Render MotorlarıVray Render

Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

Yüksek Kaliteli Dokular

sketchup vray 4.0Sketchup Vray 4.0 yakın zamanda chaos grup tarafından duyrulabilir.

Yakın zamanda sunulan 3dsmax vray 4.0 beta ile render motoruna bir takım özellikler eklenmişti. Bu sürümle beraber Sketchup Vray 4.0 ile  bir çok değişimlerin geleceğini tahmin ediyorum.

Özellikle GPU render kısmında 4.0 ile güzel gelişemelerin Sketchup Vray cehpesinde aynı özelliklerin gelmesini bekliyoruz.

Özellikle 3.6 sürümünden sonra atak yapan Chaos Firması 4.0 da hem Cpu (işlemci) hemde GPU (Ekran kartı) için gelişmeler yaparak Render konusunu farklı bir boyuta taşımak için değişimler yapıyor.

Vray 4.0 ile ilgili beta gelişmelerini bu kısımdan okuyabilirsiniz.

Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

Max cephesinde 4.0 beta duyrulduğu için sketchup kısmında da yakın zamanda 4.0 duyrulacaktır.

O yüzden bu konunun ismini Sketchup Vray 4.0 Günlüğü olarak uygun gördüm.

Gelişmeler geldikçe sizi bu konu üzerinden eklemeler yaparak haberdar edeceğim.

Sketchup Vray 3.6 ile bazı güzel özellikler eklenmişti. Bunlardan biri 3dsmax ağaçlarını sahnemize export işlemleri veya sketchup da bulunan sahnenin max ortamına taşınması gibi bazı önemli özellikleri gördük.

Bunlar bu sürümde çok stabil olarak çalışmasada, 4.0 versiyonu ile daha randımanlı bir seçenek sunulacağını düşünüyorum.

Özellikle son zamanlarda GPU (ekran kartı) render işlemlerine önem veren chaos firması , Sketchup 4.0 ilede bizlere ekran kartı üzerinden render işlemlerini sunabilir.

Benim en çok beklediğim özellik ise, yeni kaplama editörünün gelmesi.Kaplama hazırlama esnasında  kaplama editörü ile kaplama hazırlama kısmının daha hızlı ve detaylı kaplamalar hazırlanabilir.

Sitemizi Takip eden arkadaşlarımız biliyorlar, Sitemde genel olarak 3D eğitimlerle ilgili konuların haberlerini bulabilirler, aynı zamanda çıkarmış olduğumuz 3D eğitim setleri ile bir çok alanda Kişilerin gelişmelerine katkıda bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz.

Sizlerde bu konu ile ilgili gelişmeleri ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 4.0 sürümünü merakla bekliyoruz. Bizi nelerin beklediğini bir an önce görmek istiyoruz.
    Max için V-Ray ile SketchUp için V-Ray arasındaki makas daralır ve kapanırsa çok iyi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????