Render MotorlarıProject Lavina

Project Lavina Nedir ?

Yüksek Kaliteli Dokular

Project-Lavina

Project Lavina nedir? Lavina Projesi,% 100 ışın izli bir ortamda V-Ray sahnelerini gerçek zamanlı olarak araştıran ve işleyen bir araçtır.

Project Lavina , Vray render motorunu üreten Chaos Grubun geliştirdiği bir Real Time render motorudur. Bu konuda vray’in uzun süredir bir çalışması bulunuyor ve firma artık beta sürümünü çıkarmış durumda.
Bu Render motorunun en yakın rakipleri Twinmotion , Lumion , Enscape, D5 Render motorlarıdır.  Kullanım olarak aynı oyun motorlarında olduğu gibi, tasarlamış olduğunuz modeller içerisinde rahatlıkla gezerek, müşterilerinize dinamik yapıyı anlık olarak gösterebiliyorsunuz.Hem animasyon hemde gezinme için en iyi çözümlerden biri olacak gibi gözüküyor Lavina Render !

Project Lavina Sistem Özellikleri ?

Lavina sistem özellikleri olarak en son çıkan render motorlarında olduğu gibi RTX versiyonundaki ekran kartlarını istiyor.

Project Lavina‘yı kurmadan önce lütfen sisteminizin aşağıda listelenen gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Veri deposu 8 GB veya daha fazla RAM
İşletim sistemi Microsoft ® Windows ® 10 RS5 (sürüm 1809), Ekim 2018’den güncelleştirme, sürüm 17763 veya üstü
Lisanslama Düğümü Lisans Sunucusu 4.5.1 veya daha yenisiyle işle
GPU Hızlandırma
DXR uyumlu GPU : NVidia sürücüsü 436.02 veya daha yenisine sahip RTX serisi

Neden Lavina Render Motoru Kullanılmalı ?

Project Lavina kullanımın en büyük avantahı Vray render motorunu kullanan kişilerin , zorlanmadan ve tekrar kaplama ayarı yapmadan sahnelerini direk anlık olarak sunum yapabilecek hale gelmeleridir.
Bu sayede, diğer render motorlarına ihtiyaç duymadan, hem animasyon hemde diğer render konularında hem tek kare hemde çoklu render kareleri konusunda hızlıca sonuca gidebilirsiniz.

Biliyorsunuz, Lumion veya Twinmotion gibi render motorları için tekrar bir dosya hazırlığı yapmak gerekiyor.
Vray kullanıyorsanız  böyle bir hazırlığa gerek duymadan direk dosyalarınızı , Lavina içerisine atıp hızlıca ilerleyebiliyorsunuz.
Bu tür render motorlarının istediği tek şey var RTX Serisi bir Ekran kartı.
RTX ekran kartları en düşük 1660Ti serisinden başlamaktadır. RTX ekran kartı alacağınız zaman bu duruma dikkat etmelisiniz.
Özellikle satın alırken RTX desteğinin olmasına dikkat edin.

Peki bu RTX desteği nedir ?

RTX, Ray Tracing isimi bir sistem ile çalışan, görsel doğruluk ve yapay zeka ile programlanabilir bir sistemdir.Bunun bir diğer ismi ışın izleme teknolojisidir.

En iyi RTX Ekran kartı Serileri ;

GEFORCE RTX 2080 Ti

GEFORCE RTX 2080 SUPER

GEFORCE RTX 2070 SUPER

GEFORCE RTX 2060 SUPER

GEFORCE RTX 2080

GEFORCE RTX 2070

GEFORCE RTX 2060

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????