Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti

sketchup vray 3.4Sketchup Vray 3.4 Kaliteli Görselleştirme Eğitim İçeriği Çıktı. Kaliteli Kaplama ve Doğru ışık Oluşturmak her zaman zordur.Çünkü Doğru ışı ve kaplama için nerden başladığınızı bilmek gerekir.

Bu eğitim seti ile beraber bir çok takıldığınız konuyu artık çözebileceksiniz.

Bu Sketchup Yeni Vray Eğitim seti ile sıfırdan başlangıç yapacaksınız.Satın alma ve Detaylar için vraydvd@mail.com adresine mail atmanız yeterlidir.


Sketchup Vray 3.4 ile ilgili hazırlamış olduğum videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aşağıda ise Sketchup Vray 3.4 arayüzle ilgili genel menüyü görebilirsiniz, bu menü üst kısımdan sekmeler halinde sırasıyla kaplama, ışık, geometry ve ayarlar olarak sınıflandırılmış.

İsim olarak da Vray Asset Editör olarak isimlendirilmiş.
Sketchup Vray 3.4

Sketchup Vray 3.4 Kaplama

Sketchup Vray içerisinde en çok üzerinde durulan konuların başında kaplama kısmı gelmiş, Çünkü kaliteli görselleştirmenin en önemli unsurlarından biridir kaplama detayları.

Hem hazır vermiş olduğu 200 adet kaplama kütüphanesi hemde ayarlara verdiği detay ve önemle birlikte,  bu kısımın üzerinde çok durulduğu görülüyor.

Üst resimde gördüğünüz gibi, sol kısımda bulunan kaplama kütüphanesi ile, hazır vermiş olduğu kaplamalarla beraber hızlı görselleştirmeye adım atabilirsiniz.

Sketchup Vray 3.4 Işıklar

Yeni Render motoru çekirdeği ile beraber ışık hesaplamasında gözle görülür bir artış mevcut, özellikle bilgisayarınızın gücü biraz yüksekse eğer, bu hızı daha fazla hissediyorsunuz.

Genel olarak sketchup vray 2.0 da bulunan tüm ışık parametreleri tekrar bu sürümle beraber kullanılıyor.

Domelight ve diğer ışıklar geliştirilerek farklı özellikler eklenmiş.Yine ışıklarla ilgili özellikleri ana menüdeki Lights kısmından görebiliyorsunuz.

Sketchup Vray 3.4 Geometry

Sketchup Vray 3.4 ile gelen diğer bir alan ise Geometry kısmı, içeriden veya dışarıdan çağırmış olduğunuz proxy’lerin veya vray içerisinde sonradan gelmiş olan vray fur gibi parameterelerin listelendiği kısımdır.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3 Boyutlu Yazıcılarda Çıktı almak için yapılması gereken 10 adım

Şimdilik sadece proxy dosyalarının isimlerini görebiliyorsunuz. Sketchup Vray Fur ile ilgili ayarlar ise yine bu kısımdan yapılıyor.

Sketchup Vray 3.4 Genel Ayarlar

Sketchup Vray 3.4 de ayarlar genel olarak sadeleştirilmiş ve hızlı render almaya dayalı bir sisteme gidilmiş.

Özellikle interactive render özelliği ile anında ekranda render işleyişini görebilir, kaplama ve ışık detaylarına müdahale edebilirsiniz.

Yine bu sürümle beraber diğer sürümlerde olan color mapping kısmı kaldırılarak ayarlar daha sadeleştirilmiş.

Yine diğer render motorlarında olduğu gibi, yüksek kalite ve üst düzey ayarlarda render aldığınızda iyi bir bilgisayarın şart olduğunu belirtmek isterim.

Bunlara ek olarak, yüksek poligon içeren sahnelerde vray 2.0’a nazaran daha hızlı bir render ekranı gelmesidir.

Render süresinin eski render motoruna göre daha kısalması, daha stabil ışık ve ayarlamalar ile yine rakiplerinin önünde olan bir render motoru görüyoruz.

Sketchup Vray 3.4 ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmına yazarak bana gönderebilirsiniz.

Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır.

0 Shares:
16 yorum
  1. Makale için teşekkürler.. Vray 3.4 te hazır visopt vray ayarı durumu mevcutmudur? veya özel olarak ayarladığımız ayarları visopt olarak kaydedebiliyormuyuz ?

  2. Merhabalar;
    vray 3.4 kullanıyorum render alırken onızleme ekranında sorun yok amma render tamamlandığı anda görsel bulanıklaşıyor. sebebi nedir

  3. İyi günler vray 3.4 de GI ayarları çok kısıtlı ambient occlusion gibi ince ayarları nerden yapabilirim acaba?

  4. merhaba eğitim setiniz ile bilgi almak için vermiş olduğunu vraydvd@mail.com mail adresine mail attığımda e-posta adresi bulunamadığından veya e-posta alamadığından iletiniz teslim edilemedi diyor size nasıl ulaşabilirim?

  5. Merhabalar bnde mail adresinize ulaşamadım eğitim seti için bilgileri bana da mail gönderirmisiniz

  6. Harika bir anlatım olmuş. Yeni V-Ray’a giriş yapmak için mutlaka izlenmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like
neden sketchup
Devamını Görüntüle

Neden Sketchup ?

Yakın zamanda Trimble firmasının yayınlamış olduğu video ile Sketchup kullanımı hakkında çok güzel etkilere değinilmiş. Aşağıda vereceğim videoda…
Lumion Eğitim Seti
Devamını Görüntüle

Lumion Eğitim Seti

70 Video serilik Lumion Eğitim Setini sizlere sunuyorum.Lumion programının hızlı , kolay ve esnek yapısı sayesinde hem görselleştirmede…
kaplama
Devamını Görüntüle

Kaplama Seçimi Malzeme Hazırlama

Kaplama Seçimi Kaliteli görselleştirmeyi oluşturan ikinci diğer konudur. Malzeme ayarları ve kaliteli kaplama seçimi , gerçekçi render için…
Render için laptop tavsiyeleri 2019
Devamını Görüntüle

Render için laptop tavsiyeleri 2019

Render için laptop tavsiyeleri konusunda her yıl bir makale yazarak güncel donanımlar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. 3D modelleme…
sketchup peyzaj egitim seti
Devamını Görüntüle

Sketchup Peyzaj Eğitim Seti

Yakın zamanda sizlerle Sketchup Peyzaj Eğitim Seti, ile beraber olacağız. Peyzaj Eğitim Seti aslında ismi gibi Vray odaklı…