3d görselleştirme farklı bir bakış

3d görsellestirmeSketchup Türkiye Grubumuz da 3D görselleştirme, 3D eğitim ve 3D mimari konularında yapmış olduğumuz makale yarışmasında bize gönderilen 3 ncü makale olan Gökhan Çalık arkadaşımızın makalesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

3d görselleştirme, belli parametreler ışığında kişinin sanal ortamda gerçeğe yakın mekanlar veya modeller oluşturma “sanatı” olarak nitelendirilebilir.

Çünkü, günümüz teknolojisi ve esnek tasarım olanakları sayesinde bu bir iş olmaktan çıkıp ilerleyen zamanlarda sanat başlığı adı altında anılması muhtemel hale geldi.

Çünkü görselleştirme, standarlaşmadan uzaklaşıp gittikce bireysel ve yoruma dayalı bir sektor haline geldi.

3d görselleştirme de Mekan Farklılıkları

Model aynı olsa dahi modellenen şey her kişide farklı ışık, doku, mekan, gibi etkenler doğurduğundan artık kişiler arası rekabetin ve bu rekabetten doğan başarı sayesinde gittikce ilerleyen bir sektor haline geldi.
——————————————————————————————————
Bu konuyla ilgili olarak 3d mimari ve 3d tasarım işleriniz için, bizimle iletişim kurabilirsiniz.İletişim için vraydvd@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.
——————————————————————————————————

Artık mimarlığın ve benzer dalların sıkca kullandıgı 3 boyutlu görselleştirme, kişinin mekanı 1.elden tecrübe etmesini ve o mekana dair gercekci sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Tabi bununla da sınırlı kalmayan görselleştirme sanatı, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını içine alan bir sektor olmasıyla, sanal gerçeklik gibi faktörleri yanına alarak kendini daha da ileriye taşımaktadır.

3d görselleştirme de Tasarım

Bunun en bariz örneklerinden birine New York’ta bulunun Guggenheim müzesi verilebilir. Tasarımından doğan amorf şekiller yüzünden klasik teknik resim çizim yöntemlerinin dışına çıkıp bundan dolayı mimarı 3d görselleştirmeye iterek alanın ilk örneklerinden biri olmuştur.

Tasarımı bilgisayar ortamına atarak uçak modellesinde kullanılan programlardan yararlanarak binanın iskelet sistemi oluşturulmuştur.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Projelerde Etkili Sunum Nasıl yapılır ? Kimsenin anlatmadığı önemli konular.

Aslına bakarsak 3d görselleştirme, sanal gerçeklik 3d yazıcılar, bunların hepsi birbirini güdümleyen ve sürekli olarak insan zihnini adım adım ileriye taşıyan mekanizmalar oldu.

Kısacası, 3d görselleştirme günümüz teknolojisiyle ifade biçimi olmaktan çıkarak başlı başına bir ifade olmuştur.

2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Lumion Eğitim Seti
Devamını Görüntüle

Lumion Eğitim Seti

70 Video serilik Lumion Eğitim Setini sizlere sunuyorum.Lumion programının hızlı , kolay ve esnek yapısı sayesinde hem görselleştirmede…
3d-modelleme
Devamını Görüntüle

Mac için en iyi 3D modelleme yazılımları

Bir mac kullanıcısı mısınız? Sizde biliyorsunuz, tüm 3D modelleme yazılımları aynı işletim sistemlerinde mevcut değil. Bu yüzden bir Mac kullanıcısıysanız,…
sketchup 2019 indir
Devamını Görüntüle

Sketchup 2019 İndir

Biliyorsunuz programların her sene, yeni bir sürümleri çıkmaktadır. Bu sürümler bazen çok değişik özellikler ile gelirken, bazen de…
3ds Max ve Sketchup
Devamını Görüntüle

3ds Max ve Sketchup Arasındaki Farklar

Bu makalemizde sizlere 3ds Max ve Sketchup arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Piyasada, 3D ve grafik tasarım için bir sürü yazılım bulabilirsiniz. Ancak hem…