LumionRender Motorları

Lumion 12 : İlk Lumion Videosunu izleyin

Yüksek Kaliteli Dokular

Biliyorsunuz Youtube kanalımızda da Lumion 11  videolarına bolca yer veriyoruz. Lumion 12‘nin yakın zamanda duyurulması ve firma tarafından yayınlanan iç mekan videosu ile Lumion 12‘nin ayak sesleri duyulmaya başlandı.  Özellikle Lumionun iç mekanda olan eksikliğini bir nebzede olsa bu video kapatacak gibi duruyor.

2017 den sonra Mimari Görselleştirme iş akışlarını hızlandıran özellikleri sayesinde Lumion popüler olmaya başlamıştır.

Lumion 12  Diğer Rakipleri karşısında yine popülerliliğini koruyacak mı ?

Enscape Render 2020’nin en fazla çıkış yapan render motorlarından biri oldu.Yakın zamanda D5 Render motoruda bununla beraber bu 3d görselleştirme sektöründen pastadan pay alma çabasındalar.
Özellikle Enscape Renderın iç mekanda hızlı ve kaliteli işlere kolayca imza atmasından dolayı, 2020’nin popüler render motoru olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

D5 render , Enscape Render ve Lumion Render kıyasladığımızda bu 3’lüden en iyi ve en hızlı olarak Enscape Render üzerinden kaliteli ve hızlı sonuç alırsınız.
Sırasıyla iç mekan sonuçları Enscape , D5 ve Lumion sıralamasında olacaktır.Dış Mekana gittiğimizde ise Lumion, Enscape ve D5 sıralamasında gidecektir.

Blog adresimizi takip edenler vardır, daha önce Projeye göre render motoru seçimi konusunda bilgiler vermiştik.
Artık Projenize uygun render motoru seçiminde ihtiyacınıza göre render motoru seçmelisiniz.
Yoksa projeler içerisinde bir çok detayla uğraşmak zorunda kalırsınız.
Kalabalık Projelerde Lumion ve Twinmotion ikilisinden birini seçmeniz size kolaylık sağlayacaktır.İç mekanda kaliteli sonuç ve animasyon için Enscape kullanılmalı ve daha keskin net sonuçlar için ise D5 renderı kullanabilirsiniz.Bu konu çok detaylı olduğu için üst kısımdaki makalemizi okuyarak devam edebilirsiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!