Sketchup Rehberi

Sketchup Rehberi ;3d modelleme yapılırken çeşitli programlar kullanılmaktadır. Bu programlardan bir tanesi de Sketchup programıdır.

Sketchup programını öğrenmeye karar verdiyseniz ve sketchup programının temel bilgilerini öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

NEDEN SKETCHUP?

Sketchup programı 3d model oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Tüm hayal ettiklerinizi Sketchup’ta çizebilirsiniz.

İlkokul talebelerinden emekli olan insanlara kadar herkesin  programı kurduktan  sadece birkaç dakika sonra yaratıcı ve üretken modellerin yanı sıra, 3d modelleme yapabileceği bir programdır.

Ayrıca mimarlardan mühendislere, inşaat mühendislerine kadar milyonlarca profesyonel karmaşık projeleri  görselleştirmek için sketchup programını kullanmaktadır.

KİMLER SKETCHUP PROGRAMINI KULLANABİLİR?

Mimarlar, inşaat, mühendislik, iç mimarlık, peyzaj mimarisi, kentsel planlama, oyun tasarımı, film ve sahne oluşturan sanatçılar ile öğrenci ve eğitimciler gibi birçok insan 3d tasarımlar oluşturmak için sketchup programını kullanmaktadır.

Bir fikri görsel olarak iletmek isteyen herkes potansiyel bir sketchup kullanıcısıdır.

SKETCHUP PROGRAMI ÜCRETSİZ Mİ?

Sketchup programının  Sketchup Make adlı ücretsiz sürümü dışında Sketchup Pro  adlı ücretli sürümü de mevcuttur.

SKETCHUP MAKE VE SKETCHUP PRO PROGRAMLARI ARASINNDAKİ FARK NEDİR?

Sketchup Make, 3d tasarım oluşturmak için  kullanışlı bir programdır. Neden Sketchup Make yerine Sketchup Pro’yu tercih etmeliyiz?

-Sketcup Pro’yu satın aldığınızda Sketchup çizimlerinizin 2d (iki boyutlu) sunumlarını oluşturmak için kullanılan LayOut ile birlikte gelir,

Sketchup Pro, 2D ve 3D CAD uygulamalarına (dışa aktarmanıza) izin verir,

Sketchup Lisans Sözleşmesinde, Sketchup programını ticari amaçla kullandığınız takdirde Sketchup Pro’yu satın almanız gerektiği belirtilmektedir.

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Sketchup Render Alma

SKETCHUP PROGRAMININ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Sketchup programının temellerini öğrenmek için ön araştırma yaptığınızda birçok videoya  ve eğitim setlerinin yanı sıra birçok yazılı kaynağa da ulaşabilirsiniz.

Ama en sağlıklısı tek bir öğreticiden yola çıkarak Sketchup programını öğrenmenizdir.

Temel eğitiminizi tamamladıktan sonra dilerseniz farklı kaynaklardan ve eğitim setlerinden faydalanabilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz tüm bilgilerden daha fazlasını bulacağınız eğitim setimize vraydvd@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

SKETCHUP 3D ATÖLYESİ NE DEMEKTİR?

Sketchup 3D atölyesi, 3D içeriğinin ücretsiz olarak bulunduğu dünyadaki en büyük 3D deposudur.

İsteyen herkes , oluşturduğu modellerini depolamak ve tüm dünyayla paylaşmak için Sketchup 3D Atölyesi’ni kullanabilir ve  kendi tasarımlarında eksik olan obje ve figürleri 3D Atölyesi’nden indirerek kullanabilir.

Sizin için seçtiğimiz Sketchup kurulum videosuna göz atabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
autodesk-nedir
Devamını Görüntüle

Autodesk Nedir?

Autodesk Nedir ? , 1982 yılında, AutoCAD‘in birincil versiyonlarının ortak mucidi olan John Walker tarafından kuruldu. Halen, merkezi ABD’de…
Devamını Görüntüle

3D Mimaride 3D Görselleştirme

Sketchup Türkiye Grubumuzdaki üyelerimizden Yekta Evran‘ın bize göndermiş olduğu Mimaride 3D Görselleştirme konulu makaleyi okuyacaksınız. 3D görselleştirme ve…
3D Render
Devamını Görüntüle

3D Render Hataları

Modelinize başlayıp bitirme sürecine kadar bir çok hatalar ile karşılaşabilirsiniz.Bunlardan en önemlisi ise 3D Render Hataları ‘dır. Çünkü…
3d-egitim-setleri
Devamını Görüntüle

3D Eğitim Setleri

3D Eğitim Setleri konusunda Zaman Zaman aşağıdaki içerik şeklinde mailler alıyoruz. Bu şekilde eğitim veren ve içerik hazırlayanlara…
Unreal Engine Eğitim Seti
Devamını Görüntüle

Unreal Engine Eğitim Seti

Türkiyede ilk ve Tek olan Unreal Engine Eğitim setini sizlere sunuyoruz arkadaşlar , bu Unreal Engine Eğitim Seti‘nin…