3D Görselleştirme Nedir?

3d görsellestirme3D Görselleştirme Konusunda Grubumuzda yapmış olduğumuz makale yarışmasına katılan arkadaşlarımızdan Nasuf Mert AYGÜN‘ün makalesini okuyacaksınız.

3D görselleştirme konusunda bizimle çalışmak için projelerinizi vraydvd@gmail.com adresine mail atıp fiyat teklifi alabilirsiniz.

3D görselleştirme bizim işimizin bir parçası ve bu parçaya hayat veren unsurlarında öğrenilmesi gerekmektedir.

3 Tarafı Boyutlarla Çevrili Yapı Parçası 3D Görselleştirme 

3D Görselleştirme, isminde mecazi anlam taşımadığı gibi aynı isminde olduğu şekilde ortaya konmak istenen yapının düzlemde üç boyuta aktarılma halidir. Mimarlar, inşaat mühendisleri, şehir ve bölge planlama vs. bölümlerinin öğrencileri için gittikçe öğrenilmesi vazgeçilmez hale gelen 3D görselleştirme, çağımızda teknolojinin hızla ilerlemesiyle de bize ortaya konmak istenen yapının tüm olanaklarından önceden faydalanma imkanı sağlıyor.
3D Görselleştirmenin önemi iş sektöründe hem alıcı, hem satıcı için ayrı önem taşıyor. Müşterilere kafasında soru işareti kalmayan şık ve gösterişli bir sunum imkanı sağlarken, bu yapının yaratıcısı için ise yapısını adeta üç tarafı boyutlarla çevrilmiş bir yapı parçası gibi görme imkanı sağlıyor.
——————————————————————————————————
3D görselleştirme alanında bizimle çalışıp, projelerinizi 3D proje olarak müşterilerinize sunmak isteyebilirsiniz.Projelerinizi bize gönderip fiyat bilgisi alabilirsiniz.Projelerinizi bu mailden vraydvd@gmail.com adresine gönderip anında dönüş alabilirsiniz.
——————————————————————————————————

Günümüzde teknolojinin hakimiyet kurduğu bu dünyada, estetik haz uyandırmak istenen bir yapının aynı hazzı uyandıracak bir sunuma ihtiyacı vardır.

Teknolojinin ve dolayısıyla 3D görselleştirmenin sunduğu imkan, bu algoritmayı sahip olduğumuz tüm fonksiyonları kullanarak çözme imkanına sahip olmamızı sağlıyor.

Bunun yanı sıra görselleştirme ne kadar estetik haz uyandırırsa uyandırsın, kullanışlı ve gerçeğe uygunluğu olmayan bir görselleştirme iki tarafı kandırmaktan öteye gidemez.

Bu sebepten dolayı görselleştirmeyi profesyonel bir şekilde hazırlamanın kaçınılmaz olduğu da bir gerçek haline geliyor.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Mimari Görselleştirme

Mimari ve İnşaat Setöründe 3D görselleştirme

Zamanın teknolojiyle paralel aktığı günümüzde mimari sektörde ve inşa sektöründe görselleştirmenin önemi zamanla birlikte doğru orantılı olarak artıyor.

Fakat ne yazık ki bu orantıyı karşılayacak işinde profesyonelleşmiş kişiler ise elle sayılabilecek kadar az.

İşine gereken önemi veren ve ortaya üç tarafı boyutlarla çevrili yapı parçaları ortaya koyabilen değerliinsanların çoğalması dileğiyle.

Buna hem içinde bulunduğumuz bu güzel sektörün, hem de dünyanın ortak dili estetik hazzın fazlasıyla ihtiyacı var.

0 Shares:
3 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3D-Yazici
Devamını Görüntüle

3D YAZICILARIN MİMARİDE KULLANIMI

3D Yazıcılar uzay ve savunma, ticari,tüketici ürünleri, mimari, otomotiv, diş, tıp ve eğlence alanlarında sıklıkla kullanılan bir olgu…
3d proje fiyatlari
Devamını Görüntüle

3D Proje Fiyatları

Bilgiler güncellendiği için güncel makale olan bu konudan devam ediniz. https://www.ufuksen.com/3d-proje-fiyatlari-2021-proje-cizim-fiyatlari.html 3d proje fiyatları konusunda  yeni başlayanların fiyat konusunda…
mimari gorsellestirme
Devamını Görüntüle

3D Mimari Görselleştirme

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere , 3D Mimari Görselleştirme alanında çalışamalar yapan ve sizlerde çalışmalar yaptıracağınız mimari3d.com adresinden bahsetmek…