Site icon 3D Eğitim

Autodesk Nedir?

Autodesk Nedir ? , 1982 yılında, AutoCAD‘in birincil versiyonlarının ortak mucidi olan John Walker tarafından kuruldu. Halen, merkezi ABD’de bulunan çok uluslu bir yazılım şirketi olarak bilinmektedir. 

Bu yazılım şirketi inşaat, imalat, mühendislik, mimarlık ve eğlence endüstrileri için yazılım hizmetleri geliştirmektedir. Müşterinin istediği fiyata göre en güçlü yazılım ve hizmetleri tek bir pakette birleştirmiştir.

https://youtu.be/KWvPfmjwjOM

Autodesk’i Anlamak

Autodesk sadece bir şirket değil, aynı zamanda birçok alanda ve ilgi alanında kullanılan çeşitli yazılımların nihai güç merkezidir. Şirket tarafından geliştirilen her yazılım, yazılımı birbirinden ayıran diğer benzersiz özelliklerden bazılarına sahiptir. Özel ihtiyaçlar için ürünlerini üç ana koleksiyon olarak satmaktadır. 

Autodesk’in üç koleksiyonu ;

Kullanıcılar aynı zamanda tek ürünleri de satın alabilirken, komple olarak tüm ürünleri de farklı koleksiyonlar olarak satın alabilirler.

Autodesk bu kadar kolay çalışmayı nasıl sağlıyor?

Autodesk tarafından geliştirilen , çok sayıda yazılım olduğundan ve her birini kullanmak için kendine özgü bir rolü olduğu için, bu uygulamalarda kullanıcıların işleyişini kolaylaştırıcı bir çok faktör vardır. 

Ayrıca, Autodesk Eğitim Topluluğu aracılığıyla, öğrencilerine ve fakültelerine ücretsiz olarak erişebilecekleri ve TechSoup Global Organizasyonu aracılığıyla STK’lara bağış yaparak ürünlerinin eğitim sürümlerini oluşturuyor. 

Yazılımın bu şirket tarafından geliştirilen üç ana koleksiyona bölünmesi, çalışmayı basit ve sorunsuz hale getirmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=RLe3wnYN6wA

Autodesk kullanan En İyi şirketlerden bazıları 

Autodesk ile neler yapabilirsiniz?

Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat bölümünde Revit, AutoCAD, Civil 3D, Navisworks Manage gibi yazılımları içerir. Bu koleksiyonlar ile Bina tasarımı, Altyapı tasarımı ve İnşaat için kullanabilirsiniz. 

Bu yazılım içerikleri ile mühendislik, inşaat ve tasarım için entegre BIM ve CAD iş akışlarına odaklanmaktadır. Kullanıcı, en iyi ve gerçekçi çıktılar için üretkenlik ve yeteneklerini artıran en iyi araç ve işlevlere bu paket ile erişebilir.

Ürün tasarımı ve imalat paketinde ise, Inventor Professional, AutoCAD, gelişmiş simülasyon, CAM ve daha fazlası gibi yazılımlardan oluşur. 

Bu koleksiyon özellikle Ürün tasarımı, üretimi ve fabrika düzeni için kullanılır. Ayrıca, Fusion 360 olan yeni bulut tabanlı uygulamayı da içeriyor.

Medya ve Eğlence paketinde ise Maya, 3ds Max, Arnold ve daha birçok uygulama bulunur. Genellikle Modelleme ve animasyonlar, görsel efektler ve Rendering için kullanılan bu paket, herkes arasında yaygın olarak kullanılan versiyondur. 

Autodesk’in Avantajları

Autodesk kullanmanın başlıca avantajlarından bazıları …

Bu teknoloji kariyer gelişiminde size nasıl yardımcı olabilir ?

Autodesk’in kullanıcılarına vereceği çok şey var. Kullanıcılar programları kullanarak sayısız yetenekleri öğrenebilirler. Aynı becerilerini daha sonra kariyerlerini ve gelecekteki pörtföylerini geliştirmek için kullanılabilir ve uygulayabilirler.

Sonuç

Son olarak, Autodesk Nedir ? dediğimizde günümüzün rekabetçi,ve daha hızlı dünyası için muhteşem programlar geliştiren başarılı bir firmadır diyebiliriz. 

Günümüz kullanıcıları, sadece daha kolay, zaman kazandıran, kullanıcı dostu , aynı zamanda ihtiyaçlarına özel programlar istiyor. Bu programlara ve daha fazla bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.
https://www.autodesk.com/

 

Düzgün ve Kaliteli 3D görselleştirme hizmetleri için bizimle çalışabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konularda , profesyonel bir şekilde bizimle çalışmak isterseniz eğer projelerinizi vraydvd@gmail.com adresine yollayabilir ve anında geri dönüş alabilirsiniz.

3D görselleştirme3D mimari proje ve 3D mimari konularında bizimle yüksek kalite görseller için çalışma içerisinde olabilirsiniz. Projelerinin kaliteli görsel halinde sizlere sunuyoruz.Tek yapmanız gereken üst kısımdaki mail adresinize projelerinizi göndermeniz yeterlidir.

İnstagramdan takip etmek için Tıklayınız

 

Exit mobile version