3D Görselleştirme

Üç Boyutçu olmak veya olmamak

Yüksek Kaliteli Dokular

Üç BoyutçuÜç Boyutçu 3D işleriyle uğraşan, aklı fikri 3D de kaliteli görsel , kaliteli ürün çıkartmaya çalışan kişilere denir.

Tabi yandaki görsele göre, naif bir anlatımla böyle bir açıklama yapmak uygun olacaktır. 😀

Aslında Üç Boyutçu kelimesi biraz bu iş için meslek anlamında tam bir isimlendirilme yapılmadığı için bu şekilde dile getirilmektedir.

Bunun yerine 3D Görselleştirmeci , 3D Görsel Sanatçısı , 3D Tasarımcı, Görselleştirme uzmanı gibi ünvanları kullanmak daha kaliteli bir vizyon sağlayacaktır.

Üç Boyutçu olmak zormudur ?

Üç Boyutçu olmak zordur. Başlığa göre çok kısa bir cevap oldu  🙂

gerçekten ilk başlayanların zorluklarla dolu bu mücadeleye sabırla devam etmeleri başarıyı getirecektir.

Yeni başlayanlar için zorluk, ilk hangi programı seçme derdiyle başlar ve progam kurulumlarıyla devam eder.

Hatta program kurulum sırasında onlarca siteden program sürümlerini bulup indirmek ve kurmakla ilgili bir çok çile ile devam eder.

Çile diyorum , yeni kullanıcılar ve bu yazıyı okuyanlar iyi bileceklerdir.

Yeni bir kullanıcının programlardan hangisinin en verimli olduğunu bulmaları ve indirmeleri bazen çok karmaşık saç baş yolduran durumlar oluşturabilir.

Yeni başlayan kişilerin onca bilgi arasından, birde korsan sitelerden virüslü programlar ile birçok sorunla karşılaşmaları , sonu gelmeyen bir çok hatayı beraberinde getirir.

Sonuç olarak format format ve tekrar format atılarak başa dönülür..

Peki bunun çaresi nedir ? Yani bu işte nasıl ilerlemek gerekir ?

Mesleği Üç Boyutçu olarak seçmek

Bu mesleği seçtiğiniz de odak noktanızın bu işe vererek ilerlemek size başarıya götürecektir.

“Odak noktamı bu işe vermek çok kolay ,  veya bu yazdığınızı hemen uygulayabalirim”

diyebilirsiniz.. 🙂

Fakat durum hiç sandığınız gibi ilerlemeyecek…

Odak noktamızı belirlerken günlük yaşamımız da bizi etkileyen bir çok faktörler söz konusudur.

Bu faktörlerden biride sosyal medyadır.Bu denli hayatımıza girdiği ve sürekli kendimizi bakmak zorunda hissettiğimiz bu tür platformlar bizi başarıdan uzaklaştıracaktır.

önceden bilgi azdı öğrenmek hızlıydı.. şimdi ise bilgi çok öğrenmek isteyen az.

Kendimizi geliştirirken ve eğitirken dış etkenlerden ve boş işleri kendilerine amaç edinen insanlardan uzaklaşmamız gerekmektedir.

Bir video veya eğitim dökümanını incelerken kendinizi çok farklı platformlarda bulabilirsiniz.Bunun farkına vardığınızda tekrar odak noktanız olan konuya hızlıca dönerek elinizdeki işi kısa sürede bitirmeye çalışın.

Çok fazla dağılmak bizi ana konudan uzaklaştırır.

Bir konuyu aratırken , örnek veriyorum mesela 3D eğitim setleri konusunu aratırken kendinizi iphone modellerine bakarken bulabilirsiniz.Firmaların reklam ve algı yönetimi sizi asıl konunuzdan uzaklaştıracak şekilde tasarlanmıştır.

Üç Boyutçulukta Farklı Eğilimler

Asıl Konudan uzaklaraşak kolayı seçmek insanların tercih ettiği diğer erteleme yöntemidir.Bir zor konu ile karşı karşıya geldiğiniz de , insanın kolay olayını seçmesi ilk tercihidir.

Zor bir öğrenme programı içerisinde , sizi etkieyen ve sizin içn cazip olan konular sizin öğrenme durumunuzu etkiler.

Örnek olarak sadece bu iş için hafta sonları öğrenme zamanı ayırdığınız da , dışarıdan arkadaşlarınız veya akrabalarınız sizi biryerlere çağırdığında veya farklı bir etkinlik içerisinde olmanız gerektiğinde büyük olasılıkla bu etkinliği seçeceksiniz.

Fakat işlerinizi önem sırası ile sıraladığınız da , öğrenme sırası ilk sırada olması gerekirken birden alt sıralara düştüğünü görebilirsiniz.

Benim size önerim, işleriniz konusunda ister bir liste oluşturun ister bir çalışma şekli, önemli işler sıralamanızda, herzaman eğitim konunuz sürekli üst sıralarda yer alsın.

Ancak bu şekilde kendi işinizde ilerleme içerisinde olabilirsiniz.

Birde bu işin evli olanlar kısmı var, aslında bekarlık döneminde zamanını iyi değerlendiremeyenler, (kısaca boşa harcayanlar) evlilik dönemlerinde boşa geçirdikleri zamanı mumla ararlar.

Bu zamanı evliyken tekrar kazanmak çok zor bir durumdur ve aşırı efor gerektirir.

Ama bana göre düzen bakımından, bu işi evli insanların bekar insanlardan daha iyi yaptığı aşikar.

Çünkü zor olarak başarılan herşey değerlidir 🙂

Evli insanların onca çoluk çocuk ve koşuşturma içerisinde,  birde fazlasıyla büyük zamanını alan bu uğraş içerisinde, başarılı olmaları için verdikleri uğraş çok fazla efor gerektirmektedir.

Her ne olursa olsun , hayatımızdaki zorluklara karşı kendi enerjimizi faydalı işlere harcayarak kendi ilerlememizi sağlamamız gerekiyor.

Sizlerde bu konudaki tecrübelerinizi aşağıdaki yorum kısmında yazabilirsiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!