3D Çizim Programı : Hangi 3D program ?

3D çizim programı, tasarımlarınızı ve önceden oluşabilecek hataların görülmesi ve mekana daha önceden girilmeden renk , doku ve ışık ambianslarının oluşturulması için büyük bir etkileşimdir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, 3D modelleme programları da önemli ölçüde gelişmiştir. Yüksek kaliteli 3D modelleme yazılımı arayışında iseniz bunlardan pek çok sayıda bulabilirsiniz.

Ancak doğru yazılım seçimi, bu araçların geniş işlev yelpazesine dayandığı için göründüğü kadar basit olmayabilir. Bundan dolayı en iyi olan 3D tasarım programı listesi aşağıda bulunmaktadır.

Aşağıda sizler için hangi 3d programlara yönelmeliyim isimli bir videoyu sunuyorum. İzleyenlere çok katkısı olacaktır.

3D Çizim Programı : SketchUp

SketchUp, en çok tercih edilen ve en iyi olan 3D çizim programlarından biridir. Bu program,inşaat mühendisliği, film tasarımı, iç tasarım, video oyunları, mimariye makine mühendisliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları olan SketcUp 3D çizim programı, özelleştirilebilir eklentiler içerir.

Aynı zamanda 3d Warehouse kütüphanesi ile büyük bir 3d kütüphane ile kullanıcılarına modern model kütüphanesi sunmaktadır.

Mimari Görselleştirme için en ideal program olan Sketchup , kullanım kolaylığı ve 3D Mimari alanında yetenekleri ile her zaman lider konumunu korumaktadır.

AutoCAD

Autocad her ne kadar ağırlıklı olarak 2D Çizim programı da olsa , kendi içinde bir hesaplama birimi ile 3D görüntüler alınabiliyor.
Uzun Yıllar proje firmaları tarafından kullanılan bu program, artık yerini yavaş yavaş yine Autodesk firmasının diğer programı olan Revit programına bırakmaktadır.

SolidWorks

3D çizim programı sıralamasında SolidWorks yazılımını yazmadan geçemeyeceğiz. Çünkü makine mühendisliği alanında yaygın olarak biliniyor ve kullanılıyor.
Hem fazlasıyla bulunan eğitim içerikleri ve sektöründeki geniş kullanım alanlarının olmasından dolayı, Makine mühendislerinin vazgeçilmezlerindendir.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   3D Görselleştirmecinin El Çantası

Ücretsiz 3D çizim programı Blender

İçlerinde en iyi 3D çizim programı olan Blender, piyasadaki en güvenilir ve işlevsel yazılımlardan biridir. Kendi içerisinde 3 adet ücretsiz render motoru bulundurması ve bir çok program ile uyumlu olarak çalışması çok önemli bir kaynak olduğunu gösteriyor. 3D tasarımcıların özellikle organik modelleme işi ile uğraşanların vazgeçilmez programlarından biridir.

5 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
sketchup render plugin
Devamını Görüntüle

Sketchup Render Plugin

Sketchup Render Plugin konusu kullanıcıların sürekli araştırdığı ve hangi render pluginine geçmek istediğiyle ilgili bir sorudur. Render Motorları,…
kaplama
Devamını Görüntüle

Kaplama Seçimi Malzeme Hazırlama

Kaplama Seçimi Kaliteli görselleştirmeyi oluşturan ikinci diğer konudur. Malzeme ayarları ve kaliteli kaplama seçimi , gerçekçi render için…
3dgorsellestirme
Devamını Görüntüle

3D Görselleştirme

3D Görselleştirme , 2D planların sanatçının kendi yorumuna göre 3D proje haline getirilmiş halidir. Bu esnada çok farklı…