3D Programlar

3D Çizim Programı : Hangi 3D program ?

Yüksek Kaliteli Dokular

3D çizim programı, tasarımlarınızı ve önceden oluşabilecek hataların görülmesi ve mekana daha önceden girilmeden renk , doku ve ışık ambianslarının oluşturulması için büyük bir etkileşimdir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, 3D modelleme programları da önemli ölçüde gelişmiştir. Yüksek kaliteli 3D modelleme yazılımı arayışında iseniz bunlardan pek çok sayıda bulabilirsiniz.

3D Çizim Programı

Mimari Bina Çizimleri konusunda doğru seçimi yapmak sizlere büyük avantajlar kazandıracaktır.
Ancak doğru yazılım seçimi, bu araçların geniş işlev yelpazesine dayandığı için göründüğü kadar basit olmayabilir. Bundan dolayı en iyi olan 3D tasarım programı listesi aşağıda bulunmaktadır.

Aşağıda sizler için hangi 3d programlara yönelmeliyim isimli bir videoyu sunuyorum. İzleyenlere çok katkısı olacaktır.

3D Çizim Programı : SketchUp

SketchUp, en çok tercih edilen ve en iyi olan 3D çizim programlarından biridir. Bu program,inşaat mühendisliği, film tasarımı, iç tasarım, video oyunları, mimariye makine mühendisliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları olan SketcUp 3D çizim programı, özelleştirilebilir eklentiler içerir.

Aynı zamanda 3d Warehouse kütüphanesi ile büyük bir 3d kütüphane ile kullanıcılarına modern model kütüphanesi sunmaktadır.

Mimari Görselleştirme için en ideal program olan Sketchup , kullanım kolaylığı ve 3D Mimari alanında yetenekleri ile her zaman lider konumunu korumaktadır.

AutoCAD

Autocad her ne kadar ağırlıklı olarak 2D Çizim programı da olsa , kendi içinde bir hesaplama birimi ile 3D görüntüler alınabiliyor.
Uzun Yıllar proje firmaları tarafından kullanılan bu program, artık yerini yavaş yavaş yine Autodesk firmasının diğer programı olan Revit programına bırakmaktadır.

SolidWorks

3D çizim programı sıralamasında SolidWorks yazılımını yazmadan geçemeyeceğiz. Çünkü makine mühendisliği alanında yaygın olarak biliniyor ve kullanılıyor.
Hem fazlasıyla bulunan eğitim içerikleri ve sektöründeki geniş kullanım alanlarının olmasından dolayı, Makine mühendislerinin vazgeçilmezlerindendir.

Ücretsiz 3D çizim programı Blender

İçlerinde en iyi 3D çizim programı olan Blender, piyasadaki en güvenilir ve işlevsel yazılımlardan biridir. Kendi içerisinde 3 adet ücretsiz render motoru bulundurması ve bir çok program ile uyumlu olarak çalışması çok önemli bir kaynak olduğunu gösteriyor. 3D tasarımcıların özellikle organik modelleme işi ile uğraşanların vazgeçilmez programlarından biridir.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????