Sketchup İndirme

Sketchup İndirme konusunda grup adresimizden bazı arkadaşlarımızın özellikle bilgisayar konusunda teknik anlamda zayıf olan arkadaşlarımızın bu sketchup download konusunda, sorun yaşadıklarını gözlemledik.

Doğal olarak herkesin , teknik anlamda bilgisayar konusunda iyi olmasını hayliyle bekleyemeyiz.O yüzden bu makale ile sizleri doğru Sketchup İndirme linkleri ve Popüler Sketchup Pluginleri konusunda bilgiler vereceğiz.

Sketchup Nedir ?

Sketchup Kullanıcı dostu arayüzü ile, çok basit bir şekilde Teknik ve serbest çizim yapabileceğiniz 2D ve 3D modelleme programıdır.Programın içerisindeki hazır komutlar ile, çok kolay öğrenme hızına sahip olacaksınız.

Sketchup programının en çok tercih edilmesindeki, en önemli özellikler bu kullanım kolaylığı ve kullanıcı arayüzünün basit olmasıdır.

Bu basitlik kullanımı kolay bir program ile zaman kaybetmeden hızlıca, ticari işlerinize ve özel işlerinize yoğunlaşarak çalışmalara devam etmenize olanak tanır.

Sketchup 2019

Sketchup için çıkmış en son sürüm olan Sketchup 2019 ile daha rahat ve daha hızlı çizim yapabilme imkanına sahipsiniz.Sketchup 2019 ayrıca, Sketchup Render motorları ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Yıl sonunda Sketchup 2020‘nin çıkması beklenmektedir.

Sketchup 2019 İndirmek için bu adresten ulaşabilirsiniz.

Sketchup Texture

Sketchup Texture,kaplama anlamına gelmektedir. 3D modelleme yaparken Sketchup Texture kullanarak modellerinizi istediğiniz tasarımların kaplamaları ile renklendirebilirsiniz.

Grubumuza özel Sketchup Texture indirme linki için tıklayınız.

Sketchup 3D warhouse

Sketchup 3D warhouse, 3D programlar içerisinde en kalabalık ve en çok model bulunduran bir 3D kütüphanedir. 3D warhouse ile aradığınız bir çok modeli çok rahatlıkla bulabilir, kendi modellerinizi yükleyerek istediğiniz yerden indirip kullanabilirsiniz.

Sketchup içerisinden Gmail adresinizle giriş yapmanız yeterlidir.Giriş yaptıktan sonra kendi modellerinizi yükleyebilir ve istediğiniz yerden indirebilirsiniz.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Corona Renderer Tarihçesi ve Özellikleri

Sketchup Render

Sketchup programı , içerisinde en çok render motoru barındıran programlardan biridir. Bu özelliği ile bir çok kullanıcıyı kendisine çekmektedir.

En çok kullanılan Render motorları ise ;

Vray, Lumion, Enscape, Twinmotion, Unreal Engine‘dir.

Modelleme bittikten sonra bu kısımından anlatmış olduğumuz 3D görselleştirme konuları ile, render motorları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Sketchup Eğitim Platformlarımız

Sketchup için ücretsiz olarak sunduğumuz eğitim platformlarımıza aşağıdaki gruplara ve youtube adresimize üye olarak katılabilirsiniz.

Grup adresimiz: https://www.facebook.com/groups/sketchupturkiye/
Youtube adresimiz: https://www.youtube.com/user/sketchupturkiye
instagram adresimiz: https://www.instagram.com/sketchupturkiye

0 Shares:
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Üç Boyutçu
Devamını Görüntüle

Üç Boyutçu olmak veya olmamak

Üç Boyutçu 3D işleriyle uğraşan, aklı fikri 3D de kaliteli görsel , kaliteli ürün çıkartmaya çalışan kişilere denir.…
sketchup vray 3.4
Devamını Görüntüle

Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti

Sketchup Vray 3.4 Kaliteli Görselleştirme Eğitim İçeriği Çıktı. Kaliteli Kaplama ve Doğru ışık Oluşturmak her zaman zordur.Çünkü Doğru ışı…
3d-egitim-setleri
Devamını Görüntüle

3D Eğitim Setleri

3D Eğitim Setleri konusunda Zaman Zaman aşağıdaki içerik şeklinde mailler alıyoruz. Bu şekilde eğitim veren ve içerik hazırlayanlara…
sketchup 2019 indir
Devamını Görüntüle

Sketchup 2019 İndir

Biliyorsunuz programların her sene, yeni bir sürümleri çıkmaktadır. Bu sürümler bazen çok değişik özellikler ile gelirken, bazen de…