3D Proje Fiyatları 2019

3d proje fiyatlari

Merhaba arkadaşlar bir önceki konumuz olan 3D proje fiyatları makalesini, 2015 yılında yazdığım için artık makalenin günümüzün ücretlerine göre güncellenmesi gerektiği için 3D proje fiyatları konusunu bu makale ile güncelliyorum.

Diğer makaleyi okumak ve oradaki farklı fikirleri incelemek isterseniz bu kısımdan ulaşabilirsiniz.

Yeni 2019 fiyatları için makaleyi okumaya devam ediniz.
Bu fiyatlar 3D Görselleştirme işinde birkaç yıl güncelliğini koruyacaktır.

3D proje fiyatlarında projeye başlamadan önce bazı önemli kriterleri işverenle görüşmeniz sizin işinizin gidişatı ve verimli iş yapmanız bakımından önemlidir.

Bu kriterleri aşağıda sırasıyla görmeden önce şu maddeleride uygularsanız sorunsuz bir şekilde iş yaparsınız.

 • İşe başladan önce ücretin minumum %50’si ve daha fazla ücret almaya çalışın.
 • İşin Final projesini alın ve ilerideki fazla tadilatlar için extra ücret talebinizi, işverene belirtin, sözleşmeniz varsa bu maddeyi orada belirtin.
 • Kendinizi hazır hissetmeden 3D Görselleştirmeden para kazanmaya çalışmayın,eğitiminize önem verin ve gelişim süreciniz tamamlanınca bu işe girin.Yoksa elinize gelen projeleri tam anlamıyla bitiremez ve farklı çözümler aramaya başlarsınız.
 • Kaliteli çalışmalarınız için kendinize pörtföy oluşturun,bu önemlidir çünkü kimse daha önce yapmadığınız işler için size para ödemez.Kendi internet sitenizin olması bu bakımdan güven vericidir.
 • Eğer firma iseniz aranızdaki şartlarla beraber sözleşme yapın.
 • Free çalışıyorsanız, paranın diğer kısmını almama ihtimalinize göre mail ve sosyal medya iletişim yazışmalarınızı saklayın.

3d proje fiyatlarında tasarım

Ücretlendirmede tasarım kısmı en meşagetli kısımdır.

Tasarımı sizmi yapacaksınız ? Tasarımı eğer siz yapacaksanız, işin tadilat ve düzenleme işlerinin final sürecine kadar devam edeceğini bilmeniz gerekir.

Müşteriye sürekli model ve render kareleri göndereceğiniz için fiyatlandırmanın da, tasarımın detayına göre verilmesi gerekmektedir.

Bu süreç biraz uzun ve zahmetli bir süreçtir, çünkü tasarım aşamasında başlamaktan final sürecine kadar bir çok değişiklik sizin zamanınızı ve emeğinizi çok fazla alacağı için fiyatlandırmanın bu yönde olması önemlidir.

Bu kısımdaki fiyatı sizin emek, zaman olgusu içinde değerlendirip bu şekilde bir fiyat sunmalısınız.

Özel tasarımlarda render kare başına 2000 TL’ ye varan minumum fiyatı baz alabilirsiniz.Minumum diyorum bunun üzerindeki fiyat sizin belirlersiniz ve render kare başına en az 3 kare altına inmeyin.

Minumum 3 kare olacak şekilde belirleyin. 10 kareden sonra, kendinize göre bir indirim yüzdesi belirleyin. Fiyatlarınızı bu şekilde sunun ve ücretin %50’den fazlasınıda almaya gayret gösterin.

Ücret almadan işe başlamayın.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Mimari'de Görselleştirmenin Önemi

Render Kareleri üzerinden fiyatlandırma

Bu kısımda aslında piyasada bir karmaşa söz konusu, fiyat verirken modelleme ayrı, photoshop düzenlemesi ayrı, render karesi ayrı fiyat vermeniz gerekmez, hepsi için bir render kare fiyatı belirlemeniz bu iş için en ideal kısımdır.

Hepsi için tek tek fiyat verirseniz, hepsi içinde tek tek pazarlık söz konusu olur, buda işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Aşağıdaki bilgiler tasarımı ve final projesi size gelmiş halidir.Eğer tasarım size bırakılacaksa bir üst kısmı okumalısınız.

İÇ MEKANDA 3D PROJE FİYATLARI

4+1 bir kat planından örnek verecek olursak, her kare için 600-800 TL render karesi fiyatı vermek mantıklıdır. 5 Kare en minumum görsel için 3000 TL fiyat verebilirsiniz.Yine bu kısımda en az 5 kare altına inmemeye çalışın.

Müşteri çok fazla sayıda yani 10 dan fazla kare için indirim isteyebilir, bu durumda kendinize göre bir indirim yapabilirsiniz.

Bu fiyat size gelen hazır bitmiş final projesi için geçerlidir.Herşeyi bitmiş, hazır hale gelmiş ve 3D görselleştirme yapılacak düzeyde olan proje için en düşük minumum fiyattır.

Burda dikkat ederseniz üzerine basarak belirtiyorum, verdiğim fiyatlar minumum fiyatlardır.

Bu fiyatların üst limitlerini, bu piyasadaki sürenize ve yaptığınız işin kalitesine göre belirlemelisiniz.

Birde işin tadilat süreci vardır, müşteri %80 oranında size bir değişiklik için geri dönüş yapacaktır.Bu dönüş sürecinde her proje için kendiniz bir tadilat limiti belirleyip, örnek olarak 3 değişiklik hakkı belirleyip bunun üzerindeki her değişim için extra ücret talep etmelisiniz.

Bu önemli kısmıda, projeye başlamadan önce, işe başlama kriterlerinde belirtmeniz, müşteri ile aranızda sorun yaşmanızın önüne geçecektir.

DIŞ MEKANDA 3D PROJE FİYATLARI

Dış mekan konusunda iç mekan gibi aynı fiyatlar söz konusu olabilir fakat, işin içine detaylı peyzaj kısmı girdiğinde biraz emek ve zaman söz konusu olacaktır.

Dış mekanda her kare için peyzaj da içinde olmak üzere 1000 TL kare başı fiyatı vermeniz yerinde olacaktır. Bu renderlarda yine minumum bir kare sayısı belirlemelisiniz. En az 3 adet render karesi dış mekan için yeterli olacaktır.

Yine fazla render kare sayıları 10 veya daha fazla olduğu zaman, kendiniz bu konuda bir indirim yapabilirsiniz.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Ücretsiz Twinmotion Kaplama Koleksiyonu

Animasyon için 3D fiyatlar

Animasyon konusunda mimari animasyonlarda genelde saniye bazı esas alınır, saniye bazında minumum 100 TL bir fiyat vermelisiniz. (modelleme içerisinde)
Burada dikkat edilecek konu dakika süresi olarak, 1dk’nın altına inmemektir. Bu sürenin altında emeğiniz kurtarmayabilir

3D Proje Fiyatları Sonuç mutlaka okuyun

Benim yukarıda belirttiğim fiyatlar, minumum fiyatlardır. Fiyatları çok düşürmek piyasadaki 3D görselleştirme işinin değerinin düşmesi anlamına gelmektedir.Bu da yaptığınız işi ve emeği düşük gösterir.Emeklerinizi heba etmeden, kıymetli zamanıza göre fiyat vermeniz herzaman ideal olacaktır.

3D proje fiyatları hangi durumlarda değişiklik gösterir ,aşağıdan okuyunuz

 • Uzun süredir bu iş içerisindesinizdir, kendi fiyatlarınız vardır
 • Müşterinizle aranızdaki bağ süreklidir ve yıllardır beraber çalışıyorsunuzdur aranızda süreklilik esasına bağlı çalışma vardır, kendi fiyatlarınızı belirlersiniz
 • Kişiye ve markalara çok özel tasarımlar yapıyorsunuzdur, kendi fiyatlarınızı belirlersiniz.
 • Bu konu hakkında Türkçe video bulamadığım için aşağıdaki video ingilizce bilenler için çok faydalı olacaktır.
https://www.youtube.com/watch?v=AByCG-I4kYU
Yurt dışında 3D Proje Fiyatları

3D tasarımcılar, proje türünden bağımsız olarak tasarım hizmetleri için belirli bir saatlik ücrete sahip olabilirler. Örneğin, San Francisco, California’daki 2d3d4d5d , saat başına 40 dolar tutarında bir sabit ücret talep ediyor, ancak daha büyük projeler için müşteriler toplu ödeme yapabiliyor. 2d3d4d5d firması, 2D ve 3D CAD hizmetleri sunuyor.

Şirket ayrıca, müşterilerin gelecekteki ev tadilatlarını, oda yapımcılarını, mimari projeleri ve daha fazlasını öngörmek için kullanabilecekleri fotoğraflara 3D renderleri birleştirebiliyor. 2d3d4d5d’nin tipik müşterileri arasında ev sahipleri, mimarlar, genel müteahhitler ve iç mimarlar bulunur.

Örnek olarak Schram Designs firması , mimari tasarım konusunda uzmanlaşmıştır. Mal sahibi Jason Schram, 3D modelleme işine başlamadan önce 25 yıldan fazla bir süredir yüklenicidir.

Genelde ortalama 450 dolardan başlayarak sabit bir ücretle proje teklif eder ve işlerinin neleri içereceğini ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu şeyleri listeleyen bir çalışma alanı oluşturur.

Schram, bir 3B iç mekanda ya da peyzaj tasarımında ya da üstünde hareket etme deneyimini sağlamak için geçişli ya da geçişli animasyonlar ekleyebilir, bu da müşteriye tasarımın bir kez inşa edildiğinde nasıl görüneceği ve nasıl hissedeceği konusunda daha iyi bir mekansal anlayış kazandırır.

Schram’ın saatlik ücreti ortalama 45 dolar. Saatlik ücretler karmaşıklığa ve proje kapsamına göre değişebilir. Schram, tüm projelerin gereken detay ve zaman açısından farklılık gösterdiğini açıklıyor. 3D mimari ve peyzaj tasarımı için Schram Designs’dan örnek maliyet ortalamaları :

 • Standart mutfak: 450 – 650 $
 • Ön veya arka bahçe peyzajı: 650 $ ve üstü
BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Projelerde Etkili Sunum Nasıl yapılır ? Kimsenin anlatmadığı önemli konular.

Sorularınız için aşağıdaki yorum kısmına bir yorum bırakmanız yeterlidir.Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır.

Instagramdan takip etmek için TIKLA 
Facebook sayfam için TIKLA

34 Comments

 1. Pingback: 3D Proje Fiyatları 5 Nisan 2019
 2. Rasim 5 Nisan 2019
 3. Faruk 5 Nisan 2019
 4. Ömer 12 Nisan 2019
 5. Tuncay 13 Nisan 2019
 6. Büşra 14 Nisan 2019
 7. ANTRE 18 Nisan 2019
 8. İzzet Baş 19 Nisan 2019
  • UFUK ŞEN 19 Nisan 2019
 9. Samet 19 Nisan 2019
  • UFUK ŞEN 19 Nisan 2019
 10. Abdullah Tepe 20 Nisan 2019
  • UFUK ŞEN 20 Nisan 2019
 11. Ömer topkara 20 Nisan 2019
 12. İbrahim Halil Tatlıgün 20 Nisan 2019
 13. Ebru 20 Nisan 2019
 14. Deniz Ç. 20 Nisan 2019
 15. Deniz CALISKAN 20 Nisan 2019
 16. Gani 20 Nisan 2019
 17. ibrahim 20 Nisan 2019
 18. Can 21 Nisan 2019
 19. Gürkan KARATAŞ 21 Nisan 2019
 20. Tolga 21 Nisan 2019
 21. Engin Karakütük 22 Nisan 2019
 22. Fatih 22 Nisan 2019
 23. Pingback: 3D Görselleştirme | 3D Eğitim 25 Nisan 2019
 24. Mehmet Emin 25 Nisan 2019
 25. Derya 25 Nisan 2019
 26. Mehmet 25 Nisan 2019
 27. Abdullah Bedir 26 Nisan 2019
 28. Rasim Faruk 10 Temmuz 2019
  • UFUK ŞEN 11 Temmuz 2019
 29. Yasin 15 Eylül 2019
 30. Hilal 10 Ekim 2019

Aşağıdan Soru sorup, cevap alabilirsiniz...