LumionRender Motorları

Lumion 2023 Gelişmeler

lumion 2023

Yüksek Kaliteli Dokular

Lumion 2023 için son zamanlar da aşağıdaki görseller yayınlandı arkadaşlar.Lumion uzun süredir yani 10 serisinden beri büyük gelişmeler getirmiyordu.

Firmanın Ceo’su yaptığı açıklamada uzun süredir bu RTX teknolojisi üzerinde çalıştıklarını ve yakında Lumion 2023’ü duyuracaklarını söyledi.

Sanırım artık rakamlı versiyonların dışında artık yıl olarak bir isim değişikliğine gidilmiş.Artık Lumion 2024 , Lumion 2025 olarak versiyon güncelleme isimleri bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum.

Ray Tracing teknolojisine de geçiş bence de yerinde bir karar olmuş.D5 render , Enscape render ve diğer render motorlarının bu teknolojiden faydalanarak, pastadan pay kaparak yollarına devam etmesi Lumion için bir dönem noktası bence.

Çünkü rakipleri ilerlerken yapacakları atakların bu doğrultuda yüksek teknoloji ve alt yapısı sağlam teknolojilere yapılması her zaman daha iyi sonuç verecektir.

Lumion 2023
Lumion 2023

Ray Tracing yani ışın izleme teknolojisi Nvidianın ekran kartları olan RTX modelleri için geçerli bir teknolojidir.Yani temel anlamda ekran kartınızın model numarası RTX ile başlıyorsa Lumion 2023 için sorunsuz kullanım anlamına gelmektedir.

Önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek olan yeni ana sürüm, Lumion için yeni bir bölümün başlangıcını ve gelecek yıllar için yenilik yapacak bir platformun tanıtımını işaret ediyor.

Lumion 2023 Özellikleri ?

Şirket içi Teknoloji sorumluları şu şekilde bir açıklama yaptılar ;

Lumion 2023,  ışın izleme teknolojisini de dahil ederek görüntülemede yeni bir standart belirlemek için bilimi sanatla birleştirmeyi hedefliyor. Bu büyük değişimi etkinleştirmek ve uzun vadede daha hızlı ve daha sık yeniliklerin kilidini açmak için Lumion’un benzersiz şirket içi işleme motorunu tamamen değiştirdik.

Her ölçekteki projeler için AEC profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanan Lumion’un yeni işleme motoru, sınıfının en iyisi, zaman açısından verimli bir işleme deneyimi sunacak.”

“Lumion 2023, yalnızca bir yükseltmeden daha fazlasıdır. Işın izlemenin şimdiki ve gelecekteki potansiyelini ortaya çıkarmak için, 2 yıldan uzun bir süre önce başlayan bir yolculuk olan render motorumuzu tamamen elden geçirdik.”  Remko Jacobs, Lumion Baş Teknoloji Sorumlusu

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????