısınız ? , ne olmak istiyorum değil ! Kim olmak istiyorum ? Başarılı bir mimar mı ? Başarılı bir görselleştirme uzmanımı ? Başarılı bir Oyun yapımcısı mı ? Başarılı bir 3D Görselleştirme sanatçısımı ? veya sevdiğiniz herhangi bir meslek dalı ? Sizi ne mutlu ediyor ? Sizi mutlu eden işlerin üzerinde yoğunlaşın ve kendinizi mutlu edecek işlerin üzerine gidin.Başarının diğer sırrı ise , yaptığınız iş üzerinde mutlu olmaktır.Ancak size mutluluk veren işler üzerinde başarılı olursunuz. İnsanlar ne düşünürse düşünsün, her zaman kendinize güvenin !

Başarının Sırrı Nedir ?

Başarısızlıktan korkmayın , bir çok durumda başarısızlığa uğrayabilirsiniz,  her zaman kazanamazsınız,  her zaman kazanamazsınız ama… şunu da unutmayın kaybetmekten de korkmayın ! her bir başarısızlık sizin ilerde başarılı adımlar için atacağınız en önemli olaylardan biri olacaktır.Deneyim ve tecrübenin en büyük kazancı başarısızlıkta atılan adımların getirdikleridir.

Mehmet Akif bu konuda ne demiş görelim “ Atiyi (geleceği) karanlık görerek azmi bırakmak, alçak bir ölüm varsa , eminim budur” ancak diyordu. Birçok insan hayat şartlarını ve olayları kontrol edemediğini görünce kendini olayların akışına bırakmaya başlar.

Bu turum ironik bir şekilde , hayatlarını olayların daha fazla etkileyebileceği hale getirir. Kendini olayların akışına bırakanlara ufak bir hatırlatma..“Sadece ölü balıklar, dalgaların götürdüğü yere gider” (Mümin Sekman)

Birçok defa insanlar bunu sen yapamazsın boşver… diyebilir.Bu iş seni aşabilir, başaramazsın, kimse bakmaz diyebilir ! İşte bu insanları dinlemeyin ve bu insanlara sürekli dikkat edin.

Kimse bunu yapamadı ve yapamaz diyenlere, ben bunu yapmadan bilemem deyin ! Her zaman kendinize ben bunu yapabilirimi ekleyin , dünyada en önemli şey sıkı çalışmaktır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Mesleki Başarı Antrenmanı

Bir çok kişi sizden daha çok sıkı çalışacaktır, kimisi çok akıllı, kimisi çok pratik olacak, kazanmak istiyorsanız eğer çok çalışmaktan başka şansınız yok !

Piştiğinizde ise en önemli şey , aldığınız geri vermektir ! Bu sizi daima ileriye götürecektir.

Kendinize güvenin, Kuralları yıkın

Sıkı çalışın

ve aldığınız geri verin.

Saygılarımla

Ufuk ŞEN

1 Shares:
2 yorum
  1. başarının sırrı mutlu olduğumuz işte çok çaba sarfederek ve bilgi paylaşımı yaparak ortaya çıkar.Başarıya giden merdivenleri çıkarken her ne kadar üzüntü yaşasakta kararlılıkla ve azimle ilerlersek sonuç mükemmel olur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3d sozluk
Devamını Görüntüle

3D Sözlük 3D Terimler ve Anlamları

3D sözlük ihtiyacı , 3D programlar içerisinde kullanılan terimlerin farklı oluşu ve farklı anlamlar taşımalarından oluşmuştur. Daha önce…
sketchup-indirme
Devamını Görüntüle

Sketchup İndirme

Sketchup İndirme konusunda grup adresimizden bazı arkadaşlarımızın özellikle bilgisayar konusunda teknik anlamda zayıf olan arkadaşlarımızın bu sketchup download…
Render PC Tavsiyeleri
Devamını Görüntüle

Render PC Tavsiyeleri 2018

Render Pc tavsiyeleri Kaliteli Görselleştirme aşamaların da zaman ve kaliteyi en iyi şekilde kullanmak için gerekli donanımların başında…
sketchup vray 3.6
Devamını Görüntüle

Sketchup Vray 3.6

Sketchup Vray 3.6 en son çıkan bir vray sürümüdür.Vray 3.4 versiyonu gelişmelerinin ardından , yeni özellikler ile kullanıcılara…