Adobe Photoshop 21.1 yayınlandı

Photoshop‘un bu sürümünde artık İçeriğe Uygun Dolgu çalışma alanı penceresinden çıkmak zorunda kalmadan görüntünün birden çok alanını yinelemeli olarak doldurabilirsiniz . Resminizdeki bir seçim için istenen dolgu sonucunu aldıktan sonra, dolgu değişikliklerini yapmak ve çalışma alanı penceresini açık tutmak için sağ alt köşedeki yeni Uygula düğmesini tıklayın.  Dolguyu uyguladıktan sonra, doldurmak  üzere başka bir seçim yapmak için İçeriğe Uygun Dolgu çalışma alanında Kement Aracı veya Çokgen Kement Aracı‘nı kullanın.

Adobe Photoshop 21.1

Adobe Photoshop 21
Adobe Photoshop 21

Ayrıca, yeni Tüm Katmanları Örnekle seçeneğini belirleyerek belgedeki tüm görünür katmanlardan kaynak pikselleri örnekleyebilirsiniz .
Örnekleme alanı opsiyonları  görünür İçerik Duyarlı Dolgu çalışma alanının sağ tarafındaki panelde bulunur.

Geliştirilmiş Lens Bulanıklığı kalitesi

Yeni Lens Bulanıklığı alogorithm artık odak düzleminin önündeki nesnelerde bulanık kenarlar, daha gerçekçi bir bokeh görünümü, CMYK ve LAB renk modları için doğru renk işleme ve daha renkli speküler vurgular için bilgisayarınızın grafik kartını (GPU) kullanıyor.

Photoshop’ta grafik işlemcisini etkinleştirmek için Düzenle  (Windows) /  Photoshop (macOS)  > Tercihler> Performans’ı seçin , Tercihler iletişim kutusunda Grafik İşlemcisini Kullan’ı seçin.

Performans geliştirmeleri

Photoshop‘un kullanıcı arayüzü artık fare ve dijital kalem hareketlerine daha duyarlı. Belgelerinizde daha yumuşak kaydırma ve yakınlaştırma olduğunu fark edeceksiniz. Girdilerinize yanıt verme hızının artmasıyla, özellikle boyama veya sürükleme eylemlerinin söz konusu olduğu diğer pek çok kullanıcı arayüzü etkileşimlerinde de gelişmeler olduğunu göreceksiniz.

 

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Ücretsiz Programlarla Render almak
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
3d-modelleme
Devamını Görüntüle

Mac için en iyi 3D modelleme yazılımları

Bir mac kullanıcısı mısınız? Sizde biliyorsunuz, tüm 3D modelleme yazılımları aynı işletim sistemlerinde mevcut değil. Bu yüzden bir Mac kullanıcısıysanız,…
Mimarlar için 3D Programlar
Devamını Görüntüle

Mimarlar için en iyi 3d programlar

Bu makelede sizlere Mimar arkadaşlarımız için, en iyi ve en kullanışlı Mimarlar için en iyi 3d programlardan bahsedeceğiz. Aslında…