3D ProgramlarSketchup

Sketchup Rehberi

Yüksek Kaliteli Dokular

Sketchup Rehberi ;3d modelleme yapılırken çeşitli programlar kullanılmaktadır. Bu programlardan bir tanesi de Sketchup programıdır.

Sketchup programını öğrenmeye karar verdiyseniz ve sketchup programının temel bilgilerini öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

NEDEN SKETCHUP?

Sketchup programı 3d model oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Tüm hayal ettiklerinizi Sketchup’ta çizebilirsiniz.

İlkokul talebelerinden emekli olan insanlara kadar herkesin  programı kurduktan  sadece birkaç dakika sonra yaratıcı ve üretken modellerin yanı sıra, 3d modelleme yapabileceği bir programdır.

Ayrıca mimarlardan mühendislere, inşaat mühendislerine kadar milyonlarca profesyonel karmaşık projeleri  görselleştirmek için sketchup programını kullanmaktadır.

KİMLER SKETCHUP PROGRAMINI KULLANABİLİR?

Mimarlar, inşaat, mühendislik, iç mimarlık, peyzaj mimarisi, kentsel planlama, oyun tasarımı, film ve sahne oluşturan sanatçılar ile öğrenci ve eğitimciler gibi birçok insan 3d tasarımlar oluşturmak için sketchup programını kullanmaktadır.

Bir fikri görsel olarak iletmek isteyen herkes potansiyel bir sketchup kullanıcısıdır.

SKETCHUP PROGRAMI ÜCRETSİZ Mİ?

Sketchup programının  Sketchup Make adlı ücretsiz sürümü dışında Sketchup Pro  adlı ücretli sürümü de mevcuttur.

SKETCHUP MAKE VE SKETCHUP PRO PROGRAMLARI ARASINNDAKİ FARK NEDİR?

Sketchup Make, 3d tasarım oluşturmak için  kullanışlı bir programdır. Neden Sketchup Make yerine Sketchup Pro’yu tercih etmeliyiz?

-Sketcup Pro’yu satın aldığınızda Sketchup çizimlerinizin 2d (iki boyutlu) sunumlarını oluşturmak için kullanılan LayOut ile birlikte gelir,

Sketchup Pro, 2D ve 3D CAD uygulamalarına (dışa aktarmanıza) izin verir,

Sketchup Lisans Sözleşmesinde, Sketchup programını ticari amaçla kullandığınız takdirde Sketchup Pro’yu satın almanız gerektiği belirtilmektedir.

SKETCHUP PROGRAMININ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Sketchup programının temellerini öğrenmek için ön araştırma yaptığınızda birçok videoya  ve eğitim setlerinin yanı sıra birçok yazılı kaynağa da ulaşabilirsiniz.

Ama en sağlıklısı tek bir öğreticiden yola çıkarak Sketchup programını öğrenmenizdir.

Temel eğitiminizi tamamladıktan sonra dilerseniz farklı kaynaklardan ve eğitim setlerinden faydalanabilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz tüm bilgilerden daha fazlasını bulacağınız eğitim setimize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

SKETCHUP 3D ATÖLYESİ NE DEMEKTİR?

Sketchup 3D atölyesi, 3D içeriğinin ücretsiz olarak bulunduğu dünyadaki en büyük 3D deposudur.

İsteyen herkes , oluşturduğu modellerini depolamak ve tüm dünyayla paylaşmak için Sketchup 3D Atölyesi’ni kullanabilir ve  kendi tasarımlarında eksik olan obje ve figürleri 3D Atölyesi’nden indirerek kullanabilir.

Sizin için seçtiğimiz Sketchup kurulum videosuna göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????