Corona Render Nedir ?

corona renderCorona Render Motoru özellikle 2016 yılında popüler olmaya başlayan render motorları sıralamasında yukarı doğru bir çıkış gösteriyor. Sistemi daha verimli kullanması (1.7 sürümü ile beraber) , anlık olarak yapılan gelişmiş parametreler en önemli özelliklerinden biri.

Aşağıdaki listede 2016 yılı içerisinde en çok popüler olan ve çıkış yapan render motorları listesini görebilirsiniz.Bu render motoru %19’luk çıkışla , Vray renderın arkasından gelmektedir.Bu arada Corona Render hem Basied, hemde Unbiased olarak çalışma yeteneğine sahiptir.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya bakınız.
corona render motorlari

Corona Render Motoru Tarihçesi

Corona Renderer‘ın gelişimi 2009’da Çek Teknik Üniversitesi’nden Ondřej Karlík’ın, Prag’daki solo öğrenci projesi olarak başladı.Ondřej, eski CG sanatçısı Adam Hotový ve Prag Charles Üniversitesi’nden doçent ve araştırmacı Jaroslav Kriivánek ile birlikte bir şirket kurduktan sonra, Corona render o zamandan beri tam zamanlı bir ticari projeye dönüştü.

Ağustos 2017’de şirket, daha fazla genişleme ve büyüme için Chaos Grubu‘na dahil oldu.

Hangi Kaynaklardan Corona Render Öğrenirim ?

Corona Renderer, Autodesk 3ds Max için ve bağımsız bir CLI uygulaması olarak kullanılabilen ve Maxon Cinema 4D için geliştirilen (yeni), yüksek performanslı (yanlı) önyargısız fotogerçekçi bir oluşturucudur.

Sketchup için corona render motoruda beta aşamasında devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak en son şu görüntü verilmişti.

Corona’nın kendi forumlarında sketchup için corona renderer testleri devam etmektedir.
sketchup corona render

Corona Renderı kendi sayfasındaki Corona Dersleri kısmından öğrenebilirsiniz. Dersler için buraya tıklayınız.

24 Ekim 2017 tarihi ile 3ds Max için Corona Renderer 1.7 versiyonu çıktı. Yakın zamanda 1.7 versiyonu için hotfix 2 sürümü ile hatalar düzeltildi.

Corona Renderın kendi galerisindeki çalışmaları için buraya bakmanız yeterlidir.

Corona Renderı Nereden İndirebilirim ?

3ds Max için Corona Renderer 1.7 (düzeltme 2) – Buradan indirebilirsiniz.
Bu, 3ds Max için Corona Renderer’ın en yeni ticari sürümüdür.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Ücretsiz Twinmotion Kaplama Koleksiyonu

Corona’yı denemek istiyorsanız 45 günlük sınırsız demo modunda gelir. Demoda çözünürlük sınırlamaları veya filigran bulunmamaktadır ve ticari amaçlarla da kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Cinema4D kullanıcıları içinde artık corona indirilebilir durumda.

Corona, 3ds Max 2012-2018 ile çalışır.

1 Shares:
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
revit kütüphane yükleme
Devamını Görüntüle

Revit Kütüphane yükleme

Revit Kütüphane yükleme ve şablon,family dosyalarını yükleme sorunu,Revit programının kurulumu sonrası sıklıkla karşılaşılan problemlerden birisidir.Bu durum kütüphaneden farklı…
autodesk-nedir
Devamını Görüntüle

Autodesk Nedir?

Autodesk Nedir ? , 1982 yılında, AutoCAD‘in birincil versiyonlarının ortak mucidi olan John Walker tarafından kuruldu. Halen, merkezi ABD’de…
Adobe Photoshop 21.1
Devamını Görüntüle

Adobe Photoshop 21.1 yayınlandı

Photoshop‘un bu sürümünde artık İçeriğe Uygun Dolgu çalışma alanı penceresinden çıkmak zorunda kalmadan görüntünün birden çok alanını yinelemeli olarak doldurabilirsiniz . Resminizdeki bir…