Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

sketchup vray 4.0Sketchup Vray 4.0 yakın zamanda chaos grup tarafından duyrulabilir.

Yakın zamanda sunulan 3dsmax vray 4.0 beta ile render motoruna bir takım özellikler eklenmişti. Bu sürümle beraber Sketchup Vray 4.0 ile  bir çok değişimlerin geleceğini tahmin ediyorum.

Özellikle GPU render kısmında 4.0 ile güzel gelişemelerin Sketchup Vray cehpesinde aynı özelliklerin gelmesini bekliyoruz.

Özellikle 3.6 sürümünden sonra atak yapan Chaos Firması 4.0 da hem Cpu (işlemci) hemde GPU (Ekran kartı) için gelişmeler yaparak Render konusunu farklı bir boyuta taşımak için değişimler yapıyor.

Vray 4.0 ile ilgili beta gelişmelerini bu kısımdan okuyabilirsiniz.

Sketchup Vray 4.0 Günlüğü

Max cephesinde 4.0 beta duyrulduğu için sketchup kısmında da yakın zamanda 4.0 duyrulacaktır.

O yüzden bu konunun ismini Sketchup Vray 4.0 Günlüğü olarak uygun gördüm.

Gelişmeler geldikçe sizi bu konu üzerinden eklemeler yaparak haberdar edeceğim.

Sketchup Vray 3.6 ile bazı güzel özellikler eklenmişti. Bunlardan biri 3dsmax ağaçlarını sahnemize export işlemleri veya sketchup da bulunan sahnenin max ortamına taşınması gibi bazı önemli özellikleri gördük.

Bunlar bu sürümde çok stabil olarak çalışmasada, 4.0 versiyonu ile daha randımanlı bir seçenek sunulacağını düşünüyorum.

Özellikle son zamanlarda GPU (ekran kartı) render işlemlerine önem veren chaos firması , Sketchup 4.0 ilede bizlere ekran kartı üzerinden render işlemlerini sunabilir.

Benim en çok beklediğim özellik ise, yeni kaplama editörünün gelmesi.Kaplama hazırlama esnasında  kaplama editörü ile kaplama hazırlama kısmının daha hızlı ve detaylı kaplamalar hazırlanabilir.

Sitemizi Takip eden arkadaşlarımız biliyorlar, Sitemde genel olarak 3D eğitimlerle ilgili konuların haberlerini bulabilirler, aynı zamanda çıkarmış olduğumuz 3D eğitim setleri ile bir çok alanda Kişilerin gelişmelerine katkıda bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup Vray Eğitim

Sizlerde bu konu ile ilgili gelişmeleri ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

5 Comments

  1. Mesut 18 Ocak 2018
    • UFUK ŞEN 18 Ocak 2018
  2. Alperen 25 Şubat 2018
  3. Polat 14 Nisan 2019

Aşağıdan Soru sorup, cevap alabilirsiniz...