Ücretsiz Sketchup Eğitimine Nereden Başlarım ?

sketchup egitimiBu makalede Sketchup Eğitimi konusunda nerden ve nasıl başlayacağınız konusunda bilgilere yer vereceğim.

3D programların içerisinde kendisine yer etmiş, mimari modelleme konusunda uzman olan Sketchup Eğitiminde düzenli ve sistematik ilerlemek bize başarıyı getirecektir.

Ana sayfamızı yani Sketchup Türkiye adresimizi takip edenler biliyorlardır. En iyi ve en kaliteli ücretsiz sketchup eğitimlerini sitemizden alabilirsiniz.

Tabi konular eklenirken farklı farklı konular üzerinden gidildiği için kullanıcı nerden ve nasıl başlayacağı konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor.

Bende sizler için ana sayfamızdaki Sketchup Eğitimleri için bir sıra belirledim.Bu sıra ile devam ettiğinizde bir çok sorunu ve kafanızdaki bir çok soru işaretini gidereceksiniz.

Böylelikle Sketchup Eğitimlerinde kaliteli bir sıralama ile devam edeceksiniz.

Sketchup Eğitimi Öğrenme Sıralaması

Sketchup Programını öğrenirken ilk temel eğitimden başlamalısınız.Sketchup Komutlarını öğrenmeden ilerlemeniz mümkün değildir.

Sketchup Temelleri bu kısımdan izleyebilirsiniz.

İkinci kısım ise Sketchup Modelleme kısmıdır, Çünkü Modelleme kısmı komutları tekrar etmeniz için en önemli konuların ikincisidir.

Bu sayede komutlar hafızanıza yerleşirken, neyi nerde kullanacağınızı öğrenirsiniz.

Sketchup Modelleme videolarını bu kısımdan izleyiniz. Bu videolar temel anlamda modelleme videolarıdır. Bu videoları izledikten sonra bu ve bu kısımdaki videolar ile modellemenizi geliştirmelisiniz. Tabi bu videoların haricinde sitemizde bir çok Sketchup modelleme videosu mevcut onlarıda izlemelisiniz.

Dersleri izlerken aşağıda görselde olduğu gibi sağ kısımdan Video Listesinden herhangi bir videoyu seçerek devam edebilirsiniz.
sketchup egitim seti

Sketchup Eğitiminde Pluginlerin önemi ?

Sketchup Pluginleri, Sketchup Eğitimi içerisinde büyük yer kaplamaktadır. Sketchup Temel Eğitimi ve modelleme videolarından sonra öğrenilmesinde fayda vardır.

Pluginler bizim iş akışımızı kolaylaştıran yardımcılardır. Fakat Temel anlamda hangi komutun ne işe yaramadığını bilmeden Sketchup pluginlerini öğrenmeye çalışmak
havanda su dövmeye benzer.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup Vray İç Mekan Eğitim 02

Çünkü pluginler içerisinde yüzey ve model ilişkisine benzer bir çok konu ile karşılacaksınız.Bu konulara yabancı olmamak için yukarıda verdiğimiz serileri izlemelisiniz.

Bu kısımdan Sketchup Plugin Videolarını izleyebilirsiniz.

Bu konuyla bağlantılı olarak bu kısımdaki Sketchup İpuçları konusuda izlemelisiniz. Sketchup konusunda gizli özellikler bakımından faydalı bir konudur.

Sketchup Eğitiminde Render Motorları

Sketchup Eğitiminde Render motorları en son safhayı alır. Render motorları hem özellik hemde kendi içerisinde zorluk derecesi bakımından birçok alana ayrılır.

Yine ana sayfamızda bu konuyla ilgili Sketchup Vray Videolarını izleyebilirsiniz.

Render motorları süreci uzun ve çok sabır gerektiren bir süreçtir, bu konuda daha detaylı olarak sizler için sketchup vray eğitim setleri hazırladık.

Kendinizi daha profesyonel olarak geliştirmek ve kaliteli görsel almak için buraya bakınız.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Görüntüle

Sketchup Başlangıç Rehberi

Sketchup (ara yüzü) başlangıç temelleri yazımızda sizlere Sketchup programını açtığınız zaman karşınıza çıkan ana ekranın genellikle üst kısmında…
3dsmaxden sketchupa dosya aktarimi
Devamını Görüntüle

3dsmaxden sketchupa dosya aktarımı

3dsmaxden sketchupa dosya aktarımı konusu herzaman hem kişisel dosyalarda sıkıntı çıkarması,  hemde grup adresimizde sorulan soruların en başında…
Sketchup Eğitim
Devamını Görüntüle

Sketchup Eğitim Seti

Sketchup Eğitim Seti konusunda ülkemizde en detaylı ve açıklamalı bilgi veren sitemiz Sketchup Türkiye‘dir.Sketchup konusunda ana sayfasında ve…