Enscape RenderRender Motorları

Enscape İle Görselleştirme

Yüksek Kaliteli Dokular

Yakın zamanda real time render motorları giderek gelişmeye ve firmalar yeni render motorlarını bu geniş piyasaya eklemeye devam ediyorlar, ilk Lumion ve Twinmotion’nun başlattığı bu akım giderek gelişerek, yanına yeni arkadaşları da ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Yakın zamanda popüler olmaya başlayan Enscape Render Motoru da bunlardan biri , gayet basit bir arayüzle çalışan ve gerek ışık ayarları gerek kaplama ayarları ile rakiplerinden bir adım önde olan bu motor, iç mekan ve dış mekanda gayet güzel işlere imza atacak gibi gözüküyor.

En son çıkan Enscape 2.5 sürümü ile ilgili etkileyici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=W7L2Y7ivKjo

Neden bu tür render motorları tercih ediliyor ?

Enscape gibi , bu tür render motorlarının tercih edilme sebebi aslında , iş akışını hızlandırmak ve hızlıca sonuca gitmek içindir.Bu tür motorlar hep ekran kartlarını kullandığı için sisteminizinde bu işler için yeterli donanım seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Genel olarak bu render motorları için Laptoplarda gerekli randımanı alamazsınız, laptoplarda çalışmayı düşünüyorsanız eğer ekran kartı en az 1060 ve üzeri bir seri almanızda fayda vardır.

Sitesinde vermiş olduğu uygunluk donanımı konusunda en az 1060 serisi ve bu seviyede bir AMD ekran kartı ile programın kullanması yönündedir. Daha iyi daha rahat kullanmak için 1070Tİ ekran kartı ve üzeri ile kullanmak gerekmektedir.

Açıkcası eğer 3D görselleştirme işiyle uğraşacaksanız, bilgisayar sisteminizin ortalamanın üstünde olmasına gayret gösteriniz

Enscape Hangi Yazılımlar da Kullanılıyor ?

Enscape eklentisi aşağıdaki yazılımlar için geliştirilmiştir.

Revit 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019
     SketchUp Make & Pro 2016, 2017, 2018 ve 2019
     Rhino 5.0 64bit ve 6.0
     ArchiCAD 21 ve 22

Not: Şu iki Revit eklentisi ile çakışma olduğundan bahsedilmiş.Colorizer ve Techviz. Uyumsuzlukları önlemek için, lütfen Enscape uygulamasını kullanmadan önce bu eklentileri kaldırın

Enscape Nereden indirebilirim ?

Enscape Render Motoru eklentisini bu kısımdaki adrese üye olarak indirip 14 gün boyunca test edebilirsiniz.

Satın alma esnasında iki türlü lisans mevcuttur, birisi Fixed yani tek kullanımlık diğeri ise floating lisans ile birden fazla makinada kullanmak içindir

Enscape Derslerine nereden ulaşabilirim ?

Enscape hem kullanım kolaylığı hemde derslerindeki anlatım sadeliği bakımından hızlıca öğrenilebilecek ve sonuca hızlıca gidebileceğiniz bir render motoru eklentisidir.

Enscape derslerini izlemek için bu kısıma tıklamanız yeterlidir. Dersleri kendi sitesinin hazırlamış olduğu orjinal derslerdir.Youtube adresinden de farklı dersler bulabilirsiniz.

Ayrıca enscape ile hazırlanmış çalışmaları görmek için bu galeriye bakmalısınız.Gayet etkileyici çalışmalar bulunmaktadır

Instagramdan takip etmek için TIKLA 
Facebook sayfam için TIKLA

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Yeni bir render motoru olmasının yanında gayet kullanışlı ve hızlı pratik olmasından dolayı tercih ediyorum, birde ekran kartınız eğer yeterli ise enscape ile çok güzel işler yaparsınız.

  2. Merakla bekliyorum hocam sizi takip ediyorum en verimli hızlı paylaşım sağlayan sizsiniz

  3. Ufuk hocam sketchup serüvenine sizin derslerinizle başladım çok yol aldım yaklaşık iki yıldır sizi sessizce takip ediyorum makalelerinizden faydalanıyorum cok teşekkür ederim iyiki varsınız 🙂

  4. enscape çok güzel ve kullanışlı fakat tek sıkıntı yüksek bir sisteme gereksinim duymasıdır. Direk sketchup içinde plugin olarak çalışması büyük bir avantaj
    [email protected]

  5. selamlar dizüstü cihazım i7 6700 hQ GTX 940 EKRAN KARTI CİHAZ enscapeyi calıştırımı arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı !

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!