3D Görselleştirme

3D Programlar Başlangıç rehberi

Yüksek Kaliteli Dokular

3d programlar3D programlara başlangıç rehberi ilk okunması gereken konuların başında gelmektedir. 3D programlarla beraber, hayatınızdaki herhangi bir konuyu öğrenmek sistematik bir ilerleyiş gerektirmektedir.

Bu ilerleyiş, düzenli ve adım adım hareketler ile devam ederse başarı kaçınılmaz olacaktır.

İnsanların yaptıkları hataların en başında aceleci tavırları ve birşey için hemen sonuç beklemelerinden kaynaklanmaktadır.

Halbuki bir konuyu kavramak ve o konuda ilerlemek için ilk önce sabırla hareket etmek gerekmektedir.Bu sabır silsilesi içinde bazı maddeleri unutmadan sürekli tekrarlamak, bizim daha iyi seviyelere gelmemizi sağlar.

Bu maddeler bizim ,3D Programlar da veya herhangi bir konuyu öğrenmek için gerekli olan ilerlemenin daha hızlı olmasını ve devamlılığını getirir.

Aşağıda belirttiğim maddeleri ana başlıklar altında inceleyeceğiz.Bu maddelere uyan kişilerin sadece 3D Programlar da değil, tüm işlerde başarılı olmaları kaçınılmazdır.

1) Yaptığın işi Sev !
2) Yapacağın işi araştır ve Eğitim al !
3) Bol bol dene test yap
4) Sık sık tekrarla
5) İzle (kendini izle neler yaptığını)

3D Programlar ve Yaptığımız işi sevmek

3D Programlar da öğrenme aşamasına ilk başladığımız da, bu işi sevmek severek yapmak , bizim bu işte başarılı olmamızdaki Temel ve en önemli adımlardan biridir.

Bir işi sevmeden ,  sadece o işi Ticari amaçlı düşünmek ve temelde böyle ilerlemek, mükemmel çalışmalar çıkarmanın, hep gerisinde kalmanıza neden olacaktır.

Çünkü direk para odaklı bir yaklaşım , aceleci olmayı buda hata yapmaya neden olur.

İşinizi sevmek, daha farklı üretim alanlarında, daha farklı tasarımlarla daha farklı görüntülerle iş yapmanıza olanak tanıyıp ufkunuzun açılmasına neden olacaktır.

Bakış açısının geniş olması ve irade yeteneğinin gelişmesi bu işe ayıracağınız zamanla ilgilidir.

Çok Zaman ayırmanın en önemli hususu ise, yine yaptığınız işi sevmekle ilgilidir.

3D programlar da Yapacağımız işi Araştırmak ve Eğitim almak

3D programlar da yapacağımız işi araştırmak,  gerçekten bu işin en önemli kısmını oluşturuyor, hem çalışma yaparken hemde programı öğrenirken harcayacağınız zaman çok fazla ve detaylı bir süreyi kapsıyor.

Programları ilk aşamada öğrenirken, sabırla temel öğeleri öğrenip ilerlemek gerekmektedir.

Özellikte günümüzde Youtube ve farklı video içeriklerinin artması ile birçok programın temel eğitimlerini bulabilirsiniz.

Özellikle öğreneceğiniz  3D programların kendi sayfalarında birçok eğitimler bulunmaktadır.Unutmayın programlara ilk başladığınız anda hakimiyetin sizde olmadığının farkına varırsınız, ilk olarak küçük modeller çizerek çiziminizi ve programa olan hakimiyetinizi geliştiriniz.

İlk zamanlarda yapacağınız büyük modeller veya yapılar, sizin ilk aylarda programı öğrenmenizi hatta bırakmanıza neden olacaktır.

Çünkü ilk zamanlar büyük boyutlu işlere ayıracağınız zaman , sizin enerjinizi çabuk tüketecek ve program öğrenme hızınızı etkileyecektir.

Farklı Kaynakları Takip Etmek

Herzaman bir kaynağa ve bir video’ya bağlı kalarak çalışmayın, bir tasarımcı veya bu işe gönül vermiş biriyseniz eğer mutlaka farklı kişileri ve videoları dökümanları araştırınız.

Tek kaynağa sabit kalan kişiler, kendilerini geliştirmekten uzak, aynı renk tonlarındaki aynı formatı sürekli tekrar etmekten kendilerini alamazlar, çünkü farklı kaynaklar kişinin ufkunun gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Kendinizi geliştirirken 2 türlü yol izleyebilirsiniz, bunlardan biri uzun ve daha çok sabır gerektiren  yani kendi çabanızla öğreneceğiniz kısımdır.Bu süre kişiden kişiye değişir ve uzun soluklu olabilir.

Diğer adım ise bu işi bilen kişilerden profesyonel yardım almak ve Eğitim setlerinden faydalanmak olacaktır.

3D Programlar da eğitim alacağınız kişiyi iyi araştırmak ve yaptığı çalışmaları , bu işle ne kadar süredir ilgilendiğini kontrol etmelisiniz.

Bende bu işlerle uzun süredir zaman geçiren biri olarak , kullanıcılara hazırlamış olduğum eğitim setlerimden faydalanabilirsiniz.bu sayade kendi çabanızla harcayacağınız zamanın yarısı kadarı ile hızlı şekilde ilerleyebilirsiniz.

3D eğitim setleri nden faydalanmak  için bu kısıma tıklayabilirsiniz.

3D programlar da Bol bol denemeler ve testler yapmak

Zaman ve sabır 3D programlar da yer alan ana prensipleri arasındadır.

Bir dersi veya dökümanı incelerken asla işinize yarayacak kısımları değil hepsini adım adım okumaya ve anlamaya çalışın.

Bir video izlerken asla ,sardırma veya atlatma yöntemlerinden ziyade sabırla sonuna kadar o dersi izlemeye özen gösterin.

Kullanıcıların yaptıkları hataların başında yabancı dildeki videolardan kaçmaları veya bu videoları anlamadıklarını bahane ederek, bu videoları izlememeleridir.

Temel olarak komutları ve arayüzü öğrendiğinz bir programın, bir sonraki kısımlarında yabancı dildeki videoları izleyerek devam edebilirsiniz.

Programı kavramış bir kullanıcı, video içerisinden dersi hazırlayan kişiden, hem teknik bakımdan hemde gideceği yol üzerinde,  çok faydalı bilgiler ile karşı karşıya kalabilir.

Sık sık tekrarla

Yukardaki anlatımlara uyarak belli bir seviyeye geldiniz  ve bir program kullanımında ilerlediniz.Bu durumdan sonra yapacağınız en önemli adımlardan biri sık sık çalışma çıkararak programı tekrar etmek  olacaktır.

3D programlar içerisindeki parametler ve komutlar gerçekten çabuk unutulan türden sistemlerdir.Tatil zamanlarında bile vereceğiniz 2 hafta arada bile , bazı şeyleri geri unutarak dönebilirsiniz.

Sık sık tekrar etmek ve üzerinden geçmek, hem hızını artıracaktır ,  hemde takıldığınız kısımların giderek en aza inmesine sebep olacaktır.

Bu şekilde hızlı bir şekilde çalışmalarınıza başlayabilir ve kontrolün sizde olacağını farkedeceksiniz.

Kendini İzle, Neler yaptığını Takip et !

Kendini izlemek ve daha önce hangi çalışmalar çıkardığınızı görmek , 3D programlar üzerinde gelişiminizi görmek adına güzel bir uygulamadır.

Programa başladığınız yıldan itibaren aylara ve yıllara göre bilgisayarınızda tutacağınız klasörler ile arşiv tutabilirsiniz.

Bu arşivlere daha sonra baktığınızda ilerleme geçmişini bu şekilde takip edebilirsiniz.Bu durum hem motivasyon kaynağı olur, hemde bir sonraki çalışmada daha iyi adımlar atmak için daha çok araştırma yaparak ilerlersiniz.

Son olarak doğru programı bulmak ve onun üzerinde uzmanlaşmak en önemli adımlardan biridir.

Daha sonra öğreneceğiz programlara ek olarak farklı programları bünyenize katmanız gerekmektedir.

Birçok kişi aynı anda birden fazla programı öğrenmeye çalışır, ve bunun sonucunda bütün programların içeriğini yarım yarım öğrenir.Y

arım öğrenilen programlardan güzel işler çıkarmak zordur.

Çünkü 3D Programlar da detayını kavramak için o program üzerinde bolca zaman harcayarak ilerlemek gerekir.

Sizlerde bu konudaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Instagramdan takip etmek için TIKLAYIN
Facebook sayfam için TIKLAYIN

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????