Corona RenderRender Motorları

Corona Render Nedir ?

Yüksek Kaliteli Dokular

corona renderCorona Render Motoru özellikle 2016 yılında popüler olmaya başlayan render motorları sıralamasında yukarı doğru bir çıkış gösteriyor. Sistemi daha verimli kullanması (1.7 sürümü ile beraber) , anlık olarak yapılan gelişmiş parametreler en önemli özelliklerinden biri.

Aşağıdaki listede 2016 yılı içerisinde en çok popüler olan ve çıkış yapan render motorları listesini görebilirsiniz.Bu render motoru %19’luk çıkışla , Vray renderın arkasından gelmektedir.Bu arada Corona Render hem Basied, hemde Unbiased olarak çalışma yeteneğine sahiptir.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya bakınız.
corona render motorlari

Corona Render Motoru Tarihçesi

Corona Renderer‘ın gelişimi 2009’da Çek Teknik Üniversitesi’nden Ondřej Karlík’ın, Prag’daki solo öğrenci projesi olarak başladı.Ondřej, eski CG sanatçısı Adam Hotový ve Prag Charles Üniversitesi’nden doçent ve araştırmacı Jaroslav Kriivánek ile birlikte bir şirket kurduktan sonra, Corona render o zamandan beri tam zamanlı bir ticari projeye dönüştü.

Ağustos 2017’de şirket, daha fazla genişleme ve büyüme için Chaos Grubu‘na dahil oldu.

Hangi Kaynaklardan Corona Render Öğrenirim ?

Corona Renderer, Autodesk 3ds Max için ve bağımsız bir CLI uygulaması olarak kullanılabilen ve Maxon Cinema 4D için geliştirilen (yeni), yüksek performanslı (yanlı) önyargısız fotogerçekçi bir oluşturucudur.

Sketchup için corona render motoruda beta aşamasında devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak en son şu görüntü verilmişti.

Corona’nın kendi forumlarında sketchup için corona renderer testleri devam etmektedir.
sketchup corona render

Corona Renderı kendi sayfasındaki Corona Dersleri kısmından öğrenebilirsiniz. Dersler için buraya tıklayınız.

24 Ekim 2017 tarihi ile 3ds Max için Corona Renderer 1.7 versiyonu çıktı. Yakın zamanda 1.7 versiyonu için hotfix 2 sürümü ile hatalar düzeltildi.

Corona Renderın kendi galerisindeki çalışmaları için buraya bakmanız yeterlidir.

Corona Renderı Nereden İndirebilirim ?

3ds Max için Corona Renderer 1.7 (düzeltme 2) – Buradan indirebilirsiniz.
Bu, 3ds Max için Corona Renderer’ın en yeni ticari sürümüdür.

Corona’yı denemek istiyorsanız 45 günlük sınırsız demo modunda gelir. Demoda çözünürlük sınırlamaları veya filigran bulunmamaktadır ve ticari amaçlarla da kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Cinema4D kullanıcıları içinde artık corona indirilebilir durumda.

Corona, 3ds Max 2012-2018 ile çalışır.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!