GenelYaşam

Başarının Sırrı Nedir ?

Yüksek Kaliteli Dokular

başarı nedir.

İnsanlar her zaman sorar ? Başarının sırrı nedir diye ? Cevap ise her zaman kendine güvenmek ve çok çalışmak olarak cevaplamak gerekir.Çünkü Kendine güvenmek ve yapabilceklerinizin üstünde çalışmalar çıkarmak her zaman kendinize güvenmenin ilk şartıdır.

Kendinize sormalısınız ? , ne olmak istiyorum değil ! Kim olmak istiyorum ? Başarılı bir mimar mı ? Başarılı bir görselleştirme uzmanımı ? Başarılı bir Oyun yapımcısı mı ? Başarılı bir 3D Görselleştirme sanatçısımı ? veya sevdiğiniz herhangi bir meslek dalı ? Sizi ne mutlu ediyor ? Sizi mutlu eden işlerin üzerinde yoğunlaşın ve kendinizi mutlu edecek işlerin üzerine gidin.Başarının diğer sırrı ise , yaptığınız iş üzerinde mutlu olmaktır.Ancak size mutluluk veren işler üzerinde başarılı olursunuz. İnsanlar ne düşünürse düşünsün, her zaman kendinize güvenin !

Başarının Sırrı Nedir ?

Başarısızlıktan korkmayın , bir çok durumda başarısızlığa uğrayabilirsiniz,  her zaman kazanamazsınız,  her zaman kazanamazsınız ama… şunu da unutmayın kaybetmekten de korkmayın ! her bir başarısızlık sizin ilerde başarılı adımlar için atacağınız en önemli olaylardan biri olacaktır.Deneyim ve tecrübenin en büyük kazancı başarısızlıkta atılan adımların getirdikleridir.

Mehmet Akif bu konuda ne demiş görelim “ Atiyi (geleceği) karanlık görerek azmi bırakmak, alçak bir ölüm varsa , eminim budur” ancak diyordu. Birçok insan hayat şartlarını ve olayları kontrol edemediğini görünce kendini olayların akışına bırakmaya başlar.

Bu turum ironik bir şekilde , hayatlarını olayların daha fazla etkileyebileceği hale getirir. Kendini olayların akışına bırakanlara ufak bir hatırlatma..“Sadece ölü balıklar, dalgaların götürdüğü yere gider” (Mümin Sekman)

Birçok defa insanlar bunu sen yapamazsın boşver… diyebilir.Bu iş seni aşabilir, başaramazsın, kimse bakmaz diyebilir ! İşte bu insanları dinlemeyin ve bu insanlara sürekli dikkat edin.

Kimse bunu yapamadı ve yapamaz diyenlere, ben bunu yapmadan bilemem deyin ! Her zaman kendinize ben bunu yapabilirimi ekleyin , dünyada en önemli şey sıkı çalışmaktır.

Bir çok kişi sizden daha çok sıkı çalışacaktır, kimisi çok akıllı, kimisi çok pratik olacak, kazanmak istiyorsanız eğer çok çalışmaktan başka şansınız yok !

Piştiğinizde ise en önemli şey , aldığınız geri vermektir ! Bu sizi daima ileriye götürecektir.

Kendinize güvenin, Kuralları yıkın

Sıkı çalışın

ve aldığınız geri verin.

Saygılarımla

Ufuk ŞEN

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. başarının sırrı mutlu olduğumuz işte çok çaba sarfederek ve bilgi paylaşımı yaparak ortaya çıkar.Başarıya giden merdivenleri çıkarken her ne kadar üzüntü yaşasakta kararlılıkla ve azimle ilerlersek sonuç mükemmel olur …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????