3D ProgramlarSketchup

Sketchup indir : 2021 sürümü

Yüksek Kaliteli Dokular

sketchup indir
SketchUp, 2D ve 3D modellerin oluşturulmasına ve düzenlenmesine olanak tanıyan modelleme uygulamasıdır. Sketchup indir seçeneği ile ulaşılabilen bu uygulama, mimari, peyzaj mimarlığı, iç tasarım ve video oyun tasarımı gibi projelerde 3D modelleme yapmak için kullanılır.

Yaygın olarak kullanılan bu programın en önemli özelliği kullanıcı dostu bir ara yüzü olmasıdır. Basit çizimlerden profesyonel çizimlere kadar her türlü versiyona sahip olan Sketchup, örnek alınabilen model arşivini de içerisinde barındırır. Aynı zamanda Push and Pull komutu sayesinde iki boyutlu olan çizimlerin üç boyutlu olmasına da yardımcı olur.

3B yazıcıları kullanmak ve 3B modeller oluşturmak isteyenlerin de tercihi olan bu uygulama, üç farklı sürüme sahiptir.

Sketchup indir Sürümleri

SketchUp Make, ücretsiz hesap açmanın ardından indirilebilen ücretsiz bir Sketchup sürümüdür. Kişisel, ev veya eğitim amaçlı kullanılan bu sürümün Pro uygulaması da mevcuttur.
Sketchup Pro sürümü ise farklı dosya formatlarının dışa ve içe aktarılmasına olanak tanır.
Sketchup indir ile erişilebilen bu sürüm, stil oluşturucu, düzen araçları ve 2B belge yazılımına erişimleri sağlar.
Sketchup Free sürümü, ise Pro sürümünün pek çok özelliğine sahip olmasa da kişisel kullanımlar için free 3D model oluşturulmasına olanak tanır.
Başka programlar ile birlikte çalışabilme imkanını sunan Sketchup, Import ve Export bölümlerinide içerisinde barındırır.

Sketchup indirdikten sonra Nasıl Kullanılır?

Uygulama ilk açıldığı zaman, her sürümde farklı isimde bir model ile karşılaşılır. Eğer kendi modelinizi oluşturmak isterseniz bu modelini silebilirsiniz. Ardından sol tarafta bulunan araç çubuğu yardımıyla, modelinizi çizmeye başlayabilirsiniz. Burada bulunan kalem, çizgilerin çizilmesi; ark aracı yay ve dairelerin çizilmesi; kare aracı ise karelerin yapılması için kullanılır. Eğer çizim yapmak istemiyorsanız 3D Atölyesi’nden herhangi bir modeli de içe aktarabilirsiniz. Bunun için sağ tarafta bulunan araç çubuğundan nesneler butonuna ve ardından 3D Atölyesi düğmesine tıklamalısınız.

Modelin yüklenmesinden sonra ise yapmanız gereken tek şey, nesneyi konumlamaktır. Ücretsiz sürüm ile çalışıyorsanız dışa aktar kısmından PNG ya da STL biçiminde modelinizi dışa aktarabilirsiniz.
Tüm bu özelliklerden yararlanmak için ise Sketchup indir seçeneğini kullanmanız yeterlidir.

Sketchup Temel Eğitimler ve Render Motorları ile ilgili tüm ücretsiz eğitim içeriklerinizi kanalımızdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/sketchupturkiye

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????