3D Görselleştirme

Uzun Ömürlü işler ve Projeler

Uzun Ömürlü Projeler için Önemli Tavsiyeler

Yüksek Kaliteli Dokular

Uzun Ömürlü işler Projeler için Önemli Tavsiyeler için bir kaç ana kurala dikkat etmeniz , yaptığınız işin daha sağlam olması ve kitleyi elde tutmanın önemli bazı kuralları vardır.

Kullanıcının içeriğe çekilmesi hedef kitlenin belirlenmesi veya sizin başkaları tarafından okunmanızı veya sizin sitenizdeki kullanıcıların durumu hakkında bende tecrübe ettiğim bazı şeylerden bahsetmek isterim.

Bir içeriğin bir başkası tarafından okunması ve paylaşılması sırasında sizin kullanıcıya veya kullanıcının size bakışı arasında bir balans ayarı vardır.

Hedef Kitle konusunda da, bu ayar için tecrübenin gerekli olduğu, çoğu iş dalı için geçerlidir.

Uzun Ömürlü işler de Projeniz Kime Yöneliktir?

Uzun Ömürlü işler projeler konusunda  projenizin kime yönelik olduğunu sitenizin veya projenizin belirli kısımlarında dile getirmeli ,hedef kitleyi doğru seçmeli ve hedef kitleye doğru atışlar yapmalısınız, zaten alt kısımdaki diğer maddeler hedef kitleye yaptığınız atışlar sonrası, aldığınız geri dönüş ve istatistiksel durumlarla bağlantılıdır.

Genelde yapılan hatalardan biri , hedef kitleyi birden fazla seçilmesi ve birden fazla hedefin kişiyi yormasından dolayı , asıl odak noktasındaki hedefin kaçırılması ile sonuçlanmaktadır.

Burada karıştırılmaması gereken durum şudur, Ana bir konu varsa bu konunun yan dalları vardır, yan dallara da gidilebilir, ama birden fazla ana konuya gitmek , her projenin yarım kalmasına neden olacaktır.

Uzun Ömürlü işlerde konusunda Sizi Özel kılan şey nedir ?

Sizi özel kılan şey aslında zaman içerisinde bulunduğunuz sektör içerisinde, işinizi geliştmek için yaptığınız ilerleme çalışmalıdır.(bu durum açıkcası tecrübe ile sizin kendi işinizi bir tık öteye götürme kısmında yaptığınız ar ge çalışmaları veya farklı neler yapılması gerektiğinizi düşündüğünüz kısımdır)

Sizi özel kılan şeyi bulmanız için uzmanlık alanınızı bir adım daha öteye götürüp, bu kısımda kazandığınız tecrübeyi yansıtmanız gerekmektedir.
Bu şekilde sizi özel kılan olduğu zaman , kullanıcı sizi bulacak aynı zamanda tavsiye edecektir.

Ne işlerine yarayacak ?

Uzun Ömürlü işler de , verdiğiniz bilgi , uygulama , hediye , kendi projenizle ilgili, ne işlerine yarayacağını açıklamalı ve onların gözünden bu verdiğiniz bilgi ve diğer şeylerin ne işe yaradığını gerçekten test etmeniz gerekiyor. Verdiğiniz bilgilerin ve hediyelerin kullanıcıların gerçekten işine yaracak şeyler olduğunu ve onları mutlu etmesini sağlamalısınız.

İşe yarayacak diye çer çöp dediğimiz hiç bir işe yaramayan bilgi ve uygulamaların veya adını siz koyun ne veriyorsanız gerçekten kullanıcının işine yaradığını bilmesi gerekiyor.

Neden Önemsemeleri gerekiyor ?

İnsan tabiatı gereği bir yerden fayda gördüğü zaman o yere karşı bir bağlılık hisseder, bu bağlılık hissi aslında sizin onlara verdiğiniz bilgi ve tecrübenin devamlılığı ve sürekliliği ile devam eder, bu şekilde sizi önemseleri ve size karşı bir duygusal bağ kurmaları sizin sektör içerisinde uzun süre ayakta kalmanızı sağlar.

Bu şekilde sizi diğer rakiplerinize karşı daha fazla önemseleri, veya sizin daha sonra çıkarmış olduğunuz ürünleri satın almaları gibi bir çok değerli faktör içerisinde yer almanız demektir.

İyi yanlarından biride zor zamanlarda ve farklı projelerde destek için tekrar kullanıcılara başvurduğunuzda onlardan olumlu tepki ve görüşler alabilirsiniz.

Bu konu hakkında aslında yazacak çok şey var , bir bölümünü ben tecrübe ettiğim kadarıyla sizlere anlatmaya çalıştım.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????