Vray render motoru Showreel 2019

Vray render motoru
Vray render motoru

Vray render motoru geliştirici firması Chaos Group en son yayınladığı video içeriğinde, dünya çapında bir çok sanatçının göndermiş olduğu çalışmalardan bir video içeriği yayınladı.

Bu video içeriği Vray mimari çalışmaların şu ana kadar yapılmış ve en iyilerinin toplandığı 2019 yılına ait çalışmalardır.

Genel olarak Vray render motoru mimari görselleştirme alanında daha çok kullanıldığı için , çalışmalar mimari proje bazındadır.

Çalışma içeriğini aşağıdaki videoyu izleyerek bakabilirsiniz.

Vray render motoru

Vray render motoru, mimari görselleştirme konularında, Dünya üzerinde en çok kullanılan render motorları sıralamasında birinci sıradadır.

Bu sırada olmasından dolayı, dünya üzerinde bir çok kullanıcı tarafından çalışmalar chaos group firmasına gönderilmektedir.

En büyük 100 mimarlık firmasından 92’si V-Ray’i dünyanın en yüksek binalarını görselleştirmek, en sürdürülebilir evleri ve en akıllı şehirleri tasarlamak için Vray render motoru kullanmaktadır.

Herhangi bir mimari proje için, Vray render motoru 3ds Max, Revit, Rhino, SketchUp ve Unreal gibi üst düzey 3D modelleme ve tasarım uygulamaları ile kusursuz bir şekilde bağlantı kurar.

Aşağıda Alex Miller tarafında düzenlenen çalışmayı izleyebilirsiniz.Vray render motoru hakkında en etkili çalışmaları bu videoda göreceksiniz. 🙂

https://youtu.be/6lv68T8W4w0

Vray render motoru hakkındaki görüşlerinizi , aşağıdaki yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Makale Sözlüğü;

Render Motoru nedir ?

Render işlemine geçilmeden önce, herhangi bir render motorunda modelleme, kaplama, ışık ve render ayarları gibi önemli konuların detaylandırılıp sonra işlenmesi gerekmektedir. İşte bu işlemi, render motorları yapmaktadır.

Vray Render Nedir ?

Yapımcısı Chaos Grup tarafından geliştirilen bir render motorudur.Sketchup, 3dsmax, Cinema4d, Blender gibi programlar üzerinde sürekli geliştirmeler ile yeni sürümleri çıkmaktadır.

Showreel Nedir ?

Firma veya kişilerin bir yıl boyunca yapmış oldukları en iyi 3d çalışmalarını video haline getirip sunum halinde yayınlamalarıdır.

Vray Render Nereden indirilir ?

Kendi sitesi olan https://www.chaosgroup.com/ bu adrese üye olarak, kullanmış olduğunuz 3d programa ait sürümü 1 ay boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Vray Render Ayarları?

Her render motorunun kendine göre özel ve kişiselleştirilmiş ayarları vardır.Vray render motorununda iç mekan, dış mekan ve farklı objeleri render alırken kullanılan kendine özel ayarları vardır. Bu ayarlar render motorunda bol bol pratik yapılarak öğrenilir.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Kaliteli görsel aşamaları için önemli tüyolar
2 Shares:
Bir Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3d-gorsellestirme
Devamını Görüntüle

3D Görselleştirmecinin El Çantası

3D Görselleştirme işi ile uğraşan kişilerin eksik yaptıkları işlerden biride ellerinin altında bir El çantası bulundurmamalarıdır. Nedir bu…
lumion 8
Devamını Görüntüle

Lumion 8 Gerçekçi Render ?

Lumion 8 , Yeni Özellikleri ile kullanıcıya merhaba dedi , özellikle hızlı render ve gerçekçi render acaba istenileni…
ucretsiz 3d modeller
Devamını Görüntüle

Ücretsiz 3D Model İç Mekan Modeli

Merhaba Arkadaşlar, bu yazıda sizlere ücretsiz olarak paylaştığım bir iç mekan modelini sunacağım (üst kısımdaki görsel) , aynı…
Sketchup Pluginleri
Devamını Görüntüle

Sketchup Pluginleri

Merhaba Arkadaşlar, bundan önceki yazımız da  en iyi Sketchup Pluginleri ni daha önceki yazıda vermiştim.Bu kısıma tıklayarak o…