3D ProgramlarSketchup

Sketchup Vray 3.6

Yüksek Kaliteli Dokular

sketchup vray 3.6Sketchup Vray 3.6 en son çıkan bir vray sürümüdür.Vray 3.4 versiyonu gelişmelerinin ardından , yeni özellikler ile kullanıcılara sunulmaktadır.

Kullanıcıların burada kafasını karıştıran bir konu var hemen onu düzeltelim, vray konusunda 4 versiyonu çıkanada kadar tüm versiyonlar 3 olarak adlandırılır ve hepsi birbiri ile aynıdır.

Sadece farklı özellikler eklenerek yeni sürümler çıkmıştır.

Sketchup Vray de bulunan en büyük eksiklerden biri Komplex materyallerin hazırlanması sırasında yaşanan sıkıntılardır.

Komplex dediğimiz kavram aslında karışık , karmaşık olan anlamına gelen kaplamalardır.

Normal de düz bir kaplamayı , kırılma yansıma ve bump gibi standart değerler vererek çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.Fakat birden fazla kaplama hazırlama sırasında meydana gelen karmaşa sanırım bu versiyon ile daha sade hale gelecek.

3Dsmax de bulunan slate editör sayesinde karmaşık kaplamalarda hangi kaplama nerde nereye bağlı görebiliyorsunuz.

Bu açıklamalar doğrutusunda Sketchup Vray 3.6’ya karışık kaplamalar hazırlama konusunda bir kolaylık geleceğini düşünüyorum.

Sketchup Vray 3.6 Asya (vietnam) Sempozyumunda Chaos Grup firması (vray üreticisi) aşağıdaki açıklamayı yapmıştır ;

“Gerçek hayatta yapacağınız bir projeyle, bu yeni elde ettiğiniz gücü gerçekçi tasarımlar ve görselleştirken kendi gözlerinizle göreceksiniz, herkesin 3ds max gibi kompleks platformlardan beklediği bir kalite ile” diye devam ediyor yenilikler.

Bu arada şunu söylemeden geçeyeceğim, Chaosgroup Sketchup Product Manager’i mimarlar tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen programaların Sketchup ve Vray olduğunu belirtti.

Sketchup Vray 3.6 ile Gelecek Özellikler.

-Yeni Vray 3.6 için 3dsmax ile aynı ortamı oluşturun ve render edilmiş güneş ışığı elde edin.(aynı güneş ışığını getiriyorlar) ?
-Işıklar üzerinde güçlü güncelleme (diğer ışıklarda güçlü matematiksel hesaplamalar) ?
-Sketchup için Vray Tarama’yı kullanabilirsiniz
-Burası çok önemli 3dsmax’tan hızlı kullanışlı ve daha optimal optimal proxy (eğer bunu yanlış anlamadıysam, 3dsmax ağaçlarını direk kullanım gelecek gibi) ?
-Vray Fur, daha fazla çim yetiştirmek için haritalarla bir araya getirir, kolayca yol çizebilir, çimleri haritayla karıştırabilir.?
-Sketchup Vray 3.6 ile Denoise render süresinde bir çok gelişme..

Sketchup Vray 3.6 Sonuç

Birçok arkadaş Sketchup Vray 3.6’nın yeni bir sürüm olarak geleceğini düşünüyor.

Kullanıcılar şu konuda kafası karışmasın, Sketchup Vray 3.6 çok farklı bir sürüm olarak karşımıza çıkmayacak, sadece Vray 3.4’ün düzeltmelerinin olduğu bir sürüm olarak gelecek.

Bu arada kasım ayında Lumion 8’in duyurulması ve Sketchup 2018 ile beraber 3D kullanıcılarını güzel gelişmeler bekliyor.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????