Yaşam

Butik Otel Tasarımları

Butik Otel Tasarımları

Yüksek Kaliteli Dokular

Butik Otel Nedir ?

Butik otel, “genelde modaya veya kültürel yapıya uygun, kentsel konumda bulunan küçük ve şık bir otellere verilen bir isimdir.” Bir butik otel, farklı bir karaktere, kasıtlı bir tasarıma ve dekora ,kişiselleştirilmiş hizmetlere sahiptir. Bu konuda Butik otel tasarımları özel bir yere sahiptir.

Butik otel tasarımları konusunda ve 3d görselleştirme konusunda sizlere bir projeden bahsetmek istiyorum.Biliyorsunuz yapmış olduğunuz bir tasarımın hayata geçirilmesi yani görsel olarak sunulması sırasında kalite büyük önem kazanmaktadır.

Kaliteli bir ürünün sunulması ve pazarlanması aynı zamanda bunun görsel olarak reklam edilmesi, sizin işinize büyük katkıları olmaktadır.

Bu görselleri Reklam ve pazarlama için kullanarak ,satışlarınınız 3 kat artırabilirsiniz. Gerçekçi ve Kaliteli Görsel kullanan firmaların satışlarının arttığı gözlenmiştir.

Butik Otel Tasarımları

Butik oteller pandemi sonrası popülarite kazanmış ve kazanmaya devam eden işletmelerin başında gelmektedir.Butik otellerin farklı bir konsept yapısında olması , kabalıktan kaçan insanların tercih noktası haline gelmiştir.

Butik otel tasarımların da rahat ve ergonomik bir yapı insanların giriş ve çıkışlarının kolay olması en büyük tercih sebebi olmuştur.

Butik Otellerin hem konum hem de bölgeye ait kültürel doku ile tasarımlarının yapılması ,her zaman o butik oteli cezbedici kılmıştır.

Aşağıda dünyadan bazı butik otel tasarım örneklerini göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

görselleri inceleyin dikkat ettiğiniz bir nokta oldu mu ? 

Çoğun da kültürel olarak yaşanılan bölgeye göre bir etkileşim olduğunu göreceksiniz. Bu durum dışarıdan gelen misafirlerin bu tür Butik otel tasarımlarını seçmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Butik Otel Tasarımları ve Önemli özellikleri:

Bu kısımda sizlere butik otellerin önemli özelliklerinden bahsetmek istiyorum.Butik oteller genelde Tarz ve hizmet olarak diğer otellerden ayrılmaktadır.

  • Küçük boyut: Butik otellerde genellikle küçük restoran veya barlar (varsa), az sayıda dinlenme tesisi ve sınırlı toplantı alanı bulunur. Büyük bir balo salonu veya su parkı olan bir otel arıyorsanız, muhtemelen bir butikte bulamazsınız. (bu durumu özel kılan oteller olabilir)

  • Tema: Her butik otelin kendine has bir teması vardır; bazıları tarihi, bazıları mutfak odaklı ve bazıları kitap, renk veya ünlü bir figür gibi belirli unsurlara odaklanıyor. Tema sadece otelin estetiğinde değil, aynı zamanda isminde, personel üniformalarında, aktivitelerinde ve daha fazlasında da mevcuttur.

  • Tarz: Bir Butil otel, uygun dekora ve tasarıma sahip değilse, bir temayı gerçekten somutlaştıramaz. Bir butik otelin ayırt edici özelliği stilidir.

    Bunlar iç mimarınıza veya fotoğrafçınıza ilham verecek otellerdir. Tasarımı yaptıracağınız kişilere bu bilgilerin verilmesi çok önemlidir.Otelin görünümünün her bir öğesi özenle seçilmiştir ve hatta bazıları, sahibinin bizzat seçtiği sanat eserlerini veya hediyelik eşyaları sergiliyor.

    Butik oteller her şeyi özenle seçtikleri için bu konuda özel bir konumda oluyorlar.

  • Hizmet: Bir butik otelin samimi boyutu nedeniyle, personeli olağanüstü konuk hizmeti sunmaya odaklanabilir.

Unutulmamalıdır ki bir butik otel de lüks bir otel olmak zorunda değildir. Oteller, yüksek ücretler alarak veya üst düzey olanaklar sunarak “butik” hale gelmez. Aslında, birçok butik otel uygun fiyatlıdır ve göz alıcı dekor veya beş yıldızlı tesislerden daha çok kişiselleştirilmiş hizmete odaklanır.

Kişiselleştirilmiş hizmetlerden dolayı ismi Butik olarak nitelendirilmiştir.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Butik otel tasarımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????