Ücretsiz Twinmotion Kaplama Koleksiyonu

Kaplama konusunda daha önce kendi sitemizden sizlere haberler vermiştik biliyorsunuz. Kaplama üretmek özellikle ücretsiz free texture üretmek emek bakımından uzun uğraşlar gerektirir.

Seamless Texture yani dikişsiz kaplama konusunda sitemiz olan texturefun.com ‘u ziyaret edip , tekrar edilmeyen kaplamaları kullanarak mimari görselleştirme ve her tür 3D projelerinizde kullanabilirsiniz.

Kaplama konusunda, doku üreticileri giderek artıyor. Epic firması da geçen sene satın aldığı Twinmotion programı için kendisine özel 500’ yakın pbr texture üretmiş.

Kaplamalar mimaride en çok kullanılan ;

  • Bricks
  • Concrete
  • Fabrics
  • Glass
  • Grass and dirt
  • Wood
  • Plastics   olarak çeşitlendirilmiş.

Bu kaplamaların kullanımı ile ilgili firma bir video yayınlamış aşağıdan bu videoyu izleyelim ;

Pbr Textures

Pbr Textures, ışık ve diğer doku bilgilerinin malzemeye en doğru şekilde aktarılmış hali olarak adlandırabiliriz.Teknik açıdan açıklaması biraz uzun ama en iyi anlayacağınız şekilde özetlemek istedim.
Bu verilen kaplamalar Twinmotion için özel hazırlanmış ve özellikle RTX ekran kartı kullananlar için optimize edilmiş.

Twinmotion Materials, Unreal Engine’de kullanılmak üzere kurulmuş, arşiv temalı PBR malzemeleri ve dokularının bir koleksiyonudur.
Twinmotion varlık kütüphanesine dayanarak, Ana Malzemeler Paralel olmayan oklüzyon haritalama, triplanar projeksiyon ve ışın izleme gibi Unreal Engine tekniklerinden ve özelliklerinden yararlanmak üzere optimize edilmiştir.

Not: Bu dosyalar (8 GB) lık bir kapasiteyi bulmaktadır. Bu ücretsiz kaplamaların ilk yüklenmesi, gölgelendiricilerin derlenmesini gerektirir ve biraz zaman alabilir.

Unutmadan eğer bu kaplamaları farklı yerlerde kullanmayı düşünüyorsanız, bu kaplamalar sadece unreal engine ile ilgili yazılımlarda kullanılmak üzere lisanslanmıştır.

Ücretsiz Dokular için verilen Teknik detaylar

Ücretsiz dokuların adedi: 497

Doku Sayısı: 1.048

Doku Çözünürlükleri: 512 , 1024, 2048, 4096 Çözünürlüğünde doku kalitesi

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Ufuk şen SosyoFikir İle yaptığımız Röportaj

Desteklenen Geliştirme Platformları:

Windows: Evet

Mac: Evet

Önemli / Ek Notlar: “RT” etiketli malzemeler, Unreal Engine’de ışın izleme etkinken kullanılmak içindir.

Dokuları indirmek için bu kısıma tıklayınız.

1 Shares:
Bir Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
render-icin-pc-sistemleri
Devamını Görüntüle

Render İçin Bilgisayar 2020

Merhaba arkadaşlar, bu sene render için bilgisayar sistemleri konusunu yazmakta biraz gecikme yaşadık. Çünkü hem pandemi hem de…
Sketchup 2018
Devamını Görüntüle

Sketchup 2018 Yenilikler ve gelişmeler

Sketchup 2018 ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı.Bu gelişmeleri aşağıda sizlere sunuyoruz. Kasım ayının sonunda yapılacak olan Sketchup…
sketchup pluginleri
Devamını Görüntüle

Sketchup 2017 Pluginleri

Sketchup Pluginleri programının ana komutlarını öğrendikten sonra, bir sonraki aşamada öğreneceğiniz konulardandır. Sketchup Pluginleri, Sketchup dünyasında gerçekten çok…
laptoplarda 3d render
Devamını Görüntüle

Laptoplarda 3D Render Görselleştirme

Sketchup Türkiye grubumuzda ve özelden aldığımız bir çok soruda, 3D render için Laptoplar konusunda tavsiye vermemiz isteniyor. Arkadaşlar…