3d görselleştirme farklı bir bakış

3d görsellestirmeSketchup Türkiye Grubumuz da 3D görselleştirme, 3D eğitim ve 3D mimari konularında yapmış olduğumuz makale yarışmasında bize gönderilen 3 ncü makale olan Gökhan Çalık arkadaşımızın makalesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

3d görselleştirme, belli parametreler ışığında kişinin sanal ortamda gerçeğe yakın mekanlar veya modeller oluşturma “sanatı” olarak nitelendirilebilir.

Çünkü, günümüz teknolojisi ve esnek tasarım olanakları sayesinde bu bir iş olmaktan çıkıp ilerleyen zamanlarda sanat başlığı adı altında anılması muhtemel hale geldi.

Çünkü görselleştirme, standarlaşmadan uzaklaşıp gittikce bireysel ve yoruma dayalı bir sektor haline geldi.

3d görselleştirme de Mekan Farklılıkları

Model aynı olsa dahi modellenen şey her kişide farklı ışık, doku, mekan, gibi etkenler doğurduğundan artık kişiler arası rekabetin ve bu rekabetten doğan başarı sayesinde gittikce ilerleyen bir sektor haline geldi.
——————————————————————————————————
Bu konuyla ilgili olarak 3d mimari ve 3d tasarım işleriniz için, bizimle iletişim kurabilirsiniz.İletişim için vraydvd@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.
——————————————————————————————————

Artık mimarlığın ve benzer dalların sıkca kullandıgı 3 boyutlu görselleştirme, kişinin mekanı 1.elden tecrübe etmesini ve o mekana dair gercekci sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Tabi bununla da sınırlı kalmayan görselleştirme sanatı, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını içine alan bir sektor olmasıyla, sanal gerçeklik gibi faktörleri yanına alarak kendini daha da ileriye taşımaktadır.

3d görselleştirme de Tasarım

Bunun en bariz örneklerinden birine New York’ta bulunun Guggenheim müzesi verilebilir. Tasarımından doğan amorf şekiller yüzünden klasik teknik resim çizim yöntemlerinin dışına çıkıp bundan dolayı mimarı 3d görselleştirmeye iterek alanın ilk örneklerinden biri olmuştur.

Tasarımı bilgisayar ortamına atarak uçak modellesinde kullanılan programlardan yararlanarak binanın iskelet sistemi oluşturulmuştur.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3 Boyutlu Yazıcılarda Çıktı almak için yapılması gereken 10 adım

Aslına bakarsak 3d görselleştirme, sanal gerçeklik 3d yazıcılar, bunların hepsi birbirini güdümleyen ve sürekli olarak insan zihnini adım adım ileriye taşıyan mekanizmalar oldu.

Kısacası, 3d görselleştirme günümüz teknolojisiyle ifade biçimi olmaktan çıkarak başlı başına bir ifade olmuştur.

2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Sketchup 2018
Devamını Görüntüle

Sketchup 2018 Yenilikler ve gelişmeler

Sketchup 2018 ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı.Bu gelişmeleri aşağıda sizlere sunuyoruz. Kasım ayının sonunda yapılacak olan Sketchup…
Sketchup Vray 3.4
Devamını Görüntüle

Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti

Merhaba Arkadaşlar, 3 aylık bir zaman diliminde çalıştığım Sketchup Vray 3.4 Eğitim DVD’Si artık hazır durumdadır. Not: 3.6…