Sketchup 2019 İndir

51
593

Biliyorsunuz programların her sene, yeni bir sürümleri çıkmaktadır. Bu sürümler bazen çok değişik özellikler ile gelirken, bazen de sürümler arası pek fark olmamaktadır.

Sketchup programı ise kendi çizgisini sürekli koruyarak, basit ve sade arayüzü ile kendi seviyesinde devam etmektedir.

Sketchup 2019’u indirmek için buraya tıklayınız. İndirmeden önce yenilikleri okumak için aşağıdaki makaleyi inceleyiniz.

Sketchup 2019 ile giriş ekranı ve en çok Layout geliştirilmeleri yapılarak, kullanıcıları 3D çizimden 2D tasarım alanına da çekmeye çalışma gayretleri gözden kaçmıyor.

Autocad’in 2D çizimdeki büyük pasta payından yüzde abilecek mi ? hep beraber göreceğiz.

Sketchup Konusunda Ücretsiz Eğitim almak için aşağıdaki videolarımızdan başlangıç yapabilirsiniz.

Sketchup 2019 da Neler Değişti ?

İlk olarak Sketchup 2019 için giriş kısmı eklendi ve kolayca giriş yapmanızı ve model indirmeniz kolaylaştırılmış. SketchUp-iverse’te yaptığınız her şey, modellemeyi, görüntülemeyi, hesap yönetimini [ve ötesinde!] Kesintisiz bir işlem haline getirmek için tek bir hesapla birleştirildi.

SketchUp Pro ve LayOut: Katmanlar artık kesikli çizgilere sahip. İstenilen uzun bir özellik olan kesik çizgiler, çizimlerinizi etkili çizim iletişimi ile basitleştirmenize olanak sağlar.

Tape Measure aracı geliştirildi.Çalıştığınız yerde daha doğru ve daha verimli bir şekilde modelle yapabileceksiniz.

2019 için yeni olan LayOut, hangi dosyaların açık olduğunu size bildirir, böylece birden fazla sürüm oluşturmazsınız.

Ayrıca, SketchUp ve LayOut’ta .dwg alma ve verme özelliğimizde kayda değer bir iyileştirme yaptık. Veri kaybını en aza indirirken AutoCAD 2018 dosya formatı, arttırılmış hassasiyet ve kararlılık desteği eklendi.

Daha iyi BIM ile birlikte çalışabilirlik ve iş akışları için malzemelerle ithalat ve ihracat yapma özelliğini ekledik.

SketchUp ve LayOut arasındaki karşılıklı anlaşma, tüm LayOut varlıklarını, herhangi bir SketchUp görünüm portu verisiyle birlikte model alanına gönderen .dwg ihracatçımız için bir “SketchUp için Dışa Aktar” özelliği oluşturularak geliştirilmiştir.

Şimdi LayOut’ta oluşturulan herhangi bir doldurulmuş şekil, Push / Pull olmaya hazır yüz olarak SketchUp’a aktarılacaktır.

Şimdi, SketchUp ve LayOut birlikte daha da iyi çalışıyor. Ayrıca bu yıl yeni, LayOut’un temellerini öğrenmek için kullanışlı bir yol oldu.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup 2018 Yenilikler ve gelişmeler

Trimble Connect Uygulaması

Trimble Connect, sizi yeni verimli iş akışları ve bulut işbirliği dünyanıza davet ediyor. 3B modelleme paylaşımımız ve doküman yönetim aracımız Trimble Connect, özellikle bina tasarımı ve yapımı ile ilgili projelere odaklanmıştır.

Bonus olarak : SketchUp (Mağaza, Pro, Studio veya Enterprise) abone olarak, sınırsız (bu doğru sınırsız) depolama alanı elde edersiniz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Web de online Sketchup Kullanmak

Çevrimiçi modelcimiz masaüstü uygulamamızdan biraz farklı bir şekilde gelişiyor. İlk çıkışından bu yana, web’e daha fazla SketchUp getiren özellikler ekliyoruz ve ayrıca SketchUp ile bir web uygulaması olarak yeni şeyler denememize izin veriyoruz.

Dikkat etmediyseniz, Web uygulamamızdaki yenilikler… Tüm SketchUp kullanıcıları için, görüntü dışa aktarmaları için bir ‘canlı önizleme’ ekledik.

Uygulamaya bu adresten ulaşabilirsiniz.
https://app.sketchup.com/app

SketchUp for Web’de oturum açın, bir model açın ve Dosya> Dışa Aktar> PNG’ye gidin. Şimdi, istediğiniz görüntü boyutu / en boy oranında anlık görüntü almak için modelinizi yönlendirin veya yeniden oluşturun.

Modellerinizdeki önemli bilgileri iletmenize yardımcı olan bir bileşimi çevirmek için bu görüntü dışa aktarma işlevini sahnelerle kullanın.

SketchUp aboneleri (ve Okulları) kullanıcıları için, web uygulamamızın kapasitesini sürekli olarak geliştiriyoruz. En önemlisi, Shop, Pro ve Studio aboneliklerimizde yer alan bir özellik olarak uzun süredir favori olan stil düzenlemesini ekledik.

3D Warehouse Yenilikleri

Milyonlarca model ve 17 dilde, 3D Atölyesi’nde tam olarak aradığınızı bulmak her zaman kolay değildir. Bu yüzden kategoriler oluşturduk. Bu güncelleme daha iyi göz atma, arama ayrıntılandırma, alt kategoriler ve gerçek ürünlere göre filtreleme özelliklerine sahiptir.

51 YORUMLAR

  1. ilk kullandığım versiyon 2008 yılında sanırım SU6 idi, o günden bugüne bir takım eklentiler ve yenilikler var ama temel mantığı ve basitliği aynı, bence güzel olanda bu, SU sunum için biçilmiş kaftan ve ben onunla çok iş yaptım, uygulama projesi konusunda autocad ve muadilleri heralde çok uzun yıllar daha vazgeçilmez olmaya devam ederler. dikkatimi çeken diğer konu dünyada SU kullanımı neredeyse salgın gibi yayılıyor ama Türkiye’de biraz yavaş , sebebini bir analiz yapmak lazım

  2. Fazla değişen birşey yok sanırım sizinde söylediğiniz gibi Trimble firmasının bir atılım yapması lazım. Hal böyleyken bile sketchup kullanım kolaylığıyla bence gözde bir program olma yolunda ilerlemekte.

  3. Ufuk Bey, sketchup, vray eğitim setleriniz aynı zamanda makale ve videolariniz kendimizi geliştirmemiz açısından oldukça etkili. Size ne kadar teşekkür etsek azdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz