3D ProgramlarSketchup

Sketchup Mutfak Tasarımı için En iyi 4 Plugin

Yüksek Kaliteli Dokular

Sketchup içinde mutfak tasarımı yapmak bazen bizi zorlayabiliyor, özellikle her şeyi tek tek modellemek, kapakları tek tek açmak ve süslemek epey zaman alıyor. Bu makalede sizlere mutfak dolaplarını direkt oluşturabileceğiniz veya kendiniz tasarlayıp modellediğiniz bir mutfak dolabında hızlıca süsleme oluşturup zaman kazanabileceğiniz pluginlerden bahsedeceğiz.

1- GKWare Cabinet Maker ile Mutfak tasarımı

İçerisinde mutfak dolaplarını, kitaplık gibi çeşitli dolaplar oluşturabileceğiniz bu Sketchup plugini size hemen hemen her boyutta dolap oluşturmanızda yardımcı olmaktadır. Ayrıca arasından seçim yapabileceğiniz bir sürü stilleri mevcuttur. Bunlara ek olarak dokuları da seçebilir veya dışarıdan istediğiniz dokusu ek olarak kullanabilirsiniz. Bu plugin kendi içerisinde de kullanıcı tanımlı profilleri, dolap kolları, kitaplık gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Şu an ücretli olan bu plugin mutfak tasarımı yapanlar için parasına değecektir.

Aşağıda bu pluginin detaylarını göreceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

2- SketchThis Kitchen Designer

Hızlı ve kolay mutfak tasarımı yapmasıyla kendini duyurmuş SketchThis plugini kendi içinde dinamik yani değiştirilebilir bir kütüphaneye sahiptir. Buradan seçtiğiniz stildeki dolap üstünde oynama yapabilir ve hızlıca kullanabilirsiniz. Buna ek olarak kendi dokuları da içerisinde mevcut olan bu plugin de ücretli bir plugindir. Ancak içerisindeki kapıların, kolların ve dolapların istenen gibi değiştirilebilir olması bu plugini tercih edilebilir hale getirmektedir.

Mutfak Tasarımı yapabilmeniz için en iyi pluginlerden biridir.

Aşağıda bu pluginin detaylarını göreceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

3-Sketchup Mutfak Tasarımı Click-Kitchen 2

Tıklayarak mutfağınızı oluşturabileceğiniz bu plugin mutfaklarınızı dekore etmek ve hızlıca oluşturmak için tercih edilebilir bir plugindir. Ancak diğerlerine kıyasla biraz daha basit bir yapısı vardır. Ayrıca kendi içinde Click-Change ve Click-Cuisine ayrı bulunan pluginleri de ekleyerek dekorasyonunuzu sağlayabilirsiniz. Click-Kitchen sadece tıklama ile birçok şeyi değiştirmenize olanak sağlar.

Ancak bu pluginin pro versiyonu ücretlidir.Genelde tüm mutfak pluginleri ücretlidir. Genelde ücretli pluginler detaylı olduğu için, vereceğiniz paraya değecektir.

Aşağıda bu pluginin detaylarını göreceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

4- Sketchup Dynamic Component

Adından da anlaşılacağı gibi dinamik yani değişken modeller ile hızlıca tasarım yapmanızı sağlayacak bu plugin kendi tasarladıklarınızı ya da dışarıdan bulduğunuz modelleri içine koymanızı sağlamaktadır. Dinamik olarak tanımlanan modeliniz üzerinde artık çeşitli değişimleri yapabileceksiniz. Diğer pluginlere göre biraz daha uğraş gerektiren bu pluginde bir kere kütüphanenizi oluşturduktan sonra rahatça modellerinizi kullanabilecek hale geleceksiniz.

Aşağıda bu pluginin detaylarını göreceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

5- Profile Builder

Bu diğer pluginlerin aksine size bir mutfak dolabı vermese de dolaplarınıza süsleme yapmanız, köşeleri dönebilme gibi olanaklar tanıdığı için mutfak tasarımında avantaj sağlamaktadır. Çeşitli profilleri ve söveleri oluşturmanızı da sağlayan plugin, merdiven, korkuluk, sütun gibi de kombinasyonları oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kendi profillerinizi yaparak bir çok şekli hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Aşağıda bu pluginin detaylarını göreceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak mutfak tasarımı programı olarak bu eklentileri kullanabilirsiniz ve biraz zaman ayırarak güzel sonuçlar alabilirsiniz.Mutfak tasarımı yapma konusunda sizler için en iyi yol gösterici bir kaynak olacaktır.Bu eklentileri satın alarak iş akışınızı hızlandırıp hızlı mutfak tasarımı sunumları yapabilirsiniz.

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

MERHABA ????