3D Görselleştirme

Adobe Photoshop 21.1 yayınlandı

Yüksek Kaliteli Dokular

Photoshop‘un bu sürümünde artık İçeriğe Uygun Dolgu çalışma alanı penceresinden çıkmak zorunda kalmadan görüntünün birden çok alanını yinelemeli olarak doldurabilirsiniz . Resminizdeki bir seçim için istenen dolgu sonucunu aldıktan sonra, dolgu değişikliklerini yapmak ve çalışma alanı penceresini açık tutmak için sağ alt köşedeki yeni Uygula düğmesini tıklayın.  Dolguyu uyguladıktan sonra, doldurmak  üzere başka bir seçim yapmak için İçeriğe Uygun Dolgu çalışma alanında Kement Aracı veya Çokgen Kement Aracı‘nı kullanın.

Adobe Photoshop 21.1

Adobe Photoshop 21
Adobe Photoshop 21

Ayrıca, yeni Tüm Katmanları Örnekle seçeneğini belirleyerek belgedeki tüm görünür katmanlardan kaynak pikselleri örnekleyebilirsiniz .
Örnekleme alanı opsiyonları  görünür İçerik Duyarlı Dolgu çalışma alanının sağ tarafındaki panelde bulunur.

Geliştirilmiş Lens Bulanıklığı kalitesi

Yeni Lens Bulanıklığı alogorithm artık odak düzleminin önündeki nesnelerde bulanık kenarlar, daha gerçekçi bir bokeh görünümü, CMYK ve LAB renk modları için doğru renk işleme ve daha renkli speküler vurgular için bilgisayarınızın grafik kartını (GPU) kullanıyor.

Photoshop’ta grafik işlemcisini etkinleştirmek için Düzenle  (Windows) /  Photoshop (macOS)  > Tercihler> Performans’ı seçin , Tercihler iletişim kutusunda Grafik İşlemcisini Kullan’ı seçin.

Performans geliştirmeleri

Photoshop‘un kullanıcı arayüzü artık fare ve dijital kalem hareketlerine daha duyarlı. Belgelerinizde daha yumuşak kaydırma ve yakınlaştırma olduğunu fark edeceksiniz. Girdilerinize yanıt verme hızının artmasıyla, özellikle boyama veya sürükleme eylemlerinin söz konusu olduğu diğer pek çok kullanıcı arayüzü etkileşimlerinde de gelişmeler olduğunu göreceksiniz.

 

UFUK ŞEN

Nasıl yeme içme ihtiyaçlarımızı kesintisiz olarak karşılıyorsak, öğrenme ve geliştirme ihiyaçlarımızı da sürekli kendimizi geliştirerek devam etmeliyiz.İnsanlara birşeyler verirken ve öğretirken aynı zaman da kendimizi geliştirdiğimizi de unutmayın. Sevgi ve Saygıyla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

MERHABA ????