Pvc Zemin Kaplamaları

Pvc Zemin kaplamaları konusu , iç mimari tasarımların son dönem trendlerinden biri haline gelmiştir.
Pratik olarak hızlı bir şekilde mekanların farklı ambianslara dönüştürülmesi ve çok farklı renk desen çeşitliliği bu malzemeyi Mimari iç mekan tasarımlarında cazip kılmaktadır.
Mimarların kendilerine has tasarım yetenekleri ile kendi tarzlarını bu pvc zemin kaplamaları ile göstermeleri günümüzün en pratik tarzlarından biridir.

Pvc Zemin Kaplamaları Nedir ?

Yaygın olarak “vinil zemin döşeme” olarak bilinen poli vinil klorür (PVC), ahşap parke ve farklı desen görünümlü birçok ürün serisi de dahil olmak üzere çeşitli döşeme ürünlerine yapılır.
Evlerde ve işyerlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş plastikleştirilmiş bir PVC’den yapılmıştır. PVC suya karşı dayanıklıdır ve uzun süre dayanıklı olmasıyla bilinir.
Pvc bir Sentetik bir plastik ürünüdür. Bütün plastik ürünlerinin ham maddesi petroldür.

Pvc Zemin Döşeme Çeşitleri

Pvc Zemin Kaplamaları konsunda piyasada üç temel ahşap vinil döşeme türü vardır. İlk ikisi oldukça gelenekseldir ve onlarca yıldır mevcuttur. Bunlar Rulo Döşeme ve Fayans desenleridir.
Pvc Zemin kaplama fiyatları Rulo döşeme ile, en az otantik görünüm ve his olmasına rağmen, en iyi fiyat ve en hızlı kurulumu elde edersiniz.
Pvc Zemin döşeme Fayanslarda, parke döşemenin görünümünü taklit etmek için çeşitli ahşap parke desenlerinde yapılır.
En yeni ahşap PVC döşeme, parke zeminleri taklit eden lüks veya lüks vinil olarak bilinen tahta tarzı bir döşemedir. Birbirine yapışan şekilde aynı ahşap görünümlü ve aralıkta üretilmektedir.

Polivinil Döşeme, PVC Döşeme ve Vinil Döşeme – Fark Nedir?

Pvc Vinil zeminlerin etrafında dönen farklı terimler arasında bazı karışıklıklar olmuştur .Bazıları bu pvc zemin döşmelere polivinil zeminler derken, diğerleri PVC zemin olarak adlandırmaktadır.
Ayrıca, vinil zeminler aynı zamanda vinil bileşimi karo döşeme ve lüks vinil döşeme olarak da bilinir .

BU YAZIYI KAÇIRMA PİŞMAN OLURSUN :)   Üç Boyutçu olmak veya olmamak

Peki, tüm bu zemin kaplamaları arasındaki farklar nelerdir?

PVC Döşeme Nedir ve Vinil Döşeme ile İlişkisi Nedir?

PVC döşeme veya polivinil döşeme, vinil döşeme için alternatif terimlerden başka bir şey değildir! PVC, vinil döşemeyi oluşturan malzeme olan polivinil klorür anlamına gelir.
Bu nedenle, genellikle bu özel zemin kaplaması için en yaygın terim olan polivinil döşemeye veya basitçe pvc vinil döşeme diye kısaltılır.

Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Pvc zemin kaplama fiyatları konusu malzeme kalitesine göre ve pvc zemin döşeme ürün çeşitliliğine göre değişen bir konudur.
Pvc zemin kaplamaları firmaları bu konuda firmalardan aldıkları bilgiler ve toptan fiyatlar ile sizlere m2 bazında fiyat çeşitliliği sunmaktadırlar.

Pvc zemin kaplama fiyatları , malzemenin hangi ortamda ne amaçla kullanıldığına göre değişmektedir. Hastane Pvc Zemin kaplama ile Spor salonu Pvc Zemin kaplama fiyatları konusunda çeşitlilik vardır.
Bu konuda çağıracağınız profesyonel çözümler sunan firmalar ile çalışmanız ,doğru ölçüm ve doğru fiyat konusunu etkilemektedir.

Konunun uzmanlarından biri olan mavizemin.com bu konu hakkında detaylı ve profesyonel bilgiler alabilirsiniz.

10 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
vray next
Devamını Görüntüle

Vray Next Yenilikleri

V-Ray 3.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, güncellemelerin çoğunun ayarları yapmadan daha iyi hale getirilmesini sağladığını fark etmiş olabilirsiniz.…
3d-gorsellestirme
Devamını Görüntüle

3D Görselleştirmecinin El Çantası

3D Görselleştirme işi ile uğraşan kişilerin eksik yaptıkları işlerden biride ellerinin altında bir El çantası bulundurmamalarıdır. Nedir bu…
3D eğitim
Devamını Görüntüle

Sketchup Model 3Dmax Render Eğitimi

Merhaba Arkadaşlar , yeni bir 3D eğitim setiyle karşınızdayım.Genelde 3D eğitim setlerini hazırlarken farklı şeyler yaparak, kullanıcının setlerden…
sketchup pluginleri
Devamını Görüntüle

Sketchup 2017 Pluginleri

Sketchup Pluginleri programının ana komutlarını öğrendikten sonra, bir sonraki aşamada öğreneceğiniz konulardandır. Sketchup Pluginleri, Sketchup dünyasında gerçekten çok…