GenelRender MotorlarıVray Render

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim 01

Yüksek Kaliteli Dokular

Sketchup Vray Dış MekanSketchup Vray Dış Mekan DVD Amacı,Yeni kullanıcıların Normal sürede yani 1 yıl ve 5 Yıl arasındaki kaliteli görsel oluşturma süresini, en kısa süreye indirmeyi hedefleyen Sketchup Vray Dış Mekan DVD setidir.Bu eğitim setiyle görselleştirmeye ayıracağınız uzun çalışma sürelerini kısaltarak kısa sürede etkili sonuçlara imza atacaksınız.

Bu Eğitim Setimiz Youtube Adresimizde ücretsiz halde sunulmaktadır.

Bu sayede hem özel hem ticari çalışmalarınızda daha hızlı kaliteli görsele ulaşabileceksiniz.Uzun süredir çalışmalarını sürdürmüş olduğum Sketchup Vray Dış Mekan EĞİTİM DVD ‘si modelleme ve ana ve detaylı hatlarıyla sizlere sunuyorum.

3 Aylık bir zaman diliminde , proje tasarımı ile beraber hazırlanmış olan bu Sketchup Vray Dış Mekan içerisinde kaliteli Dış mekan görseli oluşturmanızla ilgili, gerekli bilgileri verdim.

Bu Vray dış mekan eğitim dvd’si yeni başlayanların bile, kolaylıkla ve zorlanmadan hem gündüz hemde gece renderına kadar birçok karşılaştıkları sorunları halledip, kaliteli render almalarını hedefleyen bir Sketchup Vray Dış Mekan DVD setidir.

Bu setle beraber çok katlı yapıları, villa modellerinizi veya herhangi bir dış mekan tasarımınızı kolaylıkla ve zorlanmadan verdiğim ayar ve dersler ile kolaylıkla görsel oluşturabileceksiniz.

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim Seti İçeriği

Sketchup Vray Dış Mekan eğitiminin içeriğinde şu içerikler bulunmaktadır.Giriş ve Modellemeye başlangıç için hazırlık aşaması,Dwg Projesinin Sketchup’a aktarılması ve modelleme aşaması ( 2 ve 8 nci derse kadar detaylı modelleme ve doğrama kısımlarının yerleştirilmesi, peyzaj için hazır modellerineklenmesi ve düzenleme aşamalarının uygulanması, eksik kısımların modellenmesi)

Sketchup Programına Herhangi bir Fotoğraf editörünün sekronize edilmesi ve bu editör üzerinden kaplama mantığı (kirlilik, kaplama değişimi vs.) Pixplant Programını Kullanarak hızlı bir şekilde kaplama hazırlamak ve kaplama mantığını kavramak.

Kaplama Ana Temel Mantığını öğrenmeye dayalı detaylı anlatım (vray menülerindeki Diffuse,Reflection ve Refraction mantığı)Villa Model içindeki Havuz suyu ve Akan su modeli için Artisan ile modelleme (SketchupUV ile kapalama aşaması)

Dışarıdan eklenen proxy modellerine kaplama atılması ve Proxy modellerinin çağırılması ve yerleşim.İlerleyen derslerde Modele detaylı kaplama atama, vray menüsünde ince kaplama detayları (reflection,bump vs)

Render Ayarları ve Kaliteli Render için hazırlık aşaması Test Render ayarları ve Final Render ve bir çok ayrıntı bu Sketchup Vray Dış Mekan Dvd sinde bulunmaktadır

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitimini alan arkadaşların yorumları aşağıdadır.

Sketchup Vray Dış Mekan eğitimin setini Satın almak için vraydvd @ gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Vereceğim hesap numarası üzerinden, ücret yatırıldıktan sonra, indirme linkleri sayesinde zaman kaybetmeden kargo masrafınız olmadan kolayca Sketchup Vray Dış Mekan dvd ye sahip olabileceksiniz.

Sketchup Vray Dış Mekan  DVD LERİ ALMIŞ ARKADAŞLARIN ÇALIŞMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sketchup Dış Mekan DVD Eğitim setini alan arkadaşların yorumları;

“Herkese selamlar; ufuk hocamla iyiki tanışmışım ve bu Sketchup Vray Dış Mekan mükemmel seti iyiki almışım diyorum. Sketchup Vray Dış Mekan ve vray iç mekan render gercekten verimli bir ders eşliğinde anlatılmış öğretici ve uygulayıcı bir içerik olmuştur. bu eğitim setini mimari görseleştirmeyle ilgilenen herkese mutlaka tavsiye ediyorum.Aynı zamanda SKETCHUPturkiye grubunun kurulması ve bizim anlık sketchupta takıldığımız noktalar da tabiri caizse hızır 🙂 gibi yetiştikleri içinde teşekkürü borç bilirim. herkese bol tasarımlı , sketchuplı günler dilerim:) Tuğba ELLİALTI (Mimar)

Ufuk Hocanın eğitim setlerini 3 ay önce aldım. Gerçi yoğun iş temposundan dolayı sadece ilk seti izleyebildim. Ama ilk setle bile geldiğim nokta beni oldukça tatmin etti. Kurslara dünyanın parasını yatırmak yerine istediğiniz zaman izleyebileceğiniz bu Sketchup Vray Dış Mekan setini herkese tavsiye ediyorum. Hiçbir fikri olmayanların bile bu eğitim setleri ile kısa sürede istedikleri seviyeye gelmeleri mümkün. Ayrıca bu seti alanlara Ufuk Hoca’nın birebir destek veriyor olması yabana atılacak bir şey değil. Tuğrul DOĞANCAN (Proje Koordinatörü)

“Öncelikle bize böyle bir imkan sağladığı için Ufuk bey’e çok teşekkür ederim.Emeğin büyük olduğu apaçık.Sketchup ve Vray konusunda eksiklerim olduğunu biliyordum fakat Sketchup Vray Dış Mekan eğitim setini izledikçe “hiç bir şey bilmiyormuşum ben meğer” cümlesini defalarca kurduğumu hatırlıyorum.Ayrıca hep öğrenmek istediğim soruların cevabını tek tek almış oldum.En çokta Vray Material kısmından…En büyük eksiğim(Dİ). Sabrından, emeğinden, öğretici, eğitimci ruhundan dolayı Ufuk Bey’e tekrar tekrar teşekkür eder,bize bu imkanı sunduğu için ayrıca minnetlerimi sunarım..” Okşan BAL (Mimar)

“Herkese merhaba kolay gelsin. Öncelikle Ufuk Şen hocama teşekkür etmek istiyorum. Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim setini tamamlanmış bulunuyorum lakin kendi projemden dolayı sadece izledim uygulama aşamasını daha sonra yapacağım. Sketchup Vray Dış Mekan Setinin içinde bilmediğim ve işime yarayan bir çok şey mevcut bildiklerime de katkısı bi o kadar fazla örneğin dome light ve etkisi kısmı dış mekan için çok gerekli ve hoşuma gitti ps de yapılan düzenlemeler olsun materyal ayarları olsun enfes anlatılmış küçük detaylar atlanılmamış. Ben faydasını gördüm yeni şeyler öğrendim kendime bişeyler kattım,sizlerde modelleme kısmıda dahil olmaz üzere faydalanabilirsiniz tavsiye ederim mevcut set dış mekan için gerekli herşeyi sunmuş bize zaten sadece oturup izlemesi ve akla kazınması kalıyor tekrar teşekkürler kolay gelsin.” Musa Kılınç (Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık)

Öncelikle böyle güzel bir Sketchup Vray Dış Mekan eğitim seti hazırladığı içi Ufuk Hocama teşekkür ederim.Girne American Üniversitesinde mimarlık öğrencisiyim.Seti ilk aldıgımda sketchup üzerinde sadece modelleme üzerinde bilgim vardı.Ama bu eğitim seti izleyerek şunu öğrendim Vray hakkında Sıfır bilgiye sahipseniz bile sizi dış mekan üzerine iyi renderlar alıcak seviye getirecektir.O yüzde ilerde bu işi yapıcak kişilerin bu iş üzerinde daha erken ilerlemek istiyorlarsa bu seti almalarını öneririm. Recep ÖZDEMİR (Mimarlık Öğrencisi)

Merhaba, Ufuk Şen hocamıza Sadece hazirlamis oldugu Sketchup Vray Dış Mekan icin değil, bu kadar güzel, paylaşımcı ve yardımsever bir grup oluşturmaya vesile olduğu için ve aynı zamanda ücretsiz bir çok eğitim videosu ile Türkçe kaynak sağladiği için kendisine ve emeği geçen diğer değerli hocalarımıza Teşekkürü bir borç bilirim..Dış mekan render konusunda eksiği olduğunu düşünenlerin, mutlaka arşivinde bulunması gereken bir Egitim seti oldugunu söylemek isterim..Fazla söze gerek yok aslında.. Eğitim setinin içeriğini okuyup görseline bakarsanız modellemeden kaplama mantığına, proxy kullanımından aydınlatma tekniği ve render ayarlarına, hem gündüz hem gece renderından photoshop düzenlemelerine kadar birçok konuda faydalanacagınız bir Sketchup Vray Dış Mekan eğitim seti olduğunu göreceksiniz. Sıla Akgül (Mühendis)

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim setinde dış mekan renderi o kadar sade ve anlaşılır bir şekilde anlatılmış ki , ufak bi alt yapısı olan her kes eğitim setini adım adım inceledikten sonra gayet güzel sonuçlar elde edebilir.Eğitim setindeki render ayarları ve kaplama ayarlarını kendi proje ödevimde kullandım ve gayet hoş sonuçlar elde ettim , dış mekan render i almak isteyen her kesin kullanmasını tavsiye ederim , çünkü gerçekten çok yararlı bir eğitim seti olmuş , teşekkürler ufuk hocam , emeğinize sağlık. Seyit Turan (Selçuk Üniversitesi Mimarlık)

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim setini çok başarılı buldum. Aldıktan sonra izleme sabrını gösterenler için büyük bir nimet.Sıfırdan başlayanlar bile bu seti izledikten sonra güzel işler çıkarabilir.Eyvallah ufukcuğum. Ahmet FATİH (Tasarımcı)

Herkeze selamlar.Aylarca kendi çabalarımla öğrenmeye çalıştığım SketcUp programını ve V-ray render motorunu , Ufuk hocamın hazırladığı eğitim setleri ile 8 saatlik kısa bir sürede sonuçlandırdım.Eğitim setlerini izledikten sonra her şey artık çok basitti benim için.Peyzaj en korktuğum alan dı tasarımda gerçekçi çim , ağaç ,bitki, v-ray Sun, HDRİ ışık kaynağı , v-ray ışık ayarları, gerçekçi gündüz ve gece efektleri…Eğitim setleri ile işim bittiğinde şiddet ve asabiyet ile olan alakam da bitmişti.Kesinlikle tavsiye ederim ” neden olmuyor nerede hata var ” deyip gerilmeye hiç gerek yok.Bulabileceğiniz en kaliteli Türkçe eğitim seti.Emeğinize sağlık ufuk hocam. Ahmet Köroğlu (Mimar)

Öncelikle Ufuk Bey’e böyle bir Sketchup Vray Dış Mekan eğitim seti hazırladığı için teşekkür ederim. Zamanın ve paranın emekten çok daha fazla değer gördüğü bir çağda, bilgisini ve becerisini bu dvd de birleştirip, herkesin temin edebileceği fiyatlarda bizlere sunmuş. 2006 yılından beri Sketchup 2010 yılından beri vray kullanan biri olarak söylebileceğim şu ki; Sketchup Vray Dış Mekan ile ilgili olarak ihtiyaç duyulabilecek tüm çizim ve render teknikleriyle ilgili bilgilerimi gözden geçirip, tekniğimi geliştirmemi ve ‘Yine bu renderda eksik bir şey var!’ dediğim sonuçları değiştirmemi sağladı. Özellikle yeni başlayanlar sadece bu seti izleyerek bile kısa zamanda güzel sonuçlar elde edebilir. Ne diyelim, Ufuk Bey bu setle çıtayı yükseltmemizi sağladı… Herkese keyifli çalışmalar dilerim. Belgin Aktaş BULUT (Mimar)

Yaklaşık 1 ay önce Sketchup Vray Dış Mekan eğitim setinizi aldım. Üzerinde bu kadar vakit harcadığınız için öncelikle teşekkürler, emeğinize sağlık.Yararlı, püf noktalarla dolu bir set olmuş, benim için özellikle modelleme kısmından sonrası.Hiç modelleme yapmamış olanlar içinde büyük şans, kısa zamanda modellerini çizip iyi görseller alabilecek düzeye gelebilecekler bu set sayesinde.Ayşe SAVAŞ (Mimar)

Sketchup Vray Dış Mekan DVD içeriğine ait görseller aşağıdaki gibidir.

Sketchup Vray Dış Mekan
Sketchup Vray Dış Mekan
Sketchup Vray Dış Mekan01
Sketchup Vray Dış Mekan01

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. bu egitim setini 2014te almıştım çok faydasını gördüm meslegime kattıgı katkıları unutamam teşekkürler ufuk şen hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

MERHABA ????