Lumion 12 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Lumion 12‘nin çıkmasına çok az bir süre kaldı, ve kullanıcıların en çok merak ettiği Lumion 12 sistem gereksinimleri sorusuna bu bölümde cevap vereceğiz.Günümüzde her alanda yazılım teknolojilerinin önemi artmaya devam ediyor. Özellikle görsel alanda geliştirilen yazılımlar hali hazırda zaten önemliyken, gelecek yıllarda daha stratejik bir konumda olacak. Kullanıcıların sıkıntı yaşadıkları durum ise piyasada görsel anlamda kaliteli yazılımlar bulmanın oldukça zor olması. Lumion sistem bu alanda başarılı ender yazılımlardan bir tanesi. Nitekim Lumion sersinin devamı olan Lumion 12 3D yazılım alanında çığır açacak özellikleri de beraberinde getirecek. Üstelik şuan Lumion 11.5 ve Lumion 11.5 PRO sürümleri ile çalışan kullanıcılar, Lumion 12’ye ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilecek. Bu sürümü etkin ve efektif bir şekilde kullanabilmek ve CAD yazılımınızda iyi bir modelleme yapabilmek içinse güçlü bir motora ihtiyacınız var.

Lumion 12 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Lumion 12 3D alanında çığır açacak bir yazılım olmasına karşın, yazılımdan üst düzey erim alabilmek için bilgisayarınızın taşıması gereken bir takım özellikler var. Bunların en başında 3D markı tercih en 14.000 puan alan  bir grafik kartı geliyor. Sistemin efektif kullanılabilmesi için Intel veya AMD işlemciler tercih edilebilir ancak tek iş parçacıklı CPUMark’ı 2600 veya daha üzerinde olmalı. Sistem belleği ise 32 GB veya daha üzeri olmalı. İşletim sistemi içinse mutlaka Windows 10 ve 64 Bit olan bilgisayarlar tercih edilmeli. Windows 10 işletim sistemini kullanmayan bilgisayarlarda yazılım düzgün çalışmayabilir veya çalıştırılamayabilir.

Özetle şu an için piyasada bulunan 3060ti , 3070 , 3080 ve 3090 serisi ekran kartları ile çok rahat çalışacaktır.Yanlız Ekran kartlarına bağlı olması diğer özelliklerin düşük olacağı anlamına gelmiyor. En az 32 gb’lık ram’e sahip bir pc ve güçlü bir işlemci gerekmektedir.

Luimion 12 Özellikleri Nelerdir?

Daha önce Lumion yazılımı tercih eden kullanıcıların yakından bildiği birçok özellik, Lumion 12 ile farklı bir boyut kazandı. Önceki sürümlerde zaten canlı olan renkler, yeni versiyonda daha göz alıcı duruma geldi. Bunun yanında Lumion 12’de animasyon özellikleri neredeyse gerçek hayata yaklaşmış durumda. Daha öncede son derece güzel animasyonlara sahip olan sistem yeni güncellemeler ile kendini aşmış demek yanlış olmaz. Kullanıcıların önceden beğenmiş oldukları hacimsel ateş, cam üzerinde oluşan yağmur izleri, kütüphane gibi özelliklerde de ciddi gelişme var. Lumion 12 bu alanda faaliyet gösterenler ya da kendini geliştirmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Mimarlar , Tasarım ve 3d görselleştirme uzmanları için Lumion 12 çok iyi bir deneyim sunacaktır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Modelleme de Kariyer Nasıl olmalı ? Nelere dikkat edilmeli
8 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Görüntüle

3D Mimaride 3D Görselleştirme

Sketchup Türkiye Grubumuzdaki üyelerimizden Yekta Evran‘ın bize göndermiş olduğu Mimaride 3D Görselleştirme konulu makaleyi okuyacaksınız. 3D görselleştirme ve…
3D eğitim
Devamını Görüntüle

Sketchup Model 3Dmax Render Eğitimi

Merhaba Arkadaşlar , yeni bir 3D eğitim setiyle karşınızdayım.Genelde 3D eğitim setlerini hazırlarken farklı şeyler yaparak, kullanıcının setlerden…