3D ProgramlarSketchup

Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti

Yüksek Kaliteli Dokular

sketchup vray 3.4Sketchup Vray 3.4 Kaliteli Görselleştirme Eğitim İçeriği Çıktı. Kaliteli Kaplama ve Doğru ışık Oluşturmak her zaman zordur.Çünkü Doğru ışı ve kaplama için nerden başladığınızı bilmek gerekir.

Bu eğitim seti ile beraber bir çok takıldığınız konuyu artık çözebileceksiniz.

Bu Sketchup Yeni Vray Eğitim seti ile sıfırdan başlangıç yapacaksınız.Satın alma ve Detaylar için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.


Sketchup Vray 3.4 ile ilgili hazırlamış olduğum videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aşağıda ise Sketchup Vray 3.4 arayüzle ilgili genel menüyü görebilirsiniz, bu menü üst kısımdan sekmeler halinde sırasıyla kaplama, ışık, geometry ve ayarlar olarak sınıflandırılmış.

İsim olarak da Vray Asset Editör olarak isimlendirilmiş.
Sketchup Vray 3.4

Sketchup Vray 3.4 Kaplama

Sketchup Vray içerisinde en çok üzerinde durulan konuların başında kaplama kısmı gelmiş, Çünkü kaliteli görselleştirmenin en önemli unsurlarından biridir kaplama detayları.

Hem hazır vermiş olduğu 200 adet kaplama kütüphanesi hemde ayarlara verdiği detay ve önemle birlikte,  bu kısımın üzerinde çok durulduğu görülüyor.

Üst resimde gördüğünüz gibi, sol kısımda bulunan kaplama kütüphanesi ile, hazır vermiş olduğu kaplamalarla beraber hızlı görselleştirmeye adım atabilirsiniz.

Sketchup Vray 3.4 Işıklar

Yeni Render motoru çekirdeği ile beraber ışık hesaplamasında gözle görülür bir artış mevcut, özellikle bilgisayarınızın gücü biraz yüksekse eğer, bu hızı daha fazla hissediyorsunuz.

Genel olarak sketchup vray 2.0 da bulunan tüm ışık parametreleri tekrar bu sürümle beraber kullanılıyor.

Domelight ve diğer ışıklar geliştirilerek farklı özellikler eklenmiş.Yine ışıklarla ilgili özellikleri ana menüdeki Lights kısmından görebiliyorsunuz.

Sketchup Vray 3.4 Geometry

Sketchup Vray 3.4 ile gelen diğer bir alan ise Geometry kısmı, içeriden veya dışarıdan çağırmış olduğunuz proxy’lerin veya vray içerisinde sonradan gelmiş olan vray fur gibi parameterelerin listelendiği kısımdır.

Şimdilik sadece proxy dosyalarının isimlerini görebiliyorsunuz. Sketchup Vray Fur ile ilgili ayarlar ise yine bu kısımdan yapılıyor.

Sketchup Vray 3.4 Genel Ayarlar

Sketchup Vray 3.4 de ayarlar genel olarak sadeleştirilmiş ve hızlı render almaya dayalı bir sisteme gidilmiş.

Özellikle interactive render özelliği ile anında ekranda render işleyişini görebilir, kaplama ve ışık detaylarına müdahale edebilirsiniz.

Yine bu sürümle beraber diğer sürümlerde olan color mapping kısmı kaldırılarak ayarlar daha sadeleştirilmiş.

Yine diğer render motorlarında olduğu gibi, yüksek kalite ve üst düzey ayarlarda render aldığınızda iyi bir bilgisayarın şart olduğunu belirtmek isterim.

Bunlara ek olarak, yüksek poligon içeren sahnelerde vray 2.0’a nazaran daha hızlı bir render ekranı gelmesidir.

Render süresinin eski render motoruna göre daha kısalması, daha stabil ışık ve ayarlamalar ile yine rakiplerinin önünde olan bir render motoru görüyoruz.

Sketchup Vray 3.4 ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına yazarak bana gönderebilirsiniz.

Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Makale için teşekkürler.. Vray 3.4 te hazır visopt vray ayarı durumu mevcutmudur? veya özel olarak ayarladığımız ayarları visopt olarak kaydedebiliyormuyuz ?

  2. Merhabalar;
    vray 3.4 kullanıyorum render alırken onızleme ekranında sorun yok amma render tamamlandığı anda görsel bulanıklaşıyor. sebebi nedir

  3. İyi günler vray 3.4 de GI ayarları çok kısıtlı ambient occlusion gibi ince ayarları nerden yapabilirim acaba?

  4. merhaba eğitim setiniz ile bilgi almak için vermiş olduğunu [email protected] mail adresine mail attığımda e-posta adresi bulunamadığından veya e-posta alamadığından iletiniz teslim edilemedi diyor size nasıl ulaşabilirim?

  5. Merhabalar bnde mail adresinize ulaşamadım eğitim seti için bilgileri bana da mail gönderirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????