Başarının Sırrı Nedir ?

başarı nedir.

İnsanlar her zaman sorar ? Başarının sırrı nedir diye ? Cevap ise her zaman kendine güvenmek ve çok çalışmak olarak cevaplamak gerekir.Çünkü Kendine güvenmek ve yapabilceklerinizin üstünde çalışmalar çıkarmak her zaman kendinize güvenmenin ilk şartıdır.

Kendinize sormalısınız ? , ne olmak istiyorum değil ! Kim olmak istiyorum ? Başarılı bir mimar mı ? Başarılı bir görselleştirme uzmanımı ? Başarılı bir Oyun yapımcısı mı ? Başarılı bir 3D Görselleştirme sanatçısımı ? veya sevdiğiniz herhangi bir meslek dalı ? Sizi ne mutlu ediyor ? Sizi mutlu eden işlerin üzerinde yoğunlaşın ve kendinizi mutlu edecek işlerin üzerine gidin.Başarının diğer sırrı ise , yaptığınız iş üzerinde mutlu olmaktır.Ancak size mutluluk veren işler üzerinde başarılı olursunuz. İnsanlar ne düşünürse düşünsün, her zaman kendinize güvenin !

Başarının Sırrı Nedir ?

Başarısızlıktan korkmayın , bir çok durumda başarısızlığa uğrayabilirsiniz,  her zaman kazanamazsınız,  her zaman kazanamazsınız ama… şunu da unutmayın kaybetmekten de korkmayın ! her bir başarısızlık sizin ilerde başarılı adımlar için atacağınız en önemli olaylardan biri olacaktır.Deneyim ve tecrübenin en büyük kazancı başarısızlıkta atılan adımların getirdikleridir.

Mehmet Akif bu konuda ne demiş görelim “ Atiyi (geleceği) karanlık görerek azmi bırakmak, alçak bir ölüm varsa , eminim budur” ancak diyordu. Birçok insan hayat şartlarını ve olayları kontrol edemediğini görünce kendini olayların akışına bırakmaya başlar.

Bu turum ironik bir şekilde , hayatlarını olayların daha fazla etkileyebileceği hale getirir. Kendini olayların akışına bırakanlara ufak bir hatırlatma..“Sadece ölü balıklar, dalgaların götürdüğü yere gider” (Mümin Sekman)

Birçok defa insanlar bunu sen yapamazsın boşver… diyebilir.Bu iş seni aşabilir, başaramazsın, kimse bakmaz diyebilir ! İşte bu insanları dinlemeyin ve bu insanlara sürekli dikkat edin.

Kimse bunu yapamadı ve yapamaz diyenlere, ben bunu yapmadan bilemem deyin ! Her zaman kendinize ben bunu yapabilirimi ekleyin , dünyada en önemli şey sıkı çalışmaktır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Görselleştirmede Başarılı Olmak için bunları yapmalısınız

Bir çok kişi sizden daha çok sıkı çalışacaktır, kimisi çok akıllı, kimisi çok pratik olacak, kazanmak istiyorsanız eğer çok çalışmaktan başka şansınız yok !

Piştiğinizde ise en önemli şey , aldığınız geri vermektir ! Bu sizi daima ileriye götürecektir.

Kendinize güvenin, Kuralları yıkın

Sıkı çalışın

ve aldığınız geri verin.

Saygılarımla

Ufuk ŞEN

1 Shares:
2 yorum
  1. başarının sırrı mutlu olduğumuz işte çok çaba sarfederek ve bilgi paylaşımı yaparak ortaya çıkar.Başarıya giden merdivenleri çıkarken her ne kadar üzüntü yaşasakta kararlılıkla ve azimle ilerlersek sonuç mükemmel olur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like
Render Motoru
Devamını Görüntüle

Hangi Render Motoru ?

Render Motoru dediğimizde aklımıza ilk gelen , dünya üzerinde en çok kullanılan Vray render motoru akla gelmektedir. Lumion…
3D Render
Devamını Görüntüle

3D Render Hataları

Modelinize başlayıp bitirme sürecine kadar bir çok hatalar ile karşılaşabilirsiniz.Bunlardan en önemlisi ise 3D Render Hataları ‘dır. Çünkü…
kaplama
Devamını Görüntüle

Kaplama Seçimi Malzeme Hazırlama

Kaplama Seçimi Kaliteli görselleştirmeyi oluşturan ikinci diğer konudur. Malzeme ayarları ve kaliteli kaplama seçimi , gerçekçi render için…
sketchup indir
Devamını Görüntüle

Sketchup indir : 2021 sürümü

SketchUp, 2D ve 3D modellerin oluşturulmasına ve düzenlenmesine olanak tanıyan modelleme uygulamasıdır. Sketchup indir seçeneği ile ulaşılabilen bu…