LumionRender Motorları

Lumion 12 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Yüksek Kaliteli Dokular

Lumion 12‘nin çıkmasına çok az bir süre kaldı, ve kullanıcıların en çok merak ettiği Lumion 12 sistem gereksinimleri sorusuna bu bölümde cevap vereceğiz.Günümüzde her alanda yazılım teknolojilerinin önemi artmaya devam ediyor. Özellikle görsel alanda geliştirilen yazılımlar hali hazırda zaten önemliyken, gelecek yıllarda daha stratejik bir konumda olacak.

Render Hizmeti konusunda en fazla tercih edilen render motorlarının başında Lumion gelmektedir.

Kullanıcıların sıkıntı yaşadıkları durum ise piyasada görsel anlamda kaliteli yazılımlar bulmanın oldukça zor olması. Lumion sistem bu alanda başarılı ender yazılımlardan bir tanesi. Nitekim Lumion sersinin devamı olan Lumion 12 3D yazılım alanında çığır açacak özellikleri de beraberinde getirecek.

Üstelik şuan Lumion 11.5 ve Lumion 11.5 PRO sürümleri ile çalışan kullanıcılar, Lumion 12’ye ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilecek. Bu sürümü etkin ve efektif bir şekilde kullanabilmek ve CAD yazılımınızda iyi bir modelleme yapabilmek içinse güçlü bir motora ihtiyacınız var.

Lumion 12 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Lumion  3D alanında çığır açacak bir yazılım olmasına karşın, yazılımdan üst düzey erim alabilmek için bilgisayarınızın taşıması gereken bir takım özellikler var.

Bunların en başında 3D markı tercih en 14.000 puan alan  bir grafik kartı geliyor. Sistemin efektif kullanılabilmesi için Intel veya AMD işlemciler tercih edilebilir ancak tek iş parçacıklı CPUMark’ı 2600 veya daha üzerinde olmalı. Sistem belleği ise 32 GB veya daha üzeri olmalı.

İşletim sistemi içinse mutlaka Windows 10 ve 64 Bit olan bilgisayarlar tercih edilmeli. Windows 10 işletim sistemini kullanmayan bilgisayarlarda yazılım düzgün çalışmayabilir veya çalıştırılamayabilir.

Özetle şu an için piyasada bulunan 3060ti , 3070 , 3080 ve 3090 serisi ekran kartları ile çok rahat çalışacaktır.Yanlız Ekran kartlarına bağlı olması diğer özelliklerin düşük olacağı anlamına gelmiyor. En az 32 gb’lık ram’e sahip bir pc ve güçlü bir işlemci gerekmektedir.

Luimion 12 Özellikleri Nelerdir?

Daha önce Lumion yazılımı tercih eden kullanıcıların yakından bildiği birçok özellik, Lumion 12 ile farklı bir boyut kazandı. Önceki sürümlerde zaten canlı olan renkler, yeni versiyonda daha göz alıcı duruma geldi.

Bunun yanında Lumion 12’de animasyon özellikleri neredeyse gerçek hayata yaklaşmış durumda. Daha öncede son derece güzel animasyonlara sahip olan sistem yeni güncellemeler ile kendini aşmış demek yanlış olmaz. Kullanıcıların önceden beğenmiş oldukları hacimsel ateş, cam üzerinde oluşan yağmur izleri, kütüphane gibi özelliklerde de ciddi gelişme var.

Lumion 12 bu alanda faaliyet gösterenler ya da kendini geliştirmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Mimarlar , Tasarım ve 3d görselleştirme uzmanları için Lumion 12 çok iyi bir deneyim sunacaktır.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????