Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

sketchup vray 4.0Sketchup Vray 4.0 yakın zamanda chaos grup tarafından duyrulabilir.

Yakın zamanda sunulan 3dsmax vray 4.0 beta ile render motoruna bir takım özellikler eklenmişti. Bu sürümle beraber Sketchup Vray 4.0 ile  bir çok değişimlerin geleceğini tahmin ediyorum.

Özellikle GPU render kısmında 4.0 ile güzel gelişemelerin Sketchup Vray cehpesinde aynı özelliklerin gelmesini bekliyoruz.

Özellikle 3.6 sürümünden sonra atak yapan Chaos Firması 4.0 da hem Cpu (işlemci) hemde GPU (Ekran kartı) için gelişmeler yaparak Render konusunu farklı bir boyuta taşımak için değişimler yapıyor.

Vray 4.0 ile ilgili beta gelişmelerini bu kısımdan okuyabilirsiniz.

Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

Max cephesinde 4.0 beta duyrulduğu için sketchup kısmında da yakın zamanda 4.0 duyrulacaktır.

O yüzden bu konunun ismini Sketchup Vray 4.0 Günlüğü olarak uygun gördüm.

Gelişmeler geldikçe sizi bu konu üzerinden eklemeler yaparak haberdar edeceğim.

Sketchup Vray 3.6 ile bazı güzel özellikler eklenmişti. Bunlardan biri 3dsmax ağaçlarını sahnemize export işlemleri veya sketchup da bulunan sahnenin max ortamına taşınması gibi bazı önemli özellikleri gördük.

Bunlar bu sürümde çok stabil olarak çalışmasada, 4.0 versiyonu ile daha randımanlı bir seçenek sunulacağını düşünüyorum.

Özellikle son zamanlarda GPU (ekran kartı) render işlemlerine önem veren chaos firması , Sketchup 4.0 ilede bizlere ekran kartı üzerinden render işlemlerini sunabilir.

Benim en çok beklediğim özellik ise, yeni kaplama editörünün gelmesi.Kaplama hazırlama esnasında  kaplama editörü ile kaplama hazırlama kısmının daha hızlı ve detaylı kaplamalar hazırlanabilir.

Sitemizi Takip eden arkadaşlarımız biliyorlar, Sitemde genel olarak 3D eğitimlerle ilgili konuların haberlerini bulabilirler, aynı zamanda çıkarmış olduğumuz 3D eğitim setleri ile bir çok alanda Kişilerin gelişmelerine katkıda bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Mac için en iyi 3D modelleme yazılımları

Sizlerde bu konu ile ilgili gelişmeleri ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

0 Shares:
5 yorum
  1. 4.0 sürümünü merakla bekliyoruz. Bizi nelerin beklediğini bir an önce görmek istiyoruz.
    Max için V-Ray ile SketchUp için V-Ray arasındaki makas daralır ve kapanırsa çok iyi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
revit kütüphane yükleme
Devamını Görüntüle

Revit Kütüphane yükleme

Revit Kütüphane yükleme ve şablon,family dosyalarını yükleme sorunu,Revit programının kurulumu sonrası sıklıkla karşılaşılan problemlerden birisidir.Bu durum kütüphaneden farklı…
Devamını Görüntüle

Enscape İle Görselleştirme

Yakın zamanda real time render motorları giderek gelişmeye ve firmalar yeni render motorlarını bu geniş piyasaya eklemeye devam…
sketchup-indirme
Devamını Görüntüle

Sketchup İndirme

Sketchup İndirme konusunda grup adresimizden bazı arkadaşlarımızın özellikle bilgisayar konusunda teknik anlamda zayıf olan arkadaşlarımızın bu sketchup download…
autodesk-nedir
Devamını Görüntüle

Autodesk Nedir?

Autodesk Nedir ? , 1982 yılında, AutoCAD‘in birincil versiyonlarının ortak mucidi olan John Walker tarafından kuruldu. Halen, merkezi ABD’de…
corona render
Devamını Görüntüle

Corona Render Nedir ?

Corona Render Motoru özellikle 2016 yılında popüler olmaya başlayan render motorları sıralamasında yukarı doğru bir çıkış gösteriyor. Sistemi…