3d görselleştirme farklı bir bakış

3d görsellestirmeSketchup Türkiye Grubumuz da 3D görselleştirme, 3D eğitim ve 3D mimari konularında yapmış olduğumuz makale yarışmasında bize gönderilen 3 ncü makale olan Gökhan Çalık arkadaşımızın makalesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

3d görselleştirme, belli parametreler ışığında kişinin sanal ortamda gerçeğe yakın mekanlar veya modeller oluşturma “sanatı” olarak nitelendirilebilir.

Çünkü, günümüz teknolojisi ve esnek tasarım olanakları sayesinde bu bir iş olmaktan çıkıp ilerleyen zamanlarda sanat başlığı adı altında anılması muhtemel hale geldi.

Çünkü görselleştirme, standarlaşmadan uzaklaşıp gittikce bireysel ve yoruma dayalı bir sektor haline geldi.

3d görselleştirme de Mekan Farklılıkları

Model aynı olsa dahi modellenen şey her kişide farklı ışık, doku, mekan, gibi etkenler doğurduğundan artık kişiler arası rekabetin ve bu rekabetten doğan başarı sayesinde gittikce ilerleyen bir sektor haline geldi.
——————————————————————————————————
Bu konuyla ilgili olarak 3d mimari ve 3d tasarım işleriniz için, bizimle iletişim kurabilirsiniz.İletişim için vraydvd@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.
——————————————————————————————————

Artık mimarlığın ve benzer dalların sıkca kullandıgı 3 boyutlu görselleştirme, kişinin mekanı 1.elden tecrübe etmesini ve o mekana dair gercekci sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Tabi bununla da sınırlı kalmayan görselleştirme sanatı, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını içine alan bir sektor olmasıyla, sanal gerçeklik gibi faktörleri yanına alarak kendini daha da ileriye taşımaktadır.

3d görselleştirme de Tasarım

Bunun en bariz örneklerinden birine New York’ta bulunun Guggenheim müzesi verilebilir. Tasarımından doğan amorf şekiller yüzünden klasik teknik resim çizim yöntemlerinin dışına çıkıp bundan dolayı mimarı 3d görselleştirmeye iterek alanın ilk örneklerinden biri olmuştur.

Tasarımı bilgisayar ortamına atarak uçak modellesinde kullanılan programlardan yararlanarak binanın iskelet sistemi oluşturulmuştur.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Eğitim Setleri

Aslına bakarsak 3d görselleştirme, sanal gerçeklik 3d yazıcılar, bunların hepsi birbirini güdümleyen ve sürekli olarak insan zihnini adım adım ileriye taşıyan mekanizmalar oldu.

Kısacası, 3d görselleştirme günümüz teknolojisiyle ifade biçimi olmaktan çıkarak başlı başına bir ifade olmuştur.

12 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
sketchup türkiye
Devamını Görüntüle

Sketchup Türkiye

Merhaba Arkadaşlar , Sketchup Türkiye sketchup programını kullananlar için en önemli kaynakların başında gelmektedir. Sketchup basit ve etkili…
3d proje fiyatlari
Devamını Görüntüle

3D Proje Fiyatları

Bilgiler güncellendiği için güncel makale olan bu konudan devam ediniz. https://www.ufuksen.com/3d-proje-fiyatlari-2021-proje-cizim-fiyatlari.html 3d proje fiyatları konusunda  yeni başlayanların fiyat konusunda…
sketchup peyzaj egitim seti
Devamını Görüntüle

Sketchup Peyzaj Eğitim Seti

Yakın zamanda sizlerle Sketchup Peyzaj Eğitim Seti, ile beraber olacağız. Peyzaj Eğitim Seti aslında ismi gibi Vray odaklı…
laptoplarda 3d render
Devamını Görüntüle

Laptoplarda 3D Render Görselleştirme

Sketchup Türkiye grubumuzda ve özelden aldığımız bir çok soruda, 3D render için Laptoplar konusunda tavsiye vermemiz isteniyor. Arkadaşlar…
sketchup türkiye
Devamını Görüntüle

Sketchup Türkiye Nasıl Kuruldu ?

Bugün sizlere başarıya ulaştığını düşündüğüm bir projemin hikayesinden bahsetmek istiyorum. Bu Hikaye Sketchup Türkiye nin Hikayesidir, başarıya ulaşmasında…
Sketchup Render Alma
Devamını Görüntüle

Sketchup Render Alma

Sketchup Render Alma konusunda hem grubumuzda, hemde özelden gelen sorular eşliğinde bu makalede sizlere detaylı bilgiler vereceğim. Sketchup…