3d görselleştirme farklı bir bakış

3d görsellestirmeSketchup Türkiye Grubumuz da 3D görselleştirme, 3D eğitim ve 3D mimari konularında yapmış olduğumuz makale yarışmasında bize gönderilen 3 ncü makale olan Gökhan Çalık arkadaşımızın makalesini aşağıdan okuyabilirsiniz.

3d görselleştirme, belli parametreler ışığında kişinin sanal ortamda gerçeğe yakın mekanlar veya modeller oluşturma “sanatı” olarak nitelendirilebilir.

Çünkü, günümüz teknolojisi ve esnek tasarım olanakları sayesinde bu bir iş olmaktan çıkıp ilerleyen zamanlarda sanat başlığı adı altında anılması muhtemel hale geldi.

Çünkü görselleştirme, standarlaşmadan uzaklaşıp gittikce bireysel ve yoruma dayalı bir sektor haline geldi.

3d görselleştirme de Mekan Farklılıkları

Model aynı olsa dahi modellenen şey her kişide farklı ışık, doku, mekan, gibi etkenler doğurduğundan artık kişiler arası rekabetin ve bu rekabetten doğan başarı sayesinde gittikce ilerleyen bir sektor haline geldi.
——————————————————————————————————
Bu konuyla ilgili olarak 3d mimari ve 3d tasarım işleriniz için, bizimle iletişim kurabilirsiniz.İletişim için vraydvd@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.
——————————————————————————————————

Artık mimarlığın ve benzer dalların sıkca kullandıgı 3 boyutlu görselleştirme, kişinin mekanı 1.elden tecrübe etmesini ve o mekana dair gercekci sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Tabi bununla da sınırlı kalmayan görselleştirme sanatı, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarını içine alan bir sektor olmasıyla, sanal gerçeklik gibi faktörleri yanına alarak kendini daha da ileriye taşımaktadır.

3d görselleştirme de Tasarım

Bunun en bariz örneklerinden birine New York’ta bulunun Guggenheim müzesi verilebilir. Tasarımından doğan amorf şekiller yüzünden klasik teknik resim çizim yöntemlerinin dışına çıkıp bundan dolayı mimarı 3d görselleştirmeye iterek alanın ilk örneklerinden biri olmuştur.

Tasarımı bilgisayar ortamına atarak uçak modellesinde kullanılan programlardan yararlanarak binanın iskelet sistemi oluşturulmuştur.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchupda Performanslı Çalışmak için Yapılması gerekenler

Aslına bakarsak 3d görselleştirme, sanal gerçeklik 3d yazıcılar, bunların hepsi birbirini güdümleyen ve sürekli olarak insan zihnini adım adım ileriye taşıyan mekanizmalar oldu.

Kısacası, 3d görselleştirme günümüz teknolojisiyle ifade biçimi olmaktan çıkarak başlı başına bir ifade olmuştur.

2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
corona render eğitim seti
Devamını Görüntüle

Corona Render Eğitim Seti

Merhaba Arkadaşlar Yeni bir Corona Render Eğitim Seti ile sizlerle beraberiz.  Corona Eğitim Setinde hızlı bir şekilde görselleştirme…
Unreal Engine Eğitim Seti
Devamını Görüntüle

Unreal Engine Eğitim Seti

Türkiyede ilk ve Tek olan Unreal Engine Eğitim setini sizlere sunuyoruz arkadaşlar , bu Unreal Engine Eğitim Seti‘nin…
zwift nedir
Devamını Görüntüle

Zwift Nedir ?

Makale İçerik Listesi1 Zwift Nedir ?1.1 Zwift için hangi aparatlar gerekli ?1.1.1 Zwift Aparatlarını nerelerden temin edebiliriz ?1.1.2…
3d görsellestirme
Devamını Görüntüle

3D Görselleştirme Nedir?

3D Görselleştirme Konusunda Grubumuzda yapmış olduğumuz makale yarışmasına katılan arkadaşlarımızdan Nasuf Mert AYGÜN‘ün makalesini okuyacaksınız. 3D görselleştirme konusunda…